• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vecāki nemaz nezina par viņu bērnu tiesībām braukt ar elektroskrejriteni

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:29, 10.08.2023


Latvijā gandrīz piektā daļa jeb 19% vecāku nezina, ka bērni vecumā līdz 14 gadiem nedrīkst braukt ar elektroskrejriteni, liecina "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) veiktā aptauja.


Foto: pixabay

Saskaņā ar aptaujas datiem 27% vecāku zina, bet to nav pārrunājuši ar saviem bērniem, bet 19% atzinuši, ka šo jautājumu ir pārrunājuši virspusēji.

Valsts policijas statistika liecina, ka ceļu satiksmes negadījumu skaits, kas notikuši, pārvietojoties ar elektroskrejriteni, un kuros iesaistīti bērni vecumā līdz 18 gadiem, šogad laikā līdz jūnijam, salīdzinot ar pērno gadu, ir palielinājies par 62%. Turklāt liela daļa bērnu elektroskrejriteņus izmanto neatļautā vecumā līdz 14 gadiem.

CSDD informē, ka līdz jūlija beigām 58 bērni, kas šogad nonākuši Bērnu slimnīcā, atzinuši, ka trauma gūta, krītot no elektroskrejriteņa. Pagājušajā gadā jūlija beigās šis skaitlis bija 42. Līdz ar to Bērnu slimnīca novēro gadījumu skaita pieaugumu, un šogad ir bijušas īpaši smagas traumas. Pagājušajā gadā visvairāk traumu, krītot no elektroskrejriteņiem, Bērnu slimnīcas pacientiem bija augustā - 23. Šogad mēneša rekords tika pārspēts jau maijā, ziņo CSDD.

Bērnu slimnīcas bērnu traumu, ortopēdijas un mugurkaula ķirurgs, Latvijas bērnu ķirurgu asociācijas prezidents Jānis Upenieks atklāj, ka gūtās traumas, krītot no elektroskrejriteņiem, ir smagas, un smagi cieš tieši galva.

"Krītot no elektroskrejriteņa, biežāk gūtās traumas ir galvas, sejas un roku traumas. Labākajā gadījumā tie ir sasitumi, kas milzīgas sekas nerada, tomēr ir arī daudz gadījumu, kad bērni gūst smagas traumas, piemēram, vaļējus lūzumus, kad nepieciešama operēšana, intensīvā terapija un ilgstošs atveseļošanās process," norāda Upenieks.

Savukārt kompānijas "If Apdrošināšana" dati liecina, ka salīdzinājumā ar pagājušajā gadā iesniegto nelaimes gadījumu apdrošināšanas pieteikumu skaitu, šogad tas esot trīskāršojies. Pieteikumi pārsvarā tiek saņemti par gadījumiem, kuros cieš pilngadīgi elektroskrejriteņu vadītāji, tomēr vasarā ir pieteikumi arī par bērniem, kuri jaunāki par 14 gadiem.

CSDD aptaujas dati liecina ka, lai gan 57% iedzīvotāju nav saskārušies ar situācijām, kurās bērni neatļautā vecumā brauc ar elektroskrejriteni, 31% norādīja, ka, redzot šādu situāciju, nav bērnu apturējuši vai aizrādījuši viņam, jo uzskata, ka tā nav viņu atbildība. Tikai 6% aptaujāto ir tūlītēji rīkojušies un aizrādījuši bērnam par situācijas bīstamību. Savukārt 2% aptaujāto ir nekavējoties informējuši Valsts policiju par šo notikumu un vēl tik pat - ievietojuši informāciju par redzēto situāciju sociālajos tīklos.

Jau ziņots, ka reaģējot uz strauji augošo ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kuros iesaistīti bērni, CSDD, Valsts policija un Bērnu klīniskā universitātes slimnīca no 27.jūlijā rīko satiksmes drošības kampaņu "Tava priekšzīme - svarīgākā ceļazīme!".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Eksperti pagaidām nepiešķir termina statusu vārdam "rašisms"

Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisija vienojusies, ka vārdam "rašisms" nav piešķirams termina statuss.

Sabiedrība Kā Siguldā uzlabo demogrāfisko stāvokli (+VIDEO)

Sociālais dienests tuvākajā laikā veiks piešķirto pabalstu pārrēķinu.

Sabiedrība Sākas pasta balsošana vēlētājiem ārvalstīs

Šodien sākas pasta balsošana pašvaldību vēlēšanās vēlētājiem ārvalstīs, aģentūra LETA uzzināja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK).

Sabiedrība Lieldienās Rīgā sabiedriskais transports kursēs pēc brīvdienu grafika

No šodienas līdz 21.aprīlim Rīgā sabiedriskais transports kursēs pēc brīvdienu grafika, aģentūru LETA informēja SIA "Rīgas satiksme" Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Lasiet arī

Ekonomika PTAC stāsta, ko darīt, ja prece nav tāda, kā gaidīji (+VIDEO)

Pārdevējam ir tiesības ieturēt kompensāciju no atmaksājamās summas vai atteikt atmaksāt pilnu summu.

Sabiedrība Latvietes, kuras strādā par priekšniecēm, saņem naudu gandrīz kā vīrieši (VIDEO)

2024.gadā vismazākā atšķirība starp atalgojumu stundā bija vecuma grupā līdz 25 gadiem.

Ekonomika Atjaunojamo energoresursu īpatsvars valstī sasniedz 70% (+VIDEO)

Vietējā elektroenerģijas ražošana spēja segt 89,99% no kopējā Latvijas elektroenerģijas patēriņa.

Interesanti fakti Kā izrotāt mājokli Lieldienām, stasta interjera dizainere (+VIDEO)

Rūpīgi izvēlēti dekori, pavasarīgas krāsas un simboliskas detaļas ne tikai papildina interjeru, bet arī rada priekpilnu atmosfēru.