• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Privāto pensiju fondu plānos pirmajā pusgadā iemaksāts niecīgi vairāk

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 09:41, 19.09.2023


Latvijas privāto pensiju fondu pensiju plānos šogad pirmajā pusgadā iemaksāti 50,689 miljoni eiro, kas ir par 0,1% vairāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Bankā.Tostarp privāto pensiju fondu pensiju plānu dalībnieku iemaksas 2023.gada pirmajā pusgadā samazinājušās par 3,1% salīdzinājumā ar 2022.gada pirmajiem sešiem mēnešiem un veidoja 40,253 miljonus eiro, bet darba devēju iemaksas augušas par 14,8% - līdz 10,366 miljoniem eiro.

Savukārt no pensiju plānu kapitāla šogad pirmajos sešos mēnešos izmaksāti 24,056 miljoni eiro, kas ir par 29% mazāk nekā 2022.gada pirmajā pusgadā, tostarp 95,5% jeb 22,976 miljoni eiro izmaksāts saistībā ar plānu dalībnieku pensijas vecuma iestāšanos.

2023.gada jūnija beigās privāto pensiju fondu pensiju plānos uzkrātais kapitāls veidoja 731,075 miljonus eiro, kas salīdzinājumā ar 2022.gada beigām ir pieaugums par 9,4% jeb 62,827 miljoniem eiro.

Privāto pensiju plāniem šogad jūnija beigās bija pievienojušies 396 552 dalībnieki, kas ir par 12 211 jeb 3,2% vairāk nekā 2022.gada beigās.

Tostarp pensiju plānu aktīvo dalībnieku skaits pieaudzis par 3,3%, veidojot 198 746, kamēr pasīvo dalībnieku jeb iedzīvotāju, kuri pēdējo 12 mēnešu laikā nav veikuši iemaksas, bet vēl nav sasnieguši pensiju plānā noteikto pensijas vecumu, skaits palielinājies par 2% - līdz 120 518.

Latvijā jūnija beigās strādāja septiņi privātie pensiju fondi, tostarp seši atklātie un viens slēgtais, kas piedāvāja ieguldīt 20 pensiju plānos.

Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Līgo dienā Latgalē traumas guvuši divi kvadricikla vadītāji

Aizvadītajā nedēļas nogalē, Līgo dienā, Latgalē traumas guvuši divi kvadricikla vadītāji, tostarp nepilngadīgais, informēja Valsts policija.

Sabiedrība Starptautiskā Krimināltiesa izdod Sergeja Šoigu aresta orderi

Starptautiskā Krimināltiesa (SKT) izdevusi Krievijas ģenerālštāba priekšnieka Valērija Gerasimova un bijušā aizsardzības ministra Sergeja Šoigu aresta orderus, otrdien pavēstīja SKT.

Sabiedrība Āfrikas cūku mēris pagājušajā nedēļā konstatēts 23 mežacūkām

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 23 mežacūkām, kamēr nedēļu iepriekš saslimšana tika konstatēta 20 mežacūkām, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.

Sabiedrība Rail Baltica būvniekiem plāno samaksāt no valsts budžeta 33,3 miljonus eiro

Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" abu starptautisko staciju būvniekiem esošo saistību izpildei Satiksmes ministrija (SM) plāno piesaistīt valsts budžeta līdzekļus 33,306 miljonu eiro apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), liecina SM saskaņošanai virzītais informatīvais ziņojums par "Rail Baltica" starptautisko pasažieru staciju un infrastruktūras būvdarbiem.

Lasiet arī

Ekonomika Nauda vecumdienam: Latvijā fiksēja pensiju iemaksu pieaugumu par 18% (+VIDEO)

Ikviens iedzīvotājs pats ir atbildīgs par savu uzkrājumu, pauž eksperts.

Sabiedrība Vai Latvijas seniori spēs sasniegt Skandināvijas uzplaukumu (+VIDEO)

Lai būtiski nepazeminātos dzīves kvalitāte, pensijai vajadzētu būt vismaz 70-80% apmērā no pirmspensijas ienākumiem.

Sabiedrība LM iesniegusi apspriešanai grozījumus par ikmēneša piemaksu pie pensijas

Labklājības ministrija (LM) iesniegusi publiskai apspriešanai grozījumus Ministru kabineta noteikumos par ikmēneša piemaksu pie vecuma un invaliditātes pensijas.

Ekonomika Privāto pensiju fondu pensiju plānos pērn iemaksāts par 17,9% vairāk

Latvijas privāto pensiju fondu pensiju plānos pagājušajā gadā iemaksāti 113,645 miljoni eiro, kas ir par 17,9% vairāk nekā 2022.gadā, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Bankā.