• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valmieras Drāmas teātra ēkā paveikta vairāk nekā puse paredzēto būvdarbu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 18:39, 25.09.2023


Valmieras Drāmas teātra ēkā paveikta vairāk nekā puse paredzēto būvdarbu, ziņo VAS "Valsts nekustamie īpašumi".


Foto: LETA

Noslēgumam tuvojas ēkas fasādes un jumta izbūves darbi, kā arī "black box" ir pabeigta ārsienu siltināšana. Visā teātra ēkā šobrīd norit darbi pie inženiertehnisko sistēmu izbūves. Līdz šā gada novembra beigām plānots pabeigt ēkas jumta un fasāžu izbūvi, paralēli turpinot darbus ēkas iekštelpās.

VNĪ prognozē, ka teātra darbinieki nākamā gada otrajā pusē varēs pilnībā atgriezties teātra telpās.

VNĪ atklātajā konkursā atlikušo būvdarbu veikšanai Valmieras Drāmas teātra ēkas būvprojekta īstenošanai līdz objekta nodošanai ekspluatācijā par saimnieciski izdevīgāko atzīts SIA "Aimasa" piedāvājums ar piedāvāto līgumcenu 8 162 914 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

2022.gadā VNĪ izbeidza līgumu ar iepriekšējo teātra ēkas būvdarbu veicēju - pilnsabiedrību "SBSC", jo tā pēc vairākkārtējiem pieprasījumiem nespēja atbilstoši normatīviem, tostarp Ekonomikas ministrijas izstrādātajām vadlīnijām par būvniecības izmaksu sadārdzinājuma novērtēšanu un kompensēšanu pamatot būvniecības izmaksu sadārdzinājuma 50% apmērā no būvdarbu līguma summas jeb 3,8 miljonu eiro ar PVN cēloņsakarību ar sākto karadarbību Ukrainā, kā arī nespēja iesniegt dokumentus, kas apliecinātu pieprasītā sadārdzinājuma pamatotību vairākās tāmes pozīcijās.

Tāpat faktiskā darbu izpilde būtiski atpalika no līgumā paredzētās - 2022.gada 30.septembrī faktiskā darbu izpilde bija 21%, lai gan atbilstoši līguma būvdarbu grafikam tai bija jābūt 50% no kopējā būvdarbu apmēra.

Valmieras Drāmas teātra ēkas projekta kopējās izmaksas ir plānotas 10,41 miljona eiro apmērā, kas ietver būvniecības, projektēšanas, autoruzraudzības, aprīkojuma iegādes un citas izmaksas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Automašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām

No šodienas līdz 1.martam automašīnām un autobusiem, kuru pilna masa nav lielāka par 3500 kilogramiem, obligāti jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, paredz Ceļu satiksmes noteikumi.

Sabiedrība Sākoties decembrim, Latviju klāj līdz 30 centimetriem dziļš sniegs

Decembra pirmajā rītā valsts centrālo un austrumu daļu klāj līdz 30 centimetriem (cm) bieza sniega kārta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Sabiedrība Piesakoties brīvprātīgi VAD, iespējams saņemt lielāku atalgojumu

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (AS) atgādina, ka, piesakoties brīvprātīgi Valsts aizsardzības dienestā (VAD), iespējams izvēlēties, kur dienēt.

Sabiedrība Austrumu slimnīcas infektologi aicina reizi gadā veikt HIV testu

Atzīmējot HIV/AIDS dienu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) infektologi aicina ikvienu veikt vienkāršu asins analīzi, lai būtu iespēja pārliecināties, ka neesat inficēts ar imūndeficīta vīrusu, aģentūru LETA informēja slimnīcā.

Lasiet arī

Sabiedrība Valmieras novada iedzīvotājiem pieejamas 9 higiēnas telpas

Valmieras novada iedzīvotājiem, kuri saskaras ar grūtībām nodrošināt personīgo higiēnu mājas apstākļos, ir iespējams nomazgāties un izmazgāt veļu kādā no Valmieras novadā esošajām higiēnas telpām - Burtnieku, Rūjienas, Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībās, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Inta Heidemane.

Sabiedrība Valmieras pusē šodien notiek pirmā novadu Valodas diena

Šodien plkst.12.30 Valmieras novada Kauguru Kultūras namā notiks pirmā novadu Valodas diena, informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Kultūra Valmieras parks “Mežs” saņem balvu arhitektūrā (+VIDEO)

Šeit ir skeitparks, velotrase, strītbols, rotaļu laukums un āra trenažieri.

Sabiedrība Jūlijā Valmiera svinēs 740.dzimšanas dienu

No 20.jūlija līdz 23.jūlijam Valmiera svinēs 740.dzimšanas dienu, informē pašvaldības zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.