• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Piešķir 60,9 miljonus eiro sociālo vai pašvaldības īres mājokļu atjaunošanai

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:22, 19.09.2023


Valdība otrdien atbalstīja 60,9 miljonu eiro piešķiršanu sociālo vai pašvaldības īres mājokļu atjaunošanai, paredzot, ka pasākuma ietvaros izveidotie mājokļi būtu pieejami mazaizsargātākajiem iedzīvotājiem atbilstoši palīdzības likumam.


Foto: LETA

Kā norāda Ekonomikas ministrijā (EM), projekta mērķis ir apstiprināt Eiropas Savienības (ES) kohēzijas politikas programmas 2021.-2027.gadam specifiskā atbalsta mērķa pasākuma "Sociālo mājokļu atjaunošana vai jaunu sociālo mājokļu būvniecība" īstenošanas nosacījumus.

Pasākuma plānotais kopējais attiecināmais finansējums ir 60,9 miljoni eiro, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums 51,765 miljonu eiro apmērā un pašvaldību finansējums - ne mazāks kā 9,135 miljonu eiro apmērā.

EM norāda, ka ES kohēzijas politikas programmā 2021.-2027.gadam kā viens no specifiskajiem atbalsta mērķiem ir veicināt sociāli atstumto kopienu, mājsaimniecību ar zemiem ienākumiem un nelabvēlīgā situācijā esošo grupu sociāli ekonomisko integrāciju, īstenojot integrētas darbības, tostarp nodrošinot mājokli un sociālos pakalpojumus, un šī mērķa sasniegšanai paredzot jau konkrētu atbalsta pasākumu - Sociālo mājokļu atjaunošana vai jaunu sociālo mājokļu būvniecība.

Lai sekmētu personu vienlīdzīgas iespējas iesaistīties darba tirgū un uzlabojot profesionālo mobilitāti, programmā tiek plānoti ieguldījumi, nodrošinot kvalitatīvu sociālo un pašvaldības īres mājokļu pieejamību īpaši nelabvēlīgā situācijā esošām personām.

Pasākuma mērķis ir nodrošināt cilvēka cienīgiem dzīves apstākļiem atbilstoša mājokļa pieejamību tām personām, kuras ir reģistrētas palīdzības likumā noteiktajiem palīdzības veidiem, tostarp pašvaldībai piederošās vai tās nomātās dzīvojamās telpas izīrēšanai vai sociālā dzīvokļa izīrēšanai.

Plānots, ka, īstenojot pasākumu, jaunu vai modernizētu sociālo mājokļu kapacitāte jeb maksimālais personu skaits, kuras var izmitināt jaunuzceltos vai modernizētos sociālajos mājokļos būs vismaz 1865 personas, tostarp līdz 2024.gada 31.decembrim - vismaz 200 personas.

Ņemot vērā pašvaldību rīcībā esošo dzīvojamo fondu, indikatīvi tiek plānots, ka pasākuma ietvaros vismaz 1200 mājokļi tiks radīti, atjaunojot jau esošās pašvaldību īpašumā esošās telpas vai telpu grupas (dzīvokļus), savukārt vismaz 665 mājokļi varētu tikt radīti no jauna, būvējot jaunas dzīvojamās mājas vai pārbūvējot esošās.

Pasākumu plānots īstenot atklātu projekta iesniegumu atlašu veidā, ņemot vērā, ka personu skaits, kurš reģistrēts konkrēto palīdzības veidu saņemšanai pašvaldībās krietni pārsniedz to mājokļu skaitu, kuru būtu iespējams radīt pasākuma īstenošanas rezultātā, ņemot vērā pasākumam plānoto finansējumu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Šovasar Rīgā veiks līdz šim lielākos ielu remontdarbus

Šovasar Rīgā tiks veikti līdz šim lielākie ielu remontdarbi, šodien preses konferencē žurnālistiem solīja Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV).

Sabiedrība Latvijā notiks psihoemocionālā atbalsta nometnes bērniem no Ukrainas

Latvijā notiks divas vasaras psihoemocionālā atbalsta nometnes 40 bērniem no Ukrainas, informēja labdarības organizācija "Ziedot.lv".

Sabiedrība Nākamnedēļ Rīgā sāks seguma atjaunošanas darbus Kārļa Ulmaņa gatvē

Nākamnedēļ Rīgā sāks seguma atjaunošanas darbus Kārļa Ulmaņa gatvē, un plānots, ka autovadītājiem dienas laikā būs pieejamas divas braukšanas joslas katrā virzienā, bet naktīs, kad satiksmes intensitāte ir mazāka, braukt varēs pa vienu no trim joslām.

Sabiedrība Austrumu slimnīcā aug smagas traumas guvušo pacientu skaits

Šogad jūnijā salīdzinājumā ar pagājušo gadu par 13% palielinājies Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) ar smagām traumām nonākušo pacientu skaits, informē slimnīca.

Lasiet arī

Kultūra Latviešu kabarē prezentē albumu «Uga Buga» (+VIDEO)

"Gapoljeri" daiļradi raksturo dzivespriecīgas melodijas par mazo cilvēku lielajiem izaicinājumiem.

Sabiedrība Liepājas šosejas auditā konstatēta viena problēma

Liepājas šosejas posma, kurā jūnija beigās notika vairāki smagi ceļu satiksmes negadījumi, auditā konstatēti redzamībai traucējoši zāles un krūmu apaugumi, ceturtdien intervijā Latvijas Radio sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks.

Ekonomika Šteinbuka: šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus

Šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.

Kultūra Latvijas ekspozīcija Venēcijā izmaksās 90 000 eiro (+VIDEO)

Arhitektūras biennāle ir viena no nozīmīgākajām arhitektūras izstādēm Eiropā un pasaulē, tā notiek reizi katros 2 gados.