• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Tukuma slimnīcai valsts parādā pusmiljonu eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 09:25, 26.10.2023


Valsts patlaban Tukuma slimnīcai ir parādā pusmiljonu eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa (LRA).


facebook.com/tukumaslimnica

Viņš apgalvoja, ka Tukuma slimnīcas finansiālā situācija nav tik slikta, kā var šķist, izvērtējot tikai gada pārskatu, tomēr tā nav arī spoža. Valsts slimnīcai patlaban vēli esot parādā par veiktajiem pakalpojumiem, un sagaidāms, ka šogad par to slimnīcai tiks pārskaitīti apmēram 0,5 miljoni eiro.

Tukuma novada domes priekšsēdētājs uzskata, ka budžeta veidošanas procesā iepriekšējā veselības ministre tika "mazliet apspēlēta". Rezultātā visa valsts tagad desmit mēnešus domā, kā slimnīcām dzīvot. Nav korekti, ja arī valdība tagad saprot, ka ir pietrūcis, un piešķir papildu līdzekļus, sacīja Važa.

Tomēr pašvaldības politiķis atzīst, ka šādas vai līdzīgas problēmas atkārtojas gadu no gada, vienmēr slimnīcām ir nesamaksātas naudas summas. Veselības ministrijā neesot pareizas pakalpojumu izmaksu kalkulācijas. Acīmredzot ministrijā nav pārāk laba plānošana, domā Važa.

Tāpat kā citos novados, arī Tukumā trūkst jaunu medicīnas speciālistu. Domājot par nākotni, Tukuma novadā ir dažādas programmas, kā piesaistīt jaunos speciālistus - piedāvāt tiem dzīvokļus, stipendijas. Arī valstij vajadzētu konsekventi rīkoties, uzskata Važa. Ja speciālistus apmāca par valsts budžeta naudu, tad būtu vajadzīgs obligāts nosacījums, lai viņi paliek Latvijā un nostrādā piecus, desmit gadus, domā Tukuma novada mērs.

Važa uzsver, ka tagad, kad slimnīca ir vienas pašvaldības īpašums, ir vieglāk vienoties par finansējuma piešķiršanu slimnīcai, nekā pirms novadu reformas. Tukuma novada pašvaldība regulāri ieguldot līdzekļus slimnīcā: nupat ir izbūvēts stāvlaukums pie slimnīcas, uzbūvēta jauna histoloģijas laboratorija, nopirkts jauns datortomogrāfs.

Slimnīcas energoefektivitātes paaugstināšanas projekts, par kuru jau noslēgts līgums, perspektīvā nesīs līdzekļu ietaupījumu. Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā būtiski kāpušas energoresursu cenas, un ir būtiski ietaupīt, jo ēka ir veca un nolietojusies un izmaksas ir ievērojamas, stāsta pašvaldības politiķis.

Kā ziņots, ar finansiāliem sarežģījumiem šogad sastapušās arī Jēkabpils un Daugavpils slimnīcas. Ja Jēkabpils pašvaldībā pašlaik pauž apmierinātību ar valdes darbu, kas esot veiksmīgi reaģējusi un atrisinājusi situāciju, Daugavpils pašvaldība lūgusi valstij izvērtēt iespēju pārņemt Daugavpils reģionālo slimnīcu valsts pārvaldībā.

"Tukuma slimnīcai" ir lokālās daudzprofilu slimnīcas statuss. Slimnīcā atvērtas ir 89 gultasvietas. Tajā ir uzņemšanas, terapijas, ķirurģijas, traumatoloģijas, hronisko slimību aprūpes nodaļa, bērnu, intensīvās terapijas un anestezioloģijas, pataloģiskās anatomijas nodaļa, asins kabinets, dienas stacionārs un ambulatorā daļa.

Pēc "Firmas.lv" datiem, SIA "Tukuma slimnīca" 100% pieder novada pašvaldībai. Slimnīcas apgrozījums pērn bija 7,53 miljoni eiro, bet zaudējumi - nedaudz vairāk kā 67 000 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Daugavā lejpus Jēkabpils ūdens līmenis pazeminās

Daugavā pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, ūdens līmenis pagājušajā naktī lēni pazeminājās, piektdienas rītā tās sāka kristies strauji, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Sabiedrība Tuvākajā nedēļā bieži spīdēs saule

Šīs nedēļas nogalē un nākamnedēļ Latvijā bieži spīdēs saule, gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Daudzi māju saimnieki Baltijā slēpjas pazemē (VIDEO)


Iepriekš uzstādīti bunkuri ar pārtikas rezervēm ļaus pārdzīvot visas nepatikšanas.

Sabiedrība Policija aicina nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu

Valsts policija aicina marta sākumā autovadītājus nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Stradiņa slimnīcas Onkoloģijas korpusa pagrabstāvā ieplūdis ūdens

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Onkoloģijas korpusa pagrabstāvā ieplūdis ūdens, tviterī ziņo slimnīca.

Sabiedrība Cēsīs plāno attīstīt medicīnu līdz 2030. gadam (+VIDEO)

Ilgtermiņa mērķis – nodrošināt vietējiem iedzīvotājiem plašāku piekļuvi veselības aprūpei un veicināt veselības pakalpojumu kvalitāti.

Sabiedrība Plānots paplašināt Daugavpils slimnīcas valdi

Daugavpils slimnīcas valdi plānots paplašināt līdz diviem cilvēkiem, tajā ietverot valdes priekšsēdētāju un valdes locekli.

Veselība Latvijā izdevumi onkoloģijai ir trīs reizes zemāki nekā vidēji Eiropā

Lai gan pēdējos gados finansējuma pieaugums veselības nozarei Latvijā ir augstāks nekā vidēji Eiropā, tomēr joprojām izdevumi veselībai uz vienu iedzīvotāju ir tikai puse, bet izdevumi onkoloģijai - trīs reizes zemāki nekā vidēji Eiropā, norāda Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas vadītāja Daiga Behmane.