• Salvis,
  • Selva,
  • Venta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvija stiprinās īpaši ciešas stratēģiskas attiecības ar Franciju (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 08:12, 05.10.2023


Mūsu diplomātija ir vienojusies par sadarbību ar vienīgo Eiropas Savienības kodolvalsti līdz 2027. gadam.


Pašreizējais Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš ir labi pazīstams ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu.

Lai turpinātu attīstīt Latvijas un Francijas stratēģisko partnerību, kā to paredz Politiskā deklarācija, abas valstis kopīgi sastādījušas jaunu Rīcības plānu 2023. – 2027. gadam (turpmāk – Rīcības plāns), nosakot mērķus un kopīgas darbības, kas pauž Latvijas un Francijas apņēmību stiprināt partnerību vairākās prioritārajās jomās, tostarp drošības un aizsardzības jomā, tai skaitā, sniedzot atbalstu Ukrainai, ekonomiskajā un enerģētiskajā sadarbībā, Eiropas Savienības jautājumos, kā arī valsts pārvaldes attīstībā, kultūrā, izglītībā, valodu apguvē.

Francijas puse piedāvāja būtiskus grozījumus, par kuriem bija nepieciešams veikt papildus sarunas.

Ņemot vērā to, ka Rīcības plāns paredzēts laika posmam no 2023.-2027.gadam, ir svarīgi to parakstīt šogad, pauž Latvijas Republikas Ārlietu ministrija.

Lai padziļinātu un nostiprinātu Latvijas – Francijas attiecības, 2008. gada 23. maijā valstu valdību vadītāju līmenī tika parakstīta Politiskā deklarācija par Latvijas un Francijas stratēģisko partnerību (turpmāk – Politiskā deklarācija). Tās īstenošanai tiek sastādīti un parakstīti daudzgadu rīcības plāni, tos apstiprinot ar Ministru kabineta rīkojumu.

Francija bija to pirmo piecu valstu vidū, kas jau 1921. gada 26. janvārī atzina Latviju starptautiski un nodibināja diplomātiskās attiecības.

Francija nekad nav atzinusi Latvijas aneksiju PSRS sastāvā.

1991. gada 27. augustā Francija kopā ar citām ES valstīm atzina Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Abu valstu diplomātiskās attiecības tika atjaunotas 1991. gada 30. augustā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijas resursi un nodokļi aizplūst pāri robežām

Tā kā Eiropas Savienības valstu robežas ir atvērtas un iedzīvotāji tās var šķērsot brīvi, tad viņi to bieži arī dara. Ļoti bieži, tas notiek tādēļ, ka šķērsot robežu vilina cenas, tas, ka blakus valstī tas vai cits produkts maksā lētāk.

Sabiedrība Čakša: Priekšlikumi nemazinās pedagogu atalgojumu (+ LIZDA viedoklis)

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumi pedagogu darba slodžu līdzsvarošanai nemazinās to atalgojumu, šodien preses konferencē uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Sabiedrība Muzeju nakts arī Saeimā. Būs ekspozīcija par Latvijas dalību ES un NATO

Sestdien, 18.maijā - Saeimas nams vērs savas durvis apmeklētājiem

Sabiedrība Brīvdienās saglabāsies silts laiks, vietām dārdēs pērkons

Šīs nedēļas nogalē Latvijā saglabāsies vasarīgi silts laiks, vietām gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī