Lai gan finanšu eksperti iesaka uzkrājumu pensijai sākt veidot jau agrā jaunībā, jauni cilvēki Latvijā par finansiālo labklājību vecumdienās aizdomājas salīdzinoši reti - 74% iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 29 gadiem nav domājuši par to, cik liela pensija viņiem nākotnē būs nepieciešama, liecina "Luminor Bank" veiktā aptauja
Tajā pašā laikā gandrīz katrs piektais, sasniedzot pensijas vecumu, vēlētos saņemt pensiju, kas pārsniedz 2000 eiro mēnesī.
Aptaujas dati liecina, ka katrs ceturtais jeb 23% Latvijas iedzīvotāju vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem ir domājuši par to, cik lielu pensiju viņiem vajadzētu saņemt, lai pavadītu finansiāli drošas vecumdienas. Savukārt tie respondenti, kas atzīst, ka par pensijas apmēru nav līdz šim domājuši, kā biežāko iemeslu norāda to, ka pensijas vecums ir vēl tālu - šādu atbildi atzīmē gandrīz puse jeb 47% jauniešu.
Tajā pašā laikā vien katrs desmitais respondents par pensijas apjomu vēl nedomā, jo ir pārliecināts, ka būs finansiāli nodrošināts.
Vērtējot pensijas apmēru naudas izteiksmē, 17% gados jaunu cilvēku domā, ka vecumdienās jutīsies finansiāli nodrošināti, ja saņems pensiju vairāk nekā 2000 eiro apmērā mēnesī. Tajā pašā laikā gandrīz puse jeb 44% respondentu norāda, ka labklājīgām vecumdienām būs nepieciešama pensija no 1001 līdz 1600 eiro. Vien 1% aptaujāto jaunāka gadagājuma iedzīvotāju uzskata, ka, sniedzot pensijas vecumu, viņiem pietiktu ar ikmēneša ienākumiem līdz 600 eiro.
"Luminor Bank" aptauja veikta sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat", 2023.gada aprīļa beigās un maija sākumā aptaujājot 3005 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.