• Salvis,
  • Selva,
  • Venta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rēzeknes pašvaldība turpina līdzfinansēt iedzīvotāju projektus (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 11:11, 23.09.2023


Visvairāk iedzīvotāji vēlas redzēt pie savas mājas bērnu rotaļu laukumu.


Rēzeknē steidzami nepieciešama padomju laika ēku atjaunošana.

Neraugoties uz finansiālajām grūtībām vienā no Latgales valstpilsētām, vietējās institūcijas iedzīvotājus sagaida.
Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Stecs, kurš pārrauga mājokļa jautājumus, vairākkārt uzsvēris, ka sākotnēji iedzīvotāju aktivitāte bijusi ārkārtīgi zema, pieteikumu gandrīz nebija, taču pēc tam, kad pilsētā sāka parādīties arvien vairāk labiekārtotu pagalmu, rēzeknieši sadarbībā ar saviem māju apsaimniekotājiem sāka iesaistīties procesā un pieņemt lēmumus par labu savam mājoklim un dzīves kvalitātei.

Jaunajā Pašvaldību likumā (stājās spēkā ar 2023. gadu) būtisks uzsvars likts uz līdzdalības pasākumiem un sabiedrības iesaisti jautājumos, kas saitīti ar pašvaldības darbu, uz savstarpēju mijiedarbību, atgriezeniskās saites veidošanu, kas nesīs redzamus rezultātus abām pusēm un pilsētai kopumā. Jauninājumi šajā ziņā tiek ieviesti pakāpeniski, atbilstoši jaunajai likumdošanai, tomēr jau pašlaik varam runāt par produktīvu iedzīvotāju un pašvaldības savstarpējo sadarbību. Pašvaldības atbalsta programmu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanai, pagalmu teritoriju labiekārtošanai, dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētajām ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmām noteikti var minēt kā veiksmīgāko sadarbības piemēru.

Daudziem jau ir piemirsies, kā pārsvarā izskatījās Rēzeknes daudzdzīvokļu māju iekšpagalmi pirms 10–15 gadiem. Tolaik pagalmu infrastruktūru varētu raksturot šādi: izdrupis un izdangāts asfalta segums uz piebrauktuvēm, servitūtiem un ietvēm, slikts apgaismojums vai tā neesamība, nedroši un nolietoti bērnu rotaļu laukuma elementi. Un, protams, aktuāla problēma ar mazām, šaurām autostāvvietām. Turklāt tobrīd rēzeknieši un arī pārējie Latvijas iedzīvotāji vēl bija ārkārtīgi tālu no izpratnes par to, ka bez personīgas iniciatīvas, komunikācijas ar kaimiņiem un kopīgiem lēmumiem situācija uz priekšu nevirzīsies. Rēzeknes pašvaldība rada risinājumu un piedāvāja iedzīvotājiem atbalsta programmu dzīvojamā fonda energoefektivitātes paaugstināšanai un pagalmu labiekārtošanai.

Virzieni bija sekojoši: piebrauktuvju un gājēju ietvju rekonstrukcija, autostāvvietu (atbalsts līdz 50% no darbu izmaksām), servitūtu izbūve (līdz 75%), bērnu/trenažieru laukumu ierīkošana vai atjaunošana (līdz 95%, bet ne vairāk kā 7000 eiro), pagalma apgaismojuma ierīkošana (50%), kā arī palīdzība ES struktūrfondu finansēto energoefektivitātes paaugstināšanas projektu tehniskās dokumentācijas sagatavošanai (95%, bet ne vairāk kā 2800 eiro).

Pašvaldība pārskatīja saistošos noteikumus un pievienoja jaunu iniciatīvu – ja iedzīvotāji piedalās pasākumā savas mājas energoefektivitātes paaugstināšanai ar ES struktūrfondu finansējumu, saskaņā ar apstiprināto būvniecības ieceres dokumentāciju, pēc darbu pabeigšanas pašvaldība piešķir 20%, bet ne vairāk kā 30 000 eiro, ziņo rezekne.lv.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijas resursi un nodokļi aizplūst pāri robežām

Tā kā Eiropas Savienības valstu robežas ir atvērtas un iedzīvotāji tās var šķērsot brīvi, tad viņi to bieži arī dara. Ļoti bieži, tas notiek tādēļ, ka šķērsot robežu vilina cenas, tas, ka blakus valstī tas vai cits produkts maksā lētāk.

Sabiedrība Čakša: Priekšlikumi nemazinās pedagogu atalgojumu (+ LIZDA viedoklis)

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumi pedagogu darba slodžu līdzsvarošanai nemazinās to atalgojumu, šodien preses konferencē uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Sabiedrība Muzeju nakts arī Saeimā. Būs ekspozīcija par Latvijas dalību ES un NATO

Sestdien, 18.maijā - Saeimas nams vērs savas durvis apmeklētājiem

Sabiedrība Brīvdienās saglabāsies silts laiks, vietām dārdēs pērkons

Šīs nedēļas nogalē Latvijā saglabāsies vasarīgi silts laiks, vietām gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī

Sabiedrība EM par derīgām atzina dzīvojamās ēkas, kas celtas pirms 50-60 gadiem (+VIDEO)

Vienlaikus ir konstatēti atsevišķi bojājumi, kas īpašniekiem būtu jānovērš.

Ekonomika Ekonomikas ministrija brīdina īpašniekus par kabeļiem uz dzīvojamo māju jumtiem

Patvaļīgi ierīkoti inženiertīkli rada problēmas arī ēkas apsaimniekošanai – jumta remonta un uzturēšanas darbiem, kā arī jumta un fasāžu siltināšanai.

Sabiedrība Atjaunota Vilhelma Hofmaņa 1902. gada savrupmāja

Ēkā dzīvoja Latvijas Jūras spēku dibinātājs un citas ievērojamas personas.

Sabiedrība Vasara ir dzīvokļu remontdarbu laiks, svarīgi nekļūdīties ar darbu veicējiem

Daugavpils pašvaldības uzņēmums palīdz iedzīvotājiem pienācīgi atjaunot savas mājas.