• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pulkvedis Rajevs Saeimā ierosināja būvēt krīzes centrus par 100+ miljoniem EUR

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:44, 15.09.2023


Nav zināms, vai jaunais Ministru kabinets apstiprinās vērienīgus civilās aizsardzības plānus.


Bija paredzēts būvēt krīzes centrus visā Latvijā.


Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē tika izskatīts IeM sagatavotais dokuments: "Civilās aizsardzības rīcībpolitika un katastrofu pārvaldīšanas sistēmas izveides progress".

Šā gada sākumā par darba grupas vadītāju tika iecelts IeM parlamentārais sekretārs Igors Raevs. Viņš tika ievēlēts 14. Seimā no "Apvienotā saraksta".

Galvenā problēma ir krīzes pārvaldīšanas centru (KPC) celtniecība.

Ar ES Atveseļošanas un noturības mehānisma finanšu atbalstu plānots uzbūvēt 8-10 KPC (Liepājā, Daugavpilī, Madonā, Alūksnē, Līvānos, Salacgrīvā, Talsos, Tukumā, Viļānos un Alsungā). Termiņš - 2026.gads.

2023.gada 1.jūnijā noslēgts līgums par KPC būvniecību Liepājā, Salacgrīvā, Viļānos un Alsungā. 2023.gada 2.jūnijā noslēgts līgums par KPC būvniecību Madonā, Daugavpilī un Līvānos. Šobrīd šiem objektiem notiek būvprojektu izstrāde. Par atlikušajiem objektiem (Alūksnē, Tukumā un Talsos) ir noslēgusies iepirkumu procedūra un tiek gatavoti MK lēmumu projekti nepieciešamā finansējuma piesaistei.

Notiek iepirkuma dokumentācijas sagatavošana, lai īstenotu iepirkuma procedūras 15 KPC (Jēkabpils, Dobele, Preiļi, Rīga (Bolderāja), Ludza, Krāslava, Rēzekne, Balvi, Saldus, Aizkraukle, Jūrmala (Dzintari, Kauguri), Sigulda, Limbaži, Kuldīga) un viena administratīvā centra (Jelgava) būvniecībai, termiņš – 2025.gads, izmaksu prognoze - 103 151 786 eiro.


Notiek iepirkuma procedūra projektam „Agrīnās brīdināšanas sistēmas (ABS+) izveide un uzturēšana uz 4 gadiem”. Apzināti 3 pretendenti tās ieviešanai. Finansējums - 3 225 000 euro (ERAF finansējums 2 741 250 euro, valsts budžeta līdzfinansējumu 483 750 euro). Šūnu apraides ieviešana - 2024.gada vidus.

Pētījuma ”Valsts materiālo rezervju un nozares materiāltehnisko līdzekļu resursu veidošana un pārvaldīšana katastrofu pārvaldīšanas pasākumu īstenošanai un nozares apdraudējumu pārvarēšanai” mērķis ir izpētīt esošo valsts materiālo rezervju un nozares materiāltehnisko līdzekļu resursu pārvaldīšanas (vajadzību noteikšana, izvērtēšana, veidošana, apgādes ķēdes plānošana, atliktā piegāde, līgumi, iegāde, atjaunināšana, uzskaite, uzglabāšana, izsniegšana, loģistika, atsavināšana, norakstīšana, inventarizācija u.c.) sistēmu un izstrādāt stratēģisku, sistemātisku un metodisku pieeju, kas balstīta uz riska novērtējumu

Civilās aizsardzības operacionālā vadības centra izveides un aprīkošanas un darbības nodrošināšanas ietvaros paredzēti būvdarbi, telpu aprīkošana ar atbilstošiem datu pārraides tīkliem un aprīkojumu. Indikatīvās vienreizējās investīcijas - 4 315 400 euro.

Taču tagad atvaļinātais pulkvedis un militārais blogeris Raevs, visticamāk, nenonāks jaunā iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (“Jaunā Vienotība”) pakļautībā, kas nozīmē, ka konkrētos vērienīgās būvniecības plānos var rasties izmaiņas.

Krišs Ziverts


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Sabiedrība Rīgas ielās turpina likvidēt satiksmei bīstamās bedres

Rīgas ielās satiksmei bīstamās bedres likvidētas vairāk nekā 31 000 kvadrātmetru platībā.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvija un ASV paziņos par līguma noslēgšanu par pretkuģu raķešu iegādi

iektdien plkst.13 aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) un ASV vēstnieks Kristofers Robinsons preses konferencē paziņos par līguma noslēgšanu par ASV uzņēmuma "Raytheon" un Norvēģijas uzņēmuma "Kongsberg" ražoto pretkuģu raķešu sistēmu "Naval Strike Missile" iegādi.

Sabiedrība Rīgas varas iestādes plāno aprīkot bumbu patvertnes (+VIDEO)

2009.gadā tika pieņemtas likuma izmaiņas, kas vairs neuzlika par pienākumu uzturēt šo infrastruktūru.

Sabiedrība Pabriks un Repše izstāsta, kas varētu atturēt Krieviju no uzbrukuma Latvijai

Krievijas iebrukuma Ukrainā pāriešana ierakumu karā tiks pasniegta un Krievijas sabiedrībā uztverta gandrīz kā uzvara, kas noteikti iedrošinās nākamajām avantūrām, publikācijā norāda bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (LA) un premjers, bijušais ministrs Einars Repše.