• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Siliņa ziņoja ANO, kā Latvija veido pilsoņus no PSRS imigrantu bērniem (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:45, 08.09.2023


Mazāk nekā 5% viņu vecāku vēlējās rūpēties par ES un NATO pasēm savām atvasēm.


Nepilsoņu pastāvēšanas problēmu Latvijā lielākā daļa politiķu nepamana.


Latvijas Ministru prezidenta amata kandidāte Evika Siliņa (Jaunā Vienotība), šobrīd ieņemot labklājības ministra amatu, parakstīja ziņojumu Apvienoto Nāciju Organizācijas Bērnu tiesību komitejā. Dokumentā, kas publicēts valdības tīmekļa vietnē tapportals.gov.lv, ANO sniedz virkni ieteikumu mūsu valstij.

Jo īpaši ir ANO Komitejas ieteikums: "Pievērst lielāku uzmanību tam, lai visiem bērniem būtu piekļuve pilsonībai, tostarp pārskatot Pilsonības likumu, lai pilsonība automātiski tiktu piešķirta tiem Latvijā dzimušajiem bērniem, kuri citādi būtu bezvalstnieki un kuri nākuši pasaulē vecākiem ar nepilsoņu statusu vai vecākiem, kuri nevar savu pilsonību nodot bērniem".

Ministre ziņo: lai izbeigtu Latvijas nepilsoņa statusa piešķiršanu bērniem, Saeima 2019. gada 17. oktobrī pieņēma likumu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”, kurš stājās spēkā 2019. gada 19. novembrī. Tajā noteikts, ka tiek izbeigta nepilsoņa statusa piešķiršana pēc 2020. gada 1. janvāra dzimušiem bērniem.

Pēc 2020. gada 1. janvāra dzimušie Latvijas nepilsoņu bērni, neatkarīgi no dzimšanas vietas, tiek atzīti par Latvijas pilsoņiem, ja vien bērns nav bijis citas valsts pilsonis. Latvijas pilsonību var iegūt bērns, ja viņa dzimšanas brīdī abi vecāki ir nepilsoņi, vai viens no vecākiem ir nepilsonis, bet otrs – bezvalstnieks vai nav zināms, vai saskaņā ar vecāku savstarpēju vienošanos, ja viens no vecākiem ir nepilsonis, bet otrs – citas valsts pilsonis.

Saskaņā ar PMLP sniegto informāciju 2021. gadā Latvijā bija 2855 bērni nepilsoņi vecumā no 0 līdz 18 (neieskaitot) un 118 nepilsoņu bērni atzīti par pilsoņiem. Savukārt 2022. gadā 2421 bērni vecumā no 0 līdz 18 (neieskaitot) bija nepilsoņi un 133 nepilsoņu bērni atzīti par pilsoņiem. Salīdzinoši 2019. gadā 1.janvārī bija 3 998 bērni nepilsoņi.

"Vienlaikus jāatzīmē, pauž Evika Siliņa, -ka līdz ar 2013. gada grozījumu Pilsonības likumā stāšanos spēkā ir maksimāli atvieglota Latvijā dzimušo nepilsoņu un bezvalstnieku bērnu reģistrācija - šobrīd pēc viena vecāka gribas bērnu atzīst par Latvijas pilsoni vienlaikus ar bērna dzimšanas reģistrāciju dzimtsarakstu nodaļā".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Aizpute atjauno seno Kurzemes pilsētu (+VIDEO)

Tuvākajā laikā šeit parādīsies jauna tūrisma oāze.

Sabiedrība Rīgā tiks mainīta satiksmes organizācija Gogoļa ielā (SHĒMA)

Turpinoties Rail Baltica Gogoļa ielas dzelzceļa pārvada būvniecībai, naktī no 2. uz 3. decembri Gogoļa ielā tiks veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas.

Sabiedrība Dr. Martens apavi - ikonisks un populārs zīmols

Dr. Martens apavi ir kļuvuši par vienu no visvairāk atpazīstamajiem un populārākajiem apavu zīmoliem pasaulē. Šo apavu ikoniskais dizains un izturība ir piesaistījuši daudzus cilvēkus dažādākajās paaudzēs.

Sabiedrība Automašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām

No šodienas līdz 1.martam automašīnām un autobusiem, kuru pilna masa nav lielāka par 3500 kilogramiem, obligāti jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, paredz Ceļu satiksmes noteikumi.

Lasiet arī

Sabiedrība Kandidātus Latvijas pilsonības iegūšanai pārbauda 13 specdienesti (+VIDEO)

Latvijas pilsonības iegūšanas temps salīdzinājumā ar 1995.gadu ir samazinājies vairākas reizes.

Sabiedrība Lielākajai daļai Latvijas pilsonību ieguvušo ir vidējā izglītība (+VIDEO)

Tiek prognozēts, ka šogad naturalizēsies mazāk cilvēku nekā 1995.gadā.

Sabiedrība Lielākā daļa Latvijā naturalizēto ir krievi, liecina Ministru kabineta dati

Valsts pilsonības kandidātus pārbauda 13 tiesībsargājošās iestādes, apstiprinājumu veic valdība.

Pasaule Vācija gatavojas reformēt pilsonības likumu. Kādas izmaiņas gaidāmas?

Vācijas valdība apstiprinājusi priekšlikumu reformēt pilsonības likumu, lai ļautu imigrantiem ātrāk kļūt par Vācijas pilsoņiem.