• Guna,
  • Judīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Deputāti nesteidzas krāt naudu vecumdienām

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 15:31, 16.07.2023


Parlamentārieši ir kūtri privāto pensiju fondu veidotāji. Laikam, pat viņi netic privātiem pensijas fondiem.“Valsts vecuma pensija jeb 1. un 2. pensiju līmenis spēj nodrošināt tikai apmēram pusi no pirmspensijas ienākumiem. Lai baudītu kaut cik pārtikušas vecumdienas, finansisti iesaka veidot privātos pensiju fondus jeb 3. pensiju līmeni.To dara vien piektdaļa iedzīvotāju. Kūtri par savu vecumdienu labklājību domā arī Saeimas deputāti» - konstatē LTV-1 raidījuma “Panorāma” žurnāliste.

2022. gadā tikai 29% parlamentāriešu investēja daļu no saviem ienākumiem 3.pensiju līmeņī. Investīcijām vecumdienām netic arī bijusī labklājības ministre. Viņas pārstāvētajā partijā "Latvijas pirmajā vietā" privātie pensiju fondi ir tikai 11% deputātu.

"Ja paskatos, kas notiek manā otrajā līmenī, vēl brīdi atpakaļ man bija mīnusi, ņemot vērā finanšu tirgus svārstības. Tas atkal rada nu tādu cilvēkos neuzticēšanos, neizpratni, kas notiks un vai vispār kāds pienesums būs no tā otrā līmeņa," saka Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sekretāre, bijusī labklājības ministre Ramona Petraviča (Latvija pirmajā vietā), norādot, ka "pensijā iešanai varbūt pietiks", bet, lai būtu vairāk, viņa investē bērnos.

Visaktīvāk par pārtikušām vecumdienām domā Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS). Puse deputātu veic uzkrājumus 3. pensiju līmenī.

"Tā ir acīmredzot mūsu deputātu izvēle, pārdomāts lēmums, kā tiešām papildināt savus pensijas uzkrājumus, bet es vienmēr domāju un skatos, vai man nauda ieguldīta, piemēram, 3. pensiju līmenī vai tomēr izdevīgāk ir lūkoties un mēģināt kredītā nopirkt kādu zemesgabalu, kas ir lauksaimnieciskai ražošanai, kas tātad arī ir ieguldījums nākotnē ar noteiktu garantiju," spriež Zaļo un Zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Tavars: budžets nav taisnīgs, tajā aizmirstot tūkstošiem cilvēku vajadzības

"Apvienotā saraksta" (AS) vērtējumā koalīcijas virzītais valsts 2024.gada budžeta projekts nav taisnīgs, tajā aizmirstot tūkstošiem cilvēku vajadzības, šodien budžeta debatēs sacīja AS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sabiedrība Kāpēc PMLP uzlabo savu elektronisko datubāzi (+VIDEO)

Mērķis ir Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024. gada jūnijā.

Sabiedrība Neatbalsta priekšlikumus par papildu finansējumu latgaliešu valodas atbalstam

Saeima šodien valsts 2024.gada budžeta projektā neatbalstīja opozīcijas partijas "Apvienotais saraksts" (AS) priekšlikumus par papildu finansējumu latgaliešu valodas mācību atbalstam.

Sabiedrība Latvijai piegādās 97,4 miljonu eiro vērtas pretkuģu raķešu sistēmas

Latvijai paredzētās pretkuģu raķešu sistēmu "Naval Strike Missile" (NSM) līguma summa ir 105 miljoni ASV dolāru (97,4 miljoni eiro), turklāt lielāko daļu izmaksu segs ASV puse.

Lasiet arī

Sabiedrība Iz zināms, kad Krievijas pilsoņiem Latvijā izmaksās pensijas

Ja atkārtoti nenotiks aizķeršanās ar naudas līdzekļu nonākšanu līdz Latvijai, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), iespējams, līdz nākamās nedēļas beigām varētu izmaksāt pensijas Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pensiju saņēmējiem, ziņo VSAA.

Sabiedrība Privāto pensiju fondu plānos pirmajā pusgadā iemaksāts niecīgi vairāk

Latvijas privāto pensiju fondu pensiju plānos šogad pirmajā pusgadā iemaksāti 50,689 miljoni eiro, kas ir par 0,1% vairāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Bankā.

Sabiedrība Paziņots kādu pensiju indeksācijas koeficientu šogad piemēros

Šajā gadā visām valsts pensijām - vecuma, izdienas, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma pensijām un atlīdzībām - 1.oktobrī tiks piemērots indekss 1,0640, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijā (LM).

Pasaule Francijas arodbiedrības izsludina streikus, kas var paralizēt valsti

Reaģējot uz valdības paziņojumu par pensiju sistēmas reformu iecerēm, Francijas arodbiedrības otrdien izsludinājušas streikus un protesta akcijas, kas varētu radīt nedēļām ilgu valsts paralīzi.