• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Piešķir 60,9 miljonus eiro sociālo vai pašvaldības īres mājokļu atjaunošanai

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:22, 19.09.2023


Valdība otrdien atbalstīja 60,9 miljonu eiro piešķiršanu sociālo vai pašvaldības īres mājokļu atjaunošanai, paredzot, ka pasākuma ietvaros izveidotie mājokļi būtu pieejami mazaizsargātākajiem iedzīvotājiem atbilstoši palīdzības likumam.


Foto: LETA

Kā norāda Ekonomikas ministrijā (EM), projekta mērķis ir apstiprināt Eiropas Savienības (ES) kohēzijas politikas programmas 2021.-2027.gadam specifiskā atbalsta mērķa pasākuma "Sociālo mājokļu atjaunošana vai jaunu sociālo mājokļu būvniecība" īstenošanas nosacījumus.

Pasākuma plānotais kopējais attiecināmais finansējums ir 60,9 miljoni eiro, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums 51,765 miljonu eiro apmērā un pašvaldību finansējums - ne mazāks kā 9,135 miljonu eiro apmērā.

EM norāda, ka ES kohēzijas politikas programmā 2021.-2027.gadam kā viens no specifiskajiem atbalsta mērķiem ir veicināt sociāli atstumto kopienu, mājsaimniecību ar zemiem ienākumiem un nelabvēlīgā situācijā esošo grupu sociāli ekonomisko integrāciju, īstenojot integrētas darbības, tostarp nodrošinot mājokli un sociālos pakalpojumus, un šī mērķa sasniegšanai paredzot jau konkrētu atbalsta pasākumu - Sociālo mājokļu atjaunošana vai jaunu sociālo mājokļu būvniecība.

Lai sekmētu personu vienlīdzīgas iespējas iesaistīties darba tirgū un uzlabojot profesionālo mobilitāti, programmā tiek plānoti ieguldījumi, nodrošinot kvalitatīvu sociālo un pašvaldības īres mājokļu pieejamību īpaši nelabvēlīgā situācijā esošām personām.

Pasākuma mērķis ir nodrošināt cilvēka cienīgiem dzīves apstākļiem atbilstoša mājokļa pieejamību tām personām, kuras ir reģistrētas palīdzības likumā noteiktajiem palīdzības veidiem, tostarp pašvaldībai piederošās vai tās nomātās dzīvojamās telpas izīrēšanai vai sociālā dzīvokļa izīrēšanai.

Plānots, ka, īstenojot pasākumu, jaunu vai modernizētu sociālo mājokļu kapacitāte jeb maksimālais personu skaits, kuras var izmitināt jaunuzceltos vai modernizētos sociālajos mājokļos būs vismaz 1865 personas, tostarp līdz 2024.gada 31.decembrim - vismaz 200 personas.

Ņemot vērā pašvaldību rīcībā esošo dzīvojamo fondu, indikatīvi tiek plānots, ka pasākuma ietvaros vismaz 1200 mājokļi tiks radīti, atjaunojot jau esošās pašvaldību īpašumā esošās telpas vai telpu grupas (dzīvokļus), savukārt vismaz 665 mājokļi varētu tikt radīti no jauna, būvējot jaunas dzīvojamās mājas vai pārbūvējot esošās.

Pasākumu plānots īstenot atklātu projekta iesniegumu atlašu veidā, ņemot vērā, ka personu skaits, kurš reģistrēts konkrēto palīdzības veidu saņemšanai pašvaldībās krietni pārsniedz to mājokļu skaitu, kuru būtu iespējams radīt pasākuma īstenošanas rezultātā, ņemot vērā pasākumam plānoto finansējumu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rinkēvičs devis ieteikumus Gruzijas prezidentei

Gruzijai ir jādara viss iespējamais, lai izpildītu Eiropas Savienības (ES) rekomendācijas un saņemtu kandidātvalsts statusu, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš šodien Rīgas pilī tikās ar Gruzijas prezidenti Salomi Zurabišvili.

Sabiedrība Trešdien sāksies ūdens līmeņa atjaunošana Pļaviņu HES ūdenskrātuvē

Trešdien, 27.septembra pēcpusdienā Pļaviņu HES ūdenskrātuvē sāksies pakāpeniska ūdens līmeņa atjaunošana, jo ir pabeigti hidrotehnisko būvju atjaunošanas remontdarbi ūdenslīmeņa mainīgajā zonā, informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.

Sabiedrība Latvija piešķirs 100 000 eiro Marokas un Lībijas iedzīvotāju atbalstam

Latvija ar 100 000 eiro atbalstīs Marokas un Lībijas iedzīvotājus, kuri cietuši dabas izraisītajās katastrofās, otrdien lēma valdībā.

Sabiedrība Rīgā notiks vārda brīvībai un žurnālistu drošībai veltīta konference

Rīgā 5.okotbrī un 6.oktobrī notiks vārda brīvībai un žurnālistu drošībai veltīta konference, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Lasiet arī

Sabiedrība IZM: skolēns var mainīt otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs

Apgalvojums, ka skolēns nevarētu iegūt pamatizglītību, mainot otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs, neatbilst patiesībai, šodien parlamentā uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga, noliedzot publiski izskanējušos apgalvojumus.

Kriminālziņas Dreiliņos atsavināts plašs klāsts narkotiku (+FOTO)

Pagājušonedēļ Valsts policija saņēma informāciju par pļavā novietotu automašīnu ar narkotikām. Aizdomās par šo vielu glabāšanu realizācijas nolūkā tika aizturēta kāda sieviete un nepilngadīgs jaunietis, ziņo Valsts policija.

Sabiedrība Tiek plānota akcīzes celšana alum. Pēc alus darītāju domām - netaisnīgi

Latvijas Alus darītāju savienība iebilst pret plānoto akcīzes nodokļa paaugstināšanu alum, otrdien valdības sēdē sacīja Latvijas Alus darītāju savienības valdes priekšsēdētājs Pēteris Liniņš.

Veselība Jūrmalas slimnīcā trūkst speciālistu - veidojas garas rindas

Speciālistu trūkuma un iekārtu pilnas noslodzes dēļ Jūrmalas slimnīcā veidojas rindas uz izmeklējumiem, informēja SIA "Jūrmalas slimnīca" pārstāve Velta Vasiļevska.