• Meta,
  • Sniedze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Mērs Ķirsis Rīgā būvēs 17 rotaļu laukumus (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 09:11, 03.09.2023


Pēc 2024.gada pašvaldības budžeta apstiprināšanas un atbilstoši piešķirto līdzekļu sadalījumam būs organizēts iepirkums par būvdarbu veikšanu.


Laukumu projektēšanas darbi ilgs četrus mēnešus.

Noslēgušies iepirkumi projektu izstrādei spēļu un rekreācijas laukumu izveidošanai gan Daugavas labajā, gan kreisajā krastā, iekļaujot vairākas Rīgas apkaimes. Septiņpadsmit zemesgabalos izstrādās labiekārtojuma un apgaismojuma projektus, ziņo Solvita Brence-Kauste, Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore.

Daugavas labajā krastā spēļu un rekreācijas laukumu projektēšana plānota zemesgabalā iepretī Madaru ielai 13 un Kraujas ielai 24 (Berģu apkaimē), Vecmīlgrāvja 6. līnijas ēku nr. 2. un 4. piegulošajā teritorijā (Vecmīlgrāvja apkaimē), zemesgabalā starp Malienas ielas 74 un Juglas ielas 53 ēku (Juglas apkaimē), Brīvības ielā 124 (Centra apkaimē) un Ropažu ielā pie ēkām nr. 28 un 34 (Teikas apkaimē). Savukārt Pļavniekos un Purvciemā kopā realizēs sešus projektus - zemesgabalā starp Dž. Dudajeva gatves ēkām nr. 5 un 7, zemesgabalā starp Brāļu kaudzīšu ielas ēkām nr. 4, 6 un Ilūkstes ielu 16a, zemesgabalā starp Varavīksnes gatves ēkām nr. 1 un 3, zemesgabalā starp Zvaigznāja gatves ēkām nr. 5 un 7, teritorijā Nīcgales ielā starp ēkām nr. 8, 12, 14 un 16, un zemesgabalā starp Stirnu ielas 12 un Purvciema ielas 46 un 48 ēku.

Daugavas kreisajā krastā projektu izstrāde paredzēta Zentenes ielas 2 un 4 iekšpagalmā (Imantas apkaimē), zemesgabalā starp Progresa ielas 12 un Bebru ielas 4 ēku (Imantas apkaimē), zemesgabalā iepretim Lielirbes ielai 6 un Fridriha Candera ielai 25 (Šampētera apkaimē), teritorijā starp Priedaines un Augšzemes ielu (Zolitūdes apkaimē) un teritorijā starp Kurpnieku, Mazās Kandavas un Krūtes ielu (Zasulauka apkaimē). Projektu izstrāde un autoruzraudzība sākta arī spēļu un rekreācijas laukuma izveidošanu Daugavgrīvā. Projektēšanas vieta - zemesgabals Daugavgrīvā, kas atrodas kvartālā starp Parādes, Plēksnes un Slimnīcas ielu. Darbu ietvaros izstrādās labiekārtojuma un apgaismojuma projektu. Laukumā paredzēta spēļu zona lielākiem bērniem, sporta zona ar vingrošanas rīkiem, kā arī labiekārtojuma elementi (soliņi, velostatīvi un atkritumu tvertnes).

Laukumu projektēšanas darbi ilgs četrus mēnešus. Pēc 2024.gada pašvaldības budžeta apstiprināšanas un atbilstoši piešķirto līdzekļu sadalījumam būs organizēts iepirkums par būvdarbu veikšanu. Projektus administrē Rīgas pašvaldības Centrālās administrācijas Teritorijas labiekārtošanas pārvalde.

Projektu realizācija atbilst pašvaldības ilgtermiņa attīstības mērķiem - ērta, droša un iedzīvotājiem patīkama pilsētvide. Bet Rīgas attīstības programma 2021.-2027.gadam kā vienu no uzdevumiem paredz publiskās ārtelpas daudzveidīgas attīstības veicināšanu un apkaimju nozīmes/identitātes stiprināšanu. Realizējot šos projektus, apkaimēs būs nodrošināta atraktīva pilsētvide, kas veicina iedzīvotāju socializēšanos, kā arī rada apkaimju pievilcību un sekmē apkaimes identitātes veidošanos. Izveidotie rotaļu laukumi nodrošinās iedzīvotājiem iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku dzīvesvietas tuvumā


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Automašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām

No šodienas līdz 1.martam automašīnām un autobusiem, kuru pilna masa nav lielāka par 3500 kilogramiem, obligāti jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, paredz Ceļu satiksmes noteikumi.

Sabiedrība Sākoties decembrim, Latviju klāj līdz 30 centimetriem dziļš sniegs

Decembra pirmajā rītā valsts centrālo un austrumu daļu klāj līdz 30 centimetriem (cm) bieza sniega kārta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Sabiedrība Piesakoties brīvprātīgi VAD, iespējams saņemt lielāku atalgojumu

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (AS) atgādina, ka, piesakoties brīvprātīgi Valsts aizsardzības dienestā (VAD), iespējams izvēlēties, kur dienēt.

Sabiedrība Austrumu slimnīcas infektologi aicina reizi gadā veikt HIV testu

Atzīmējot HIV/AIDS dienu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) infektologi aicina ikvienu veikt vienkāršu asins analīzi, lai būtu iespēja pārliecināties, ka neesat inficēts ar imūndeficīta vīrusu, aģentūru LETA informēja slimnīcā.

Lasiet arī

Sabiedrība Daļai rīdzinieku pēdējo ziemu būs jātīra īpašumiem piegulošās ietves

Šī ziema būs pēdējā, kad daļai nekustamo īpašumu īpašnieku Rīgā būs jānotīra sniegs no īpašuma piegulošās ietves, šodien preses konferencē informēja Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Sabiedrība Šoziem Rīgā sniegu no ietvēm tīrīs plašākā teritorijā

Šoziem Rīgā tiks paplašināta teritorija, kurā sniegu no ietvēm tīrīs pašvaldība, paziņo Rīgas dome.

Sabiedrība Ilggadējais JV politiķis pamet Rīgas domes deputāta amatu. Kāpēc?

Ilggadējais "Jaunās vienotības" (JV) politiķis Ints Dālderis pametīs Rīgas domes deputāta amatu, bet viņa vietā stāsies Linda Ozoliņa (JV).

Sabiedrība Pirms laika izbeidz Rīgas domes deputāta Rafaļsona pilnvaras

Rīgas domes šodien apstiprināja Rīgas domes deputāta, aktiera Jakova Rafaļsona (GKR) pilnvaru izbeigšanos pirms termiņa.