Misijā prokurore darbojas kopš 2022.gada 1.oktobra, ziņoja prokuratūrā.
Bilsena norādījusi, ka viņas pirmais nozīmīgais uzdevums pēc pievienošanās misijā bija dalība Ukrainas ģenerālprokurora izveidotajā starpinstitūciju darba grupā tiesībaizsardzības iestāžu reformas stratēģiskā plāna jeb stratēģijas izstrādāšanai.
"Strādājot pie stratēģijas projekta, tika analizēti un ņemti vērā Latvijas Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā iekļautie jauninājumi. Ar misijas līdzdalību stratēģijā iekļauti tādi nozīmīgi elementi kā procesuālā ekonomija un speciālie kriminālprocesa veidi, atbrīvošana no kriminālatbildības un soda, probācija, izlīgums un mediācija, trauksmes cēlēja institūts, personas datu aizsardzība, stingra cilvēktiesību un dzimumu līdztiesības ievērošana," norādījusi Bilsena.
Lai gan plosās karš un daudzu Ukrainas civilās drošības iestāžu darbinieku ikdiena ir cīņa pret okupantiem, tomēr jau tagad Ukrainai ir skaidrs redzējums par dzīvi pēc uzvaras, tāpēc tiek īstenotas reformas, ieviesti demokrātiski pārvaldes un tiesību institūti, nostiprināti cilvēktiesību principi.
"Virzoties uz reformu ieviešanu dzīvē, Ukrainas tiesībaizsardzības iestādes vēlas pārņemt Eiropas Savienības dalībvalstu labo praksi un pieredzi tiesībaizsardzības iestāžu pārveidē, un es priecājos atzīmēt, ka Ukrainas kolēģus īpaši interesē Latvijas sasniegumi šajā jomā," uzsvērusi Bilsena.
Misija tika izveidota 2014.gadā un jau deviņus gadus palīdz Ukrainai īstenot ilgtspējīgu civilās drošības sektora reformu, sniedzot stratēģiskus padomus un praktisku atbalstu konkrētiem reformu pasākumiem.
Bilsena Ukrainā uzturēsies līdz 2024.gada 30.septembrim.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri