• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Siliņa ziņoja ANO, kā Latvija veido pilsoņus no PSRS imigrantu bērniem (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:45, 08.09.2023


Mazāk nekā 5% viņu vecāku vēlējās rūpēties par ES un NATO pasēm savām atvasēm.


Nepilsoņu pastāvēšanas problēmu Latvijā lielākā daļa politiķu nepamana.


Latvijas Ministru prezidenta amata kandidāte Evika Siliņa (Jaunā Vienotība), šobrīd ieņemot labklājības ministra amatu, parakstīja ziņojumu Apvienoto Nāciju Organizācijas Bērnu tiesību komitejā. Dokumentā, kas publicēts valdības tīmekļa vietnē tapportals.gov.lv, ANO sniedz virkni ieteikumu mūsu valstij.

Jo īpaši ir ANO Komitejas ieteikums: "Pievērst lielāku uzmanību tam, lai visiem bērniem būtu piekļuve pilsonībai, tostarp pārskatot Pilsonības likumu, lai pilsonība automātiski tiktu piešķirta tiem Latvijā dzimušajiem bērniem, kuri citādi būtu bezvalstnieki un kuri nākuši pasaulē vecākiem ar nepilsoņu statusu vai vecākiem, kuri nevar savu pilsonību nodot bērniem".

Ministre ziņo: lai izbeigtu Latvijas nepilsoņa statusa piešķiršanu bērniem, Saeima 2019. gada 17. oktobrī pieņēma likumu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”, kurš stājās spēkā 2019. gada 19. novembrī. Tajā noteikts, ka tiek izbeigta nepilsoņa statusa piešķiršana pēc 2020. gada 1. janvāra dzimušiem bērniem.

Pēc 2020. gada 1. janvāra dzimušie Latvijas nepilsoņu bērni, neatkarīgi no dzimšanas vietas, tiek atzīti par Latvijas pilsoņiem, ja vien bērns nav bijis citas valsts pilsonis. Latvijas pilsonību var iegūt bērns, ja viņa dzimšanas brīdī abi vecāki ir nepilsoņi, vai viens no vecākiem ir nepilsonis, bet otrs – bezvalstnieks vai nav zināms, vai saskaņā ar vecāku savstarpēju vienošanos, ja viens no vecākiem ir nepilsonis, bet otrs – citas valsts pilsonis.

Saskaņā ar PMLP sniegto informāciju 2021. gadā Latvijā bija 2855 bērni nepilsoņi vecumā no 0 līdz 18 (neieskaitot) un 118 nepilsoņu bērni atzīti par pilsoņiem. Savukārt 2022. gadā 2421 bērni vecumā no 0 līdz 18 (neieskaitot) bija nepilsoņi un 133 nepilsoņu bērni atzīti par pilsoņiem. Salīdzinoši 2019. gadā 1.janvārī bija 3 998 bērni nepilsoņi.

"Vienlaikus jāatzīmē, pauž Evika Siliņa, -ka līdz ar 2013. gada grozījumu Pilsonības likumā stāšanos spēkā ir maksimāli atvieglota Latvijā dzimušo nepilsoņu un bezvalstnieku bērnu reģistrācija - šobrīd pēc viena vecāka gribas bērnu atzīst par Latvijas pilsoni vienlaikus ar bērna dzimšanas reģistrāciju dzimtsarakstu nodaļā".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Šovasar Rīgā veiks līdz šim lielākos ielu remontdarbus

Šovasar Rīgā tiks veikti līdz šim lielākie ielu remontdarbi, šodien preses konferencē žurnālistiem solīja Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV).

Sabiedrība Latvijā notiks psihoemocionālā atbalsta nometnes bērniem no Ukrainas

Latvijā notiks divas vasaras psihoemocionālā atbalsta nometnes 40 bērniem no Ukrainas, informēja labdarības organizācija "Ziedot.lv".

Sabiedrība Nākamnedēļ Rīgā sāks seguma atjaunošanas darbus Kārļa Ulmaņa gatvē

Nākamnedēļ Rīgā sāks seguma atjaunošanas darbus Kārļa Ulmaņa gatvē, un plānots, ka autovadītājiem dienas laikā būs pieejamas divas braukšanas joslas katrā virzienā, bet naktīs, kad satiksmes intensitāte ir mazāka, braukt varēs pa vienu no trim joslām.

Sabiedrība Austrumu slimnīcā aug smagas traumas guvušo pacientu skaits

Šogad jūnijā salīdzinājumā ar pagājušo gadu par 13% palielinājies Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) ar smagām traumām nonākušo pacientu skaits, informē slimnīca.

Lasiet arī

Pasaule Lietuvā notiek referendums par dubultpilsonību

Lietuvā svētdien notiek referendums par dubultpilsonības atļaušanu. Referendums norisinās vienlaikus ar valsts prezidenta vēlēšanām.

Pasaule Lietuvas prezidents anulē pilsonību balerīnai Ilzei Liepai

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda anulējis izņēmuma kārtā piešķirto Lietuvas pilsonību Krievijas balerīnai Ilzei Liepai, kura atklāti atbalsta Krievijas karu Ukrainā, un bijušajam padomju laika Valsts drošības komitejas (KGB) darbiniekam Jurijam Kudimovam, kas tagad ir uzņēmējs.

Pasaule Lietuvā ierosina atņemt pilsonību balerīnai Ilzei Liepai

Lietuvas Pilsonības komisija trešdien ierosināja valsts prezidentam Gitanam Nausēdam atņemt izņēmuma kārtā piešķirto Lietuvas pilsonību Krievijas balerīnai Ilzai Liepai, kuras tēvs ir latviešu baletdejotājs Māris Liepa.

Sabiedrība Ukraiņu sportistei Bilokrinickai rosina piešķirt Latvijas pilsonību

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija izskatīšanai parlamentā iesniegusi likumprojektu Latvijas pilsonību piešķirt Ukrainas pilsonei, sportistei Jevai Bilokrinickai.