“Valsts vecuma pensija jeb 1. un 2. pensiju līmenis spēj nodrošināt tikai apmēram pusi no pirmspensijas ienākumiem. Lai baudītu kaut cik pārtikušas vecumdienas, finansisti iesaka veidot privātos pensiju fondus jeb 3. pensiju līmeni.To dara vien piektdaļa iedzīvotāju. Kūtri par savu vecumdienu labklājību domā arī Saeimas deputāti» - konstatē LTV-1 raidījuma “Panorāma” žurnāliste.
2022. gadā tikai 29% parlamentāriešu investēja daļu no saviem ienākumiem 3.pensiju līmeņī. Investīcijām vecumdienām netic arī bijusī labklājības ministre. Viņas pārstāvētajā partijā "Latvijas pirmajā vietā" privātie pensiju fondi ir tikai 11% deputātu.
"Ja paskatos, kas notiek manā otrajā līmenī, vēl brīdi atpakaļ man bija mīnusi, ņemot vērā finanšu tirgus svārstības. Tas atkal rada nu tādu cilvēkos neuzticēšanos, neizpratni, kas notiks un vai vispār kāds pienesums būs no tā otrā līmeņa," saka Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sekretāre, bijusī labklājības ministre Ramona Petraviča (Latvija pirmajā vietā), norādot, ka "pensijā iešanai varbūt pietiks", bet, lai būtu vairāk, viņa investē bērnos.
Visaktīvāk par pārtikušām vecumdienām domā Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS). Puse deputātu veic uzkrājumus 3. pensiju līmenī.
"Tā ir acīmredzot mūsu deputātu izvēle, pārdomāts lēmums, kā tiešām papildināt savus pensijas uzkrājumus, bet es vienmēr domāju un skatos, vai man nauda ieguldīta, piemēram, 3. pensiju līmenī vai tomēr izdevīgāk ir lūkoties un mēģināt kredītā nopirkt kādu zemesgabalu, kas ir lauksaimnieciskai ražošanai, kas tātad arī ir ieguldījums nākotnē ar noteiktu garantiju," spriež Zaļo un Zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri