• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Gatavojas konfiscēt Krievijā reģistrētus transportlīdzekļus

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 18:03, 25.10.2023

Andris Ērglis


Plānots, ka likumprojekts stāsies spēkā šā gada 15.novembrī. Automašīnas īpašniekiem transportlīdzekļus ar Krievijas valsts numuriem būs jāreģistrē vai jāizved no Latvijas teritorijas triju mēnešu laikā no likuma spēkā stāšanās dienas.Lai īstenotu Eiropas Savienības noteiktās sankcijas un mazinātu drošības riskus, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien pirms pirmā lasījuma Saeimā skatīja komisijas sagatavotos grozījumus Ceļu satiksmes likumā. Grozījumi paredz konfiscēt Krievijā reģistrētus transportlīdzekļus, ja tie likumā noteiktajā termiņā netiek reģistrēti Latvijā.

Transportlīdzeklis būs jāreģistrē vai jāizved no Latvijas teritorijas triju mēnešu laikā no likuma spēkā stāšanās dienas, paredz likumprojekts. Konstatējot Latvijā nereģistrēta Krievijas transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē pēc šī termiņa, to izņems un konfiscēs. Konfiscētos transportlīdzekļus iecerēts nodot Ukrainai, norāda likumprojekta autori.

Tāpat par Latvijā nereģistrēta Krievijas transportlīdzekļa neatļautu izmantošanu ceļu satiksmē plānots piemērot naudas sodu no simt piecdesmit līdz četrsimt naudas soda vienībām.

Krievijā reģistrēto transportlīdzekļu izmantošana ceļu satiksmē Latvijā būs pieļaujama, ja persona Latvijas teritoriju šķērsos tranzītā. Latvijas teritoriju tranzītā iecerēts atļaut šķērsot vienu reizi, un tas būs jāizdara 24 stundu laikā. Pirms iebraukšanas Latvijā personai, izmantojot VSIA "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) nodrošinātos e-pakalpojumus, būs jāsniedz informācija par transportlīdzekli un tā vadītāju. Atbildot uz deputātu jautājumiem, CSDD pārstāvis norādīja, ka direkcija jau ir izstrādājusi atbilstošu tehnisko risinājumu.

Grozījumi paredz arī atsevišķus izņēmumus, piemēram, diplomātiskā un konsulārā dienesta lietojumā vai īpašumā esošiem transportlīdzekļiem.

Plānots, ka likumprojekts stāsies spēkā šā gada 15.novembrī.

Deputāti aktualizēja arī jautājumu par trešo valstu transportlīdzekļu un to vadītāju veiktajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem un izvairīšanos no soda nomaksas. Komisija lēma vēstulē aicināt atbildīgās ministrijas līdz šā gada beigām izstrādāt un iesniegt Saeimā attiecīgus likumu grozījumus, pauda komisijas priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Komisija lūgs Saeimu likumprojektu iekļaut ceturtdienas, 26.oktobra, Saeimas sēdes darba kārtībā un noteikt tam steidzamību, informē S.Ābrama. Lai likumprojekts stātos spēkā, tas vēl jāatbalsta Saeimai.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Svētdien uzlīs vien dažviet Latvijā

Svētdien vakarpusē dažviet centrālajos rajonos īslaicīgi uzlīs, bet kopumā diena būs sausa, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Sabiedrība Latvijas absolventi darba gaitas uzsāk ar vakanču resursa palīdzību (+VIDEO)

Visaugstāko atzinību izpelnījās Rīgas Tehniskā universitāte.

Sabiedrība Mūžībā devusies kādreizējā Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre

Mūžībā sestdien devusies kādreizējā Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Latimira (bij. Ūdre), vēsta Latvijas Televīzija.

Sabiedrība «Ja Krievija uzbruktu Latvijai, tad NATO atbildētu ļoti enerģiski» (+VIDEO)

Pasaules kārtība nav mainījusies, pauž eksperts no Londonas.

Lasiet arī

Sabiedrība Saeimas «Progresīvo» frakciju pametis deputāts

Saeimas deputāts Edgars Zelderis pametis "Progresīvo" frakciju, informēja partija "Mēs - Talsiem un novadam".

Sabiedrība Deputāti atsauc vairākus priekšlikumus, kuri ierobežo alkohola pieejamību

Saeimas deputāti trešdien atsauca savus priekšlikumus par alkohola norobežošanu veikalā un aizliegumu reklamēt bezalkoholiskos dzērienus, kuru preču zīmi izmanto arī alkoholiskajiem dzērieniem, kā arī priekšlikumu vecuma slieksni dalīt attiecīgi alkohola stiprumam.

Sabiedrība Šogad pie administratīvās atbildības saukti četri Saeimas deputāti

Laikā no šī gada janvāra līdz aprīlim pie administratīvās atbildības saukti četri Saeimas deputāti, liecina Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ziņojums, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto informāciju.

Sabiedrība Atver grāmatu "Latvijas Satversmes sapulce deputātu biogrāfijās, 1920-1922"

Tieši šodien, 27.maijā, aprit 102 gadi, kopš Satversmes sapulce pieņēma Deklarāciju par Latvijas valsti.