• Jadviga,
  • Laura
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Šonedēļ Vidzemes institūcijas gatavojas visaptverošai aizsardzībai (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:04, 02.10.2023


Kopēji militāro un civilo struktūru vingrinājumi ievērojami uzlabo izpratni par katras organizācijas lomu.


Lietišķie apģērbi tika nomainīti pret karavīru formas tērpiem, bet pildspalvu, telefonu un datoru vietā rokās tika ņemti ieroči un rācijas.

4.oktobrī Smiltenē notiks Zemessardzes organizētais komunikācijas seminārs RUPORS, lai stiprinātu Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes un tās atbildības teritorijas valsts un pašvaldību iestāžu komunikācijas speciālistu un citu atbildīgo amatpersonu vienotu izpratni par komunikācijas nozīmi un metodēm militāra apdraudējuma gadījumā.

Seminārā piedalīsies pārstāvji no Vidzemes reģiona valsts un pašvaldību iestādēm - novadu domēm, Zemessardzes, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Vidzemes Augstskolas.

Semināra ievaddaļā Valsts kancelejas, Aizsardzības ministrijas un Zemessardzes pārstāvji informēs par aktuālo drošības situāciju un hibrīddraudiem, valsts un pašvaldību lomu krīzes komunikācijā, kā arī informācijas kara izpausmēm. Savukārt praktiskajā daļā semināra dalībnieki izstrādās krīzes komunikācijas plānu, kopīgi apzinot mērķauditorijas, komunikācijas metodes un aktivitātes, lai efektīvāk sasniegtu iedzīvotājus militāra apdraudējuma gadījumā.

Šāda veida komunikācijas seminārs Vidzemē notiks pirmo reizi. RUPORS nepieciešamība radās Zemessardzes un civilo institūciju kopējās mācībās PILSKALNS, kas Latvijā norisinās kopš 2020.gada un kurās tiek vingrināta Zemessardzes un pašvaldību civilās aizsardzības komisiju sadarbība valsts apdraudējuma gadījumā. PILSKALNS mācībās gūtās atziņas liecina, ka kopēji militāro un civilo struktūru vingrinājumi ievērojami uzlabo izpratni par katras organizācijas lomu visaptverošajā valsts aizsardzībā, kurā viens no mērķiem ir sadarbības stiprināšana starp valsts institūcijām, privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem.

Visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas mērķis ir padziļināt visu valsts institūciju sadarbību, nodrošināt efektīvu publiskās un privātās partnerības mehānismu izstrādi, paaugstināt sabiedrības izpratni par iespējām aizsargāt sevi, savu ģimeni un Latvijas valsti, kā arī izstrādāt sabiedrības pašorganizēšanās instrumentus krīzes gadījumos.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ātrākais, kā nonākt slimnīcā. Policija brīdina

Šogad elektroskrejriteņu negadījumos jau 19 cietušie.

Sabiedrība Ceturtdiena būs pārsvarā mākoņaina un vietām līs

Ceturtdien Latvijā gaidāms mākoņains laiks, kas brīžiem skaidrosies, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Rīgas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu pieturvietu nojumju iegādei

Rīgas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju iegādei pašvaldības vajadzībām.

Sabiedrība Veterinārārsti: kaķu reģistrācija norit ļoti aktīvi

eskatoties uz to, ka kaķu obligātā čipēšanas stāsies spēkā 1.jūlijā, jau patlaban kaķu reģistrācija norit ļoti aktīvi, pauda Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis.

Lasiet arī

Sabiedrība Virtuālais traumu simulators palīdzēs apmācīt militāros ārstus (+VIDEO)

Tas kļuva par pirmo Latvijas uzņēmuma vadīto konsorciju, kurš pieteicies Eiropas Aizsardzības fonda programmas grantam.

Sabiedrība Arī nākamajos VAD iesaukumos varētu rīkot obligāto atlasi

Pastāv liela iespējamība, ka arī nākamajos valsts aizsardzības dienesta (VAD) iesaukumos būs nepieciešams rīkot obligāto atlasi pēc nejaušības principa, atzina aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

Sabiedrība Pirmo reizi lozēs, kam būs jādodas dienēt valsts aizsardzības dienestā

Trešajā valsts aizsardzības dienesta (VAD) iesaukumā nesavācot pietiekamu skaitu brīvprātīgo, šodien pirmo reizi notiks izloze, kurā izraudzīsies jauniešus, kuriem būs jādodas dienēt.

Sabiedrība Valsts aizsardzības dienesta obligātā kārtā iesauks 150 Latvijas pilsoņus

Valsts aizsardzības dienesta trešajā iesaukumā obligātā kārtā būs nepieciešams pēc nejaušības principa iesaukt 150 Latvijas pilsoņus, informēja Aizsardzības ministrija.