• Anta,
  • Antonija,
  • Dzirkstīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Siltumenerģijas tarifi turpina samazināties. Cik maksāsim par siltumu oktobrī?

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:00, 25.09.2023


Šogad oktobrī siltumenerģijas tarifi samazināsies 20 komersantiem, bet četriem, kuriem iepriekšējos mēnešos tarifi tika samazināti, tie nedaudz pieaugs, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).


Foto: pixabay

SPRK atzīmē, ka siltumenerģijas tarifs virs 100 eiro par megavatstundu (MWh) šogad oktobrī būs desmit komersantiem, taču nevienam komersantam tarifs nepārsniegs 200 eiro par MWh, kamēr pērn oktobrī 29 SPRK regulējamo komersantu tarifs pārsniedza 100 eiro par MWh, tostarp bija komersanti, kuriem tarifs bija 200 eiro par MWh un arī 300 eiro par MWh.

Vienlaikus SPRK norāda, ka ir jāņem vērā, ka iepriekšējā apkures sezonā bija noteikti divi tarifu sliekšņi - 68 eiro par MWh un 150 eiro par MWh -, virs kuriem mājsaimniecībām tika piemērots valsts atbalsts, tādējādi bija mājsaimniecības, kurām rēķini nebija jāapmaksā pilnā apmērā.

SPRK Enerģētikas departamenta direktors Jānis Negribs min, ka pērn viens no augstākajiem tarifiem oktobrī un apkures sezonas laikā kopumā bija Ikšķilē - 324,44 eiro par MWh, bet ar valsts atbalstu iedzīvotāji maksāja 126,44 eiro par MWh, savukārt šogad oktobrī šajā apdzīvotajā vietā tarifs būs 90,56 eiro par MWh.

Viņš arī norāda, ka siltumapgādes tarifi komersantiem samazinās dažādā tempā - gan straujāk, gan ne tik strauji. Savukārt tiem komersantiem, kuriem jau tarifi bija zemāki vasarā, tagad atsevišķos gadījumos tarifos vērojams neliels pieaugums.

Kopumā siltumenerģijas tarifiem no pērnā gada nogales ir tendence samazināties, tomēr tie vairs nebūs tādā līmenī, kā, piemēram, 2021.gadā, norāda Negribs.

Siltumenerģijas tarifs Iecavā samazināsies līdz 57,75 eiro par MWh, Jēkabpilī tarifs būs 63,61 eiro par MWh, Aizkrauklē un Aizkraukles pagastā - 64,66 eiro par MWh, Zilākalnā - 64,76 eiro par MWh, Piltenē - 65,07 eiro par MWh, Salaspilī un Saulkalnē - 65,39 eiro par MWh, Tārgalē - 68,32 eiro par MWh, Jumpravā - 69,08 eiro par MWh, Kocēnos - 71,58 eiro par MWh, Rubenē - 72,29 eiro par MWh, Madonā, Aizpurvē, Dzelzavā, Liezērē, Ozolos, Biksērē, Kusā un Barkavā - 74,74 eiro par MWh, Vaidavā - 76,54 eiro par MWh, Naukšēnos - 81,07 eiro par MWh, savukārt Madlienā, Suntažos, Lauberē, Ķeipenē - 84,34 eiro par MWh.

Tāpat tarifs samazināsies Ventspilī un būs 86,1 eiro par MWh, Rīgā tarifs būs 87,57 eiro par MWh, Kandavā, Vānē un Zantē - 87,72 eiro par MWh, Gaujā, Inčukalnā un Krustiņos - 88,26 eiro par MWh, Mālpilī - 88,29 eiro par MWh, Aizputē - 88,41 eiro par MWh, Ugālē - 90,32 eiro par MWh, Rūjienā - 91,32 eiro par MWh, Saldū, Ezerē, Pampāļos un Namiķos - 92,72 eiro par MWh, Usmā - 96,55 eiro par MWh, Stendē, Valdemārpilī, Sabilē, kā arī Ģibuļu, Laucienes, Virbu, Laidzes, Lībagu un Abavas pagastā un Vandzenes skolā - 96,87 eiro par MWh, Blāzmā - 97 eiro par MWh, Ogrē, "Dolēs" - 98,84 eiro par MWh, Bērzainē - 101,04 eiro par MWh, Lēdmanē - 119,19 eiro par MWh, Jūrkalnē - 138,29 eiro par MWh, Ventavā - 140,17 eiro par MWh un Užavā - 176,36 eiro par MWh.

Savukārt šogad 28.oktobrī SPRK padomes sēdē tiks skatīts tarifs Kārsavai. Plānots, ka tarifs Kārsavā būs 62,84 eiro par MWh.

Vienlaikus siltumenerģijas tarifu pieaugums gaidāms Koknesē - līdz 67,53 eiro par MWh, Jelgavā - līdz 72,39 eiro par MWh, Valmierā un Viestura laukumā - līdz 72,94 eiro par MWh, Limbažos un Umurgā - līdz 93,88 eiro par MWh, kā arī Smiltenē - līdz 105,54 eiro par MWh.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Alūksnes pašvaldību brīdina par autobusu satiksmes pārtraukšanu

Netīrītu valsts nozīmes autoceļu dēļ SIA "Gulbenes autobuss" brīdinājusi Alūksnes novada pašvaldību par sabiedriskā transporta pakalpojumu pārtraukšanu, informē pašvaldībā.

Sabiedrība Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi

Šonedēļ Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi. Tas ir viens no lielākajiem Rīgas pašvaldības investīciju projektiem, kura laikā paredzēts rekonstruēt Mūkusalas ielas krastmalu 2,3 kilometru garumā un izbūvēt labiekārtotu promenādi.

Sabiedrība ST: pienākums deputātiem vakcinēties neatbilst Satversmei

Satversmes tiesā (ST) ceturtdien par neatbilstošām atzina normas, kuras kā priekšnoteikumu Saeimas deputāta dalībai Saeimas darbā noteica vakcinēšanos pret Covid-19.

Sabiedrība Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks 17.martā

Krievijas parlamenta augstākā palāta ceturtdien apstiprināja 17 martu kā nākamo prezidenta vēlēšanu datumu.

Lasiet arī

Ekonomika Nākammēnes siltumenerģija Daugavpilī kļūs lētāka (+VIDEO)

Valstspilsētas otrās siltumcentrāles teritorijā šobrīd notiek vērienīgi celtniecības darbi.

Ekonomika Valstspilsēta Jūrmala ir sagatavojusies apkures sezonas sākumam (+VIDEO)

Pašvaldības uzņēmums papildus iekārtu un tīklu sagatavošanas darbiem arī veic energoefektivitātes uzlabošanas pasākumus savos objektos.

Sabiedrība Rīgas siltums no oktobra samazinās siltumenerģijas tarifu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apstiprinājusi AS "Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifu, kas no oktobra būs par 3,5% mazāks nekā pašlaik, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Ekonomika Arī augustā siltumenerģijas tarifi Latvijā samazināsies

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un padomes sēdē izskatījusi siltumenerģijas gala tarifus sešiem komersantiem. Siltumenerģijas gala tarifs augustā vēl samazināsies Jēkabpilī, Valmierā, Saldū, Baložos, Ozolniekos, ka arī Ropažu, Silakroga, Mucenieku, Zaķumuižas, Ezeres, Namiķu un Pampāļu ciemā, informēja SPRK Sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Lazdiņa.