• Anta,
  • Antonija,
  • Dzirkstīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Izsolē nonācis īpašums Rīgas vēsturiskajā centrā, sākumcena - 519 000 eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 06:30, 27.09.2023


VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) rīkos izsoli nekustamajam īpašumam ar komerciālas darbības potenciālu Skārņu ielā, Rīgas vēsturiskajā centrā pie Svētā Pētera baznīcas, informēja VNĪ pārstāvji.Izsolē nekustamā īpašuma sākumcena ir noteikta 519 000 eiro apmērā. Izsoles solis ir 5000 eiro.

VNĪ norāda, ka izsolē pieejamā ēka atrodas uz vienas no Vecrīgas senākajām ielām - Skārņu ielas - kura izveidota 13.gadsimta sākumā kā vācu apmetnes centrālā iela. Nams Skārņu ielā 4 celts 15.gadsimtā, un tā pārbūve pēc Bīriņu muižas pils arhitekta Frīdriha Vilhelma Hesa projekta sākta 1875.gadā. Ēka ekspluatācijā nodota 1886.gadā. Fasādes atjaunošanas darbi veikti 2018.gadā. Nams ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa "Dzīvojamo ēku komplekss" sastāvdaļa.

Attiecīgais nekustamais īpašums ietver zemesgabalu 250 kvadrātmetru platībā un ēku ar komerciālas izmantošanas potenciālu, kuras kopējā platība ir 538,9 kvadrātmetri. Ēkai ir četri stāvi un pagrabs. Tehniskais stāvoklis ir apmierinošs, un kopējais nesošo konstrukciju nolietojums ir 37,5% apmērā.

Nekustamajam īpašumam piederošajā zemes gabalā atrodas AS "Rīgas siltums" siltumtrase, uz zemes gabala ir arī betonēts pagalms un žogs. Ēkā atsevišķās vietās ir saglabājušies vēsturiskie sienas gleznojumi.

Potenciālajiem investoriem jāņem vērā, ka ēkas virszemes stāvi pašlaik netiek izmantoti, un telpas nesenajā pagātnē nav tikušas renovētas, tāpēc ir nepieciešams veikt kapitālo remontu, norāda VNĪ pārstāvji.

Apkārtējā infrastruktūra ietver daudzstāvu dzīvojamās mājas ar komerciāla rakstura telpām ēku pirmajos stāvos, kā arī izglītības, viesmīlības un kultūras iestādes.

Nekustamā īpašuma Skārņu ielā 4 izsole notiks no 29.septembra līdz 30.oktobrim, un investoriem būs iespēja tai pieteikties līdz 19.oktobrim.

Atbilstoši uzņēmuma stratēģijai, VNĪ ilgtermiņā uztur īpašumus, kas nepieciešamas valsts pārvaldei, savukārt īpašumi, kuri publiskajām iestādēm ilgtermiņā nav nepieciešami un valstij rada zaudējumus, likumā noteiktajā kārtībā tiek pārdoti publiskas izsoles ceļā vai tiek izskatīta īpašumu nodošana citiem valdītājiem. Pamatkapitālā esošie īpašumi, kas rada zaudējumus kapitālsabiedrībai un kurus nav iespēja iznomāt komercnomniekiem, tiek virzīti atsavināšanai.

VNĪ reģistrēta 1996.gadā, un tās vienīgā īpašniece ir Finanšu ministrija.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Alūksnes pašvaldību brīdina par autobusu satiksmes pārtraukšanu

Netīrītu valsts nozīmes autoceļu dēļ SIA "Gulbenes autobuss" brīdinājusi Alūksnes novada pašvaldību par sabiedriskā transporta pakalpojumu pārtraukšanu, informē pašvaldībā.

Sabiedrība Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi

Šonedēļ Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi. Tas ir viens no lielākajiem Rīgas pašvaldības investīciju projektiem, kura laikā paredzēts rekonstruēt Mūkusalas ielas krastmalu 2,3 kilometru garumā un izbūvēt labiekārtotu promenādi.

Sabiedrība ST: pienākums deputātiem vakcinēties neatbilst Satversmei

Satversmes tiesā (ST) ceturtdien par neatbilstošām atzina normas, kuras kā priekšnoteikumu Saeimas deputāta dalībai Saeimas darbā noteica vakcinēšanos pret Covid-19.

Sabiedrība Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks 17.martā

Krievijas parlamenta augstākā palāta ceturtdien apstiprināja 17 martu kā nākamo prezidenta vēlēšanu datumu.

Lasiet arī

Ekonomika Sievietēm vidējā darba samaksa Latvijā par 17,1% mazāka nekā vīriešiem

Sievietēm vidējā bruto darba samaksa stundā 2022.gadā Latvijā bija par 17,1% mazāka nekā vīriešiem, ziņo Centrālā statistikas pārvalde, atsaucoties uz informatīvo apskatu "Dzimumu līdztiesība".

Sabiedrība Piektdien Latvijā nedaudz snigs

Piektdien gan naktī, gan dienā valsts lielākajā daļā nedaudz snigs, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Autoratlīdzību saņēmējiem nākamgad būs līdzšinējā nodokļu nomaksas kārtība

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumos "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" un likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", kas autoratlīdzību saņēmējiem paredz iespēju līdz 2024.gada 31.decembrim nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējiem, vienlaikus nodokļu nomaksu 25% likmes apmērā par viņu darbu nomaksājot ienākuma izmaksātājam.

Sabiedrība Daugavpils pašvaldībai piešķirti 17 miljoni eiro industriālā parka izveidei

Šonedēļ saņemts Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) lēmums par Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma piešķiršanu Daugavpils pilsētas pašvaldībai Austrumlatvijas viedo tehnoloģiju un pētniecības centra (ALTOP) Industriālā parka izveidei.