• Guna,
  • Judīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Lieģis, būdams ministrs: «Pārkāpumi no Krievijas puses nav konstatēti» (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 14:33, 28.09.2023


Pareizā partijas biedra karte palīdzēja pieredzējušajam politiķim ieņemt aizsardzības ministra padomnieka amatu.


Uz "Progresīvo" sola pirms vēlēšanām Imants Lieģis aizpildīja ārlietu ministra vakanci.

Atklājās, kuru savā aizsardzības ministra pakļautībā esošajā birojā uzņēma "Progresīvo" pārstāvis Andris Sprūds.

Ministra Andra Sprūda biroju vada Liene Gātere. Viņai ir maģistra grāds politikas zinātnē. Vairāk nekā 10 gadus darbojusies nevalstiskajā sektorā, specializējoties noziedzības novēršanas jomā. Liene Gātere bijusi biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” direktore, KNAB sabiedriski konsultatīvās padomes vadītāja, starptautisko organizāciju konsultante.

Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs ir 14. Saeimas deputāts Atis Švinka. 2002. gadā viņš ieguvis Latvijas Universitātes sociālo zinātņu bakalaura grādu vadībzinātnē, šobrīd ir vairāku uzņēmumu vadītājs. 14. Saeimā darbojas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, kā arī Nacionālās drošības komisijā.

Aizsardzības ministra Andra Sprūda padomnieks aizsardzības plānošanas un attīstības jautājumos ir Uģis Norītis, kurš absolvējis Baltijas Aizsardzības koledžu, Lielbritānijas Aizsardzības akadēmijas Karalisko aizsardzības koledžu un ieguvis maģistra grādu Londonas Karaļa koledžā. Uģis Norītis bijis Aizsardzības ministrijas Aizsardzības plānošanas un analīzes departamenta direktors, kā arī Aizsardzības ministrijas pārstāvis NATO pretgaisa aizsardzības un kodolplānošanas jautājumos.

Aizsardzības ministra padomnieks NATO, Eiropas Savienības un citu starptautisko attiecību jautājumos ir Imants Lieģis. Viņš ieguvis bakalaura grādu tieslietās. Viņš bijis Latvijas vēstnieks Francijā, Spānijā, Beļģijā, Luksemburgā un Nīderlandē, Ungārijā, kā arī Latvijas vēstnieks NATO un ES Politikas un drošības komitejā. Imants Lieģis bijis arī Latvijas aizsardzības un tieslietu ministrs.

Aizsardzības ministra padomniece iepirkumu jautājumos ir Una Skrastiņa. Viņa ieguvusi doktora zinātnisko grādu Juridiskajā zinātnē Valsts tiesību apakšnozarē, kā arī sociālo zinātņu maģistra grādu vadībzinātnē. Una Skrastiņa ir zvērināta advokāte, Rīgas valstspilsētas pašvaldības Centrālās administrācijas Iepirkumu pārvaldes vadītāja. Viņai ir ilggadēja pieredze Rīgas valstspilsētas pašvaldībā publisko iepirkumu veikšanā, kontrolē un uzraudzībā.

Aizsardzības ministra padomnieks visaptverošās valsts aizsardzības un valsts aizsardzības dienesta attīstības jautājumos ir Olevs Nikers. No 2001. līdz 2019.gadam viņš strādājis Aizsardzības ministrijas vecākā eksperta amatā jautājumos, kas saistīti ar virsnieku militārās izglītības politikas veidošanu un īstenošanu, Latvijas militārā kontingenta sagatavošanu un loģistiku misijā Afganistānā. Viņš ir Baltijas drošības fonda dibinātājs un prezidents. Olevs Nikers ieguvis maģistra grādu starptautiskajās attiecībās Teksasas A&M universitātē, kā arī maģistra grādu politikas zinātnē Latvijas Universitātē. Kopš 2017. gada viņš ir arī vecākais ārštata analītiķis ASV domnīcā “The Jamestown Foundation”.

Ministra padomniece stratēģiskās komunikācijas jautājumos ir Rita Plūme. Viņa studējusi žurnālistiku un iepriekš darbojusies Rīgas domes Zīmola un komunikācijas pārvaldes Stratēģiskās komunikācijas nodaļā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Tavars: budžets nav taisnīgs, tajā aizmirstot tūkstošiem cilvēku vajadzības

"Apvienotā saraksta" (AS) vērtējumā koalīcijas virzītais valsts 2024.gada budžeta projekts nav taisnīgs, tajā aizmirstot tūkstošiem cilvēku vajadzības, šodien budžeta debatēs sacīja AS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sabiedrība Kāpēc PMLP uzlabo savu elektronisko datubāzi (+VIDEO)

Mērķis ir Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024. gada jūnijā.

Sabiedrība Neatbalsta priekšlikumus par papildu finansējumu latgaliešu valodas atbalstam

Saeima šodien valsts 2024.gada budžeta projektā neatbalstīja opozīcijas partijas "Apvienotais saraksts" (AS) priekšlikumus par papildu finansējumu latgaliešu valodas mācību atbalstam.

Sabiedrība Latvijai piegādās 97,4 miljonu eiro vērtas pretkuģu raķešu sistēmas

Latvijai paredzētās pretkuģu raķešu sistēmu "Naval Strike Missile" (NSM) līguma summa ir 105 miljoni ASV dolāru (97,4 miljoni eiro), turklāt lielāko daļu izmaksu segs ASV puse.

Lasiet arī

Ekonomika Siliņa: Latvija ir gatava attīstīt savu aizsardzības industriju

Latvija ir gatava attīstīt savu aizsardzības industriju, lai palielinātu Eiropas Savienības militāro kapacitāti un vienlaikus nodrošinātu papildu ekonomikas izaugsmi, uzsvēra Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), tiekoties ar Eiropas Komisijas (EK) iekšējā tirgus komisāru Tjerī Bretonu.

Sabiedrība Reālie tēriņi aizsardzībai būs vēl lielāki par budžeta projektos iezīmētajiem

Reālie valsts tēriņi aizsardzībai nākamajos gados būs lielāki par budžeta projektos iezīmētajiem skaitļiem, šorīt LTV "Rīta panorāmā" atzīmēja aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

Sabiedrība Pistoriuss Latvijā ienesa skaidrību par raķetēm (+VIDEO)

Vakar beigusies Vācijas viesa vizīte Rīgā iezīmēja izrāvienu mūsu valsts aizsardzībā.

Sabiedrība Kurzemē šodien notiek militārie manevri, iedzīvotāji aicināti būt vērīgiem

“Pēc Krievijas pilna mēroga kara uzsākšanas Ukrainā mums ir jāsaprot – šis laiks mums jāizmanto, lai maksimāli stiprinātu savas aizsardzības spējas", - stasta pulkvedis Rieksts.