• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kultūras ministre Logina saņēma pļauku sociālajā platformā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 18:29, 18.10.2023


"Pārāk nacionālistiska pieskaņa, kas progresīvajiem jaunkomunistiem nepatīk?"


Skaistajai ministrei jāuzlabo komunikācija.

“Progresīvā” kultūras ministre Agnese Logina savā X tīkla kontā (iepriekš Twitter) izteikusi politisku paziņojumu.

"Latvijas valoda ir skaista, spēcīga un neatkārtojama. Tā ir attīstījusies gadsimtu gaitā, pārdzīvojusi okupācijas jūgu, kļuvusi stiprāka kā mūsu vienīgā valsts valoda. Tā ir bijusi iedvesmas avots tūkstošiem Latvijas mākslinieku un rakstnieku. Tā ir iedvesmas avots mums visiem".

Politiķa paziņojums virknē komentētāju sarauca uzacis.

Aigars Prūsis: "Man skolā mācīja, ka ir latviešu valoda".

Jāzeps Baško: "Jo īsāka būs Jūsu ministrēšanas karjera, jo lielākas izredzes latviešu valodai".

Dāvis Viļums: "Ja ir Latvijas valoda un tāda ir tikai viena, tātad eksistē arī tāda "krievijas valoda", kas nav Latvijas valoda un mediji krievijas valodā Latvijas valstij nav nāapmaksā".

Juris Vējš:"Māra Zālīte jums ieteica izlasīt Satversmi. Satversmes 4. panta pirmais teikums: "Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda." Joprojām neesat izlasījusi, jo, agresorvalsts krievijas pilsoņus apkalpojot, nav laika, vai ne?"

ik: "Es runāju Latvijas, krievijas, Lielbritānijas un Somijas valodās. Tā sanāk pēc ministres teiktā. Ja Jums neērti izrunāt (rakstīt) latviešu valoda, tad neesat pelnījusi un nedrīkstat būt Latvijas Republikas kultūras ministre! Jūs nedrīkstat pārstāvēt latviešu kultūru!"

Jānis: "Tagad Latviešu valodu sauksim par “Latvijas valodu”? Pārāk nacionālistiska pieskaņa, kas progresīvajiem jaunkomunistiem nepatīk? Kas vēl mūms jāpārdefinē? “Latviešu nācija” gan jau arī vairs nav politkorekti un jāsaka politiskā nācija".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Sabiedrība Apspriež lēmumu izglītot mazāk audzēkņu mūzikas un mākslas skolās

Ja Kultūras ministrijai (KM) neizdosies iegūt līdzekļus profesionālo mūzikas kolektīvu darbinieku un amatierkolektīvu vadītāju atalgojuma palielināšanai, varētu nākties pieņemt lēmumu izglītot mazāk audzēkņu mūzikas un mākslas skolās, trešdien Saeimā apgalvoja KM valsts sekretāre Dace Vilsone.

Sabiedrība Par 120 000 eiro veicinās sabiedrības izpratni par romu kultūru

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi 120 000 eiro vērtu konkursu biedrībām vai nodibinājumiem, lai veicinātu sabiedrības izpratni par romu kultūru, mākslu un vēsturi, tostarp arī par romu genocīdu, liecina informācija KM tīmekļvietnē.

Sabiedrība Kultūras ministre Logina: «Valstī nevar būt divas informatīvās telpas» (+VIDEO)

33 gadus veca bijuša Rīgas domes deputāte iesaka izmantot Nīderlandes pieredzi cilvēkiem, kuri Latvijā nerunā latviešu valodā.

Kultūra Sāksies laikmetīgās mākslas festivāls «Survival Kit»

Rīgas Vidzemes tirgū no šodienas līdz 8.oktobrim norisināsies 14.ikgadējais laikmetīgās mākslas festivāls "Survival Kit", aģentūru LETA informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Krista Luīze Priedīte.