• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


LIAA atvērusi inovāciju un tehnoloģiju pārstāvniecību Šveicē

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:14, 12.10.2023


Ženēvā, Šveicē darbu ir sākusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecība, kuras uzdevums būs nodrošināt saikni starp Eiropas Kodolpētniecības organizāciju (CERN) Latvijas uzņēmējiem un zinātniskajām institūcijām, informē LIAA.Jaunā pārstāvniecība darbosies atbilstoši Latvijas CERN stratēģijai.

LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja norāda, ka Šveice ir valsts ar augstu attīstības līmeni inovāciju un tehnoloģiju jomā, tādēļ, plānojot LIAA pārstāvniecību tīklu, Šveice izvirzīta par vienu no prioritātēm.

"Būtiskākais faktors bija Latvijas pievienošanās CERN, jo pašlaik virzāmies uz pilnas dalībvalsts statusu un vēlamies stiprināt CERN sadarbību ar Latvijas uzņēmumiem un zinātniskajām institūcijām," pauž Strupkāja.

Savukārt Latvijas pārstāvniecības Šveicē vadītāja Alise Pīka-Ozola norāda, ka viņas uzdevums būs "būt tiltam starp CERN un Latvijas uzņēmējiem".

CERN piedāvā iespēju Latvijas uzņēmumiem piedalīties organizācijas iepirkumos, kā arī veidot jaunas sadarbības tehnoloģiju pārneses jomā starp dažādu valstu uzņēmumiem un zinātniskajām organizācijām pētniecības un attīstības jomā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Saeima piektdien lems par Bražes apstiprināšanu ārlietu ministres amatā

Saeimas Prezidijs ir sasaucis parlamenta ārkārtas sēdi piektdien, 19.aprīlī, plkst.9, lai lemtu par diplomātes Baibas Bražes apstiprināšanu ārlietu ministres amatā.

Sabiedrība Latvijā strādā 8,7 tūkstoši Ukrainas valstspiederīgo

2023.gada sākumā, atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes novērtējumam, tikai 60% no Latvijā dzīvesvietu reģistrējušiem Ukrainas valstspiederīgajiem ar pagaidu aizsardzības statusus Latvijā pastāvīgi dzīvoja šeit.

Sabiedrība Iegādāsies dabasgāzi 460 tūkstošu megavatstundu apjomā

Konkurences apstākļos saņemtie piedāvājumi ir izdevīgi, kas nozīmē siltumenerģijas tarifa samazinājuma prognozes vismaz par 6% sākot ar šo rudeni.

Lasiet arī

Pasaule Cilvēktiesību tiesa nosoda Šveici par kūtrumu cīņā ar klimata pārmaiņām

Eiropas Cilvēktiesību tiesa otrdien noraidījusi sešu portugāļu jauniešu un kādas Francijas pilsētas mēra prasības, kuru mērķis bija piespiest valstis samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju, taču atbalstīja līdzīgu prasību pret Šveici, secinot, ka Šveice nav darījusi pietiekami daudz, lai risinātu klimata pārmaiņu problēmu.

Pasaule Šveice rīkos referendumu par imigrācijas ierobežošanu

Šveicē tiks rīkots referendums par pasākumiem imigrācijas ierobežošanai, lai ierobežotu iedzīvotāju skaita pieaugumu zem desmit miljoniem līdz 2050.gadam

Sports Rūdolfam Balceram divi vārti un rezultatīva piespēle Šveices čempionāta mačā

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers sestdien guva divus vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli Šveices augstākās hokeja līgas (NL) spēlē, kaldinot Cīrihes "Lions" komandas uzvaru.

Sports Šveicē atbalsta kandidēšanu uz 2030. vai 2034.gada olimpisko spēļu rīkošanu

Šveices sporta parlaments, ko veido delegāti no Šveices sporta federācijām un to sadarbības organizācijām, olimpiskās komitejas locekļiem un sportistu pārstāvjiem, piektdien atbalstīja kandidēšanu uz 2030. vai 2034.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu.