• Guna,
  • Judīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvieši un kanādieši palaidīs «Sudraba bultu» uz Austrumiem (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 12:19, 21.09.2023


Valstī tiks veikta teritorijas izlūkošana, taktiskie manevri un izvietota kaujas tehnika.


Manevru laikā izmantotā tehnika ar katru gadu kļūst jaudīgāka.

Līdz 29. septembrim Latvijā notiks starptautiskās militārās mācības “Sudraba Bulta 2023”, kuras organizē Sauszemes spēku mehanizētā kājnieku brigāde. Militāro mācību mērķis ir trenēt un pilnveidot iesaistīto vienību spējas plānot un vadīt militārās operācijas, lai sagatavotos vienotai uzdevumu izpildei, kā arī sadarbībā ar Kanādas bruņotajiem spēkiem (BS) veikt kārtējās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas rotācijas.

Militāro mācību norise plānota ārpus Ādažu militārā poligona, Rīgas pilsētā, Ādažu, Ropažu, Saulkrastu, Siguldas un Jēkabpils novados. Mācībās piedalīsies NBS un sabiedroto – NATO paplašinātās kaujas grupas karavīri, kā arī tiks izmantota kaujas tehnika.Mācību ietvaros minētajās teritorijās tiks veikta teritorijas izlūkošana, taktiskie manevri un izvietota kaujas tehnika. Karavīri pārvietosies ar kājām pa meža apvidu, tehnika pārvietosies tikai pa jau esošiem ceļiem un stigām, neveidojot jaunas brauktuves. Mācību laikā tiks lietota mācību munīcija (salūtmunīcija), sprādzienimitācijas līdzekļi un dūmu granātas.

Mācību apvidos tiks norīkotas teritorijas bojājumu novērtēšanas grupas, kuras sekos karavīru un tehnikas darbībai mācību vietās. Pēc mācībām izmantotā teritorija tiks sakopta un atstāta sākotnējā stāvoklī.

Militārās mācības “Sudraba Bulta” sākotnēji bija nacionālās mācības, kas kopš 2014.gada izaugušas par starptautiskām mācībām ar plašu sabiedroto un partnervalstu dalību, ziņo vietne mil.lv. Mācību dalībnieki mācībās „Sudraba Bultā” pilnveido iemaņas konvencionālu operāciju veikšanā, bataljona sastāvā veicot uzbrukuma, aizsardzības un aizkavēšanas operācijas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Tavars: budžets nav taisnīgs, tajā aizmirstot tūkstošiem cilvēku vajadzības

"Apvienotā saraksta" (AS) vērtējumā koalīcijas virzītais valsts 2024.gada budžeta projekts nav taisnīgs, tajā aizmirstot tūkstošiem cilvēku vajadzības, šodien budžeta debatēs sacīja AS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sabiedrība Kāpēc PMLP uzlabo savu elektronisko datubāzi (+VIDEO)

Mērķis ir Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024. gada jūnijā.

Sabiedrība Neatbalsta priekšlikumus par papildu finansējumu latgaliešu valodas atbalstam

Saeima šodien valsts 2024.gada budžeta projektā neatbalstīja opozīcijas partijas "Apvienotais saraksts" (AS) priekšlikumus par papildu finansējumu latgaliešu valodas mācību atbalstam.

Sabiedrība Latvijai piegādās 97,4 miljonu eiro vērtas pretkuģu raķešu sistēmas

Latvijai paredzētās pretkuģu raķešu sistēmu "Naval Strike Missile" (NSM) līguma summa ir 105 miljoni ASV dolāru (97,4 miljoni eiro), turklāt lielāko daļu izmaksu segs ASV puse.

Lasiet arī

Ekonomika Siliņa: Latvija ir gatava attīstīt savu aizsardzības industriju

Latvija ir gatava attīstīt savu aizsardzības industriju, lai palielinātu Eiropas Savienības militāro kapacitāti un vienlaikus nodrošinātu papildu ekonomikas izaugsmi, uzsvēra Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), tiekoties ar Eiropas Komisijas (EK) iekšējā tirgus komisāru Tjerī Bretonu.

Sabiedrība Reālie tēriņi aizsardzībai būs vēl lielāki par budžeta projektos iezīmētajiem

Reālie valsts tēriņi aizsardzībai nākamajos gados būs lielāki par budžeta projektos iezīmētajiem skaitļiem, šorīt LTV "Rīta panorāmā" atzīmēja aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

Sabiedrība Lieģis, būdams ministrs: «Pārkāpumi no Krievijas puses nav konstatēti» (+VIDEO)

Pareizā partijas biedra karte palīdzēja pieredzējušajam politiķim ieņemt aizsardzības ministra padomnieka amatu.

Sabiedrība Pistoriuss Latvijā ienesa skaidrību par raķetēm (+VIDEO)

Vakar beigusies Vācijas viesa vizīte Rīgā iezīmēja izrāvienu mūsu valsts aizsardzībā.