• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pie Juglas Strazdupītes plānotā pļavu talka pārcelta uz nākamo svētdienu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 02:16, 07.10.2023


Svētdien, 8.oktobrī, pie Juglas Strazdupītes plānotā pilsētas pļavu talka pārcelta uz nākamo svētdienu, 15.oktobri, plkst.11, jo nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ nebija iespējams pļavas teritoriju sagatavot sēšanai, informēja Latvijas Dabas fonda (LDF) komunikācijas vadītāja Liene Brizga-Kalniņa.


Foto: Latvijas Dabas Fonds

Talku laikā šoruden Rīgā tiks ierīkotas astoņas jaunas savvaļas augu saliņas.

Galvaspilsētā pašlaik jau ir 36 pilsētas pļavas, kas veidotas sadarbībā ar Rīgas domi un apkaimju biedrībām.

Brizga-Kalniņa skaidro, ka pilsētas pļavas Rīgā LDF veido trešo gadu, augiem piemērotās un iedzīvotāju izvēlētās teritorijās iesējot Latvijas dabiskajās pļavās ievāktas pļavas augu sēklas.

Katrai pļavu teritorijai tiek izstrādāts apsaimniekošanas plāns, kas ir atbilstošs attiecīgās vietas apstākļiem un augu kopumam. Talkas laikā tiek sagatavota teritorijas augsne un tajā iestrādātas pļavas augu sēklas, kurām pats piemērotākais sēšanas laiks ir tieši rudens.

Pilsētas pļavu projekta vadītāja, LDF botāniķe Rūta Sniedze-Kretalova akcentē, ka laikā, kad dabas daudzveidība samazinās, cilvēkiem ir jārīkojas, lai saglabātu pļavas un pļavu augus. Pilsētas pļavas ir viens no veidiem, kā to darīt. Turklāt savvaļas augu oāzes pilsētvidē dod arī citus vērtīgus labumus - gan vietu apputeksnētājiem, gan iespēju pilsētniekiem iepazīt pļavas augus un pļavas kā ekosistēmas attīstības ciklu.

Šoruden pilsētas pļavu talkas notiks arī 21.oktobrī Maskavas forštatē, kur tiks veidota Siena tirgus pļava, 22.oktobrī, pļava taps pie Slāvu tilta rotācijas apļa un 28.oktobrī iesēs Purvciema pļavu. Uz pļavu talkām aicināti visi interesenti.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Sabiedrība Lielajā talkā piedalīsies teju visas Latvijas pašvaldības

Šogad lielajā talkā piedalīsies teju visas Latvijas pašvaldības, aģentūru LETA informēja Lielās Talkas sabiedrisko attiecību konsultante Ulrika Jefremova.

Sabiedrība Lielās talkas atklāšanas pasākums norisināsies tiešsaistē

Tiešsaistē 31.marta plkst.12 notiks Lielās talkas atklāšanas pasākums, kura laikā norisināsies lekcijas un diskusiju, aģentūru LETA informēja Lielās talkas rīkotāju pārstāve Jana Kralliša.