• Marija,
  • Marika,
  • Marina
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Nākamnedēļ notiks Latvijas vēstures kongress

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:20, 09.11.2023


Nākamnedēļ notiks Latvijas vēstures kongress, kurā diskutēs par aktuālo situāciju ne tikai vēstures akadēmiskajā pētniecībā un vēstures izglītībā, bet arī publiskajā vēsturē un atmiņas institūcijās.


Foto: LETA

Paneļdiskusijās būs iespējams uzzināt par praktiskiem šķēršļiem veikt akadēmisku vēstures pētniecību Latvijā, problēmām vēstures izglītībā, stāvokli atmiņas institūcijās, kā arī par publiskās vēstures jautājumiem.

Kongresa laikā tiks arī pieņemta rezolūcija par konkrētiem nepieciešamajiem soļiem, kas jāveic, lai nodrošinātu kvalitatīvu starptautiska līmeņa vēstures zinātnes un izglītības attīstību Latvijā.

Kongress notiks 15.novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pasākumam varēs sekot līdzi arī tiešraidē portālā "LSM.lv" un Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrības "Youtube" kanālā.

Aprīļa sākumā Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība nāca klajā ar atklāto vēstuli "Par situācijas uzlabošanu vēstures zinātnē", kuru parakstīja 118 personas - profesionāli vēsturnieki, citi ar nozari saistīti profesionāļi - bibliotēku, muzeju un arhīvu darbinieki.

Vēstulē tika sniegts kritiskās situācijas novērtējums, kādā ilgstoši atrodas vēstures zinātne Latvijā, un par vienu no tās galvenajiem cēloņiem tika nosaukta pašreizējās zinātnes finansēšanas sistēmas nespēja nodrošināt sistemātisku un pastāvīgu pagātnes akadēmisku izpēti. Biedrības ieskatā, ilgstošs finansējuma trūkums un sistēmiskas problēmas ir cēloņi "noplicinātai akadēmiskajai videi", kura sastopas ar ne tikai finanšu, bet arī profesionālu cilvēkresursu un skaidras politikas neesamību.

Biedrības pārstāvji norādīja, ka šodienas ģeopolitiskā situācija un informatīvā telpa "spilgti izgaismo vēstures nozares svarīgo lomu demokrātijas un nacionālās kultūras un vērtību saglabāšanā", uzsverot vēstures lomu valsts drošības kontekstā. "Zināšanu un izglītības trūkums vēstures jautājumos nereti ir izrādījusies auglīga augsne ideoloģiskām manipulācijām un sabiedrības šķelšanai arī Latvijā," uzskata biedrība.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīgā mainīs vairāku sabiedriskā transporta pieturvietu nosaukumus

No 1.augusta Rīgā tiks veiktas izmaiņas vairāku pieturvietu nosaukumos.

Sabiedrība Satversmes tiesā ierosināta lieta par Rēzeknes pašvaldības atlaišanu

Satversmes tiesā (ST) ierosināta lieta par Rēzeknes pašvaldības domes atlaišanas likuma un Pašvaldības domes vēlēšanu likuma normu atbilstību Satversmei.

Sabiedrība Rīgā atklāj ukraiņu bēgļiem pielāgoto ēku

Ukrainas iedzīvotājiem pielāgotā ēka Rīgā, Ūnijas ielā 49, būs atbalsts bēgļu sākotnējai izmitināšanai, šodien telpu atklāšanas pasākumā norādīja pašvaldības amatpersonas.

Sabiedrība Latvijā reģistrēto jaundzimušo skaits piecos mēnešos sarucis par 10,9%

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos reģistrēti 5309 jaundzimušie, kas ir par 10,9% jeb 648 jaundzimušajiem mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie provizoriskie dati.

Lasiet arī