"Mēs ļoti ceram, ka šis IUB lēmums kalpos kā piemērs citiem publisko iepirkumu veicējiem, kā arī tiks sadzirdēts Konkurences padomes jau iepriekš publiski paaustais un norādītais publisko iepirkumu veicējiem, ka ir nepieciešams pārskatīt kritērijus mobilo sakaru iepirkumu jomā," sacīja Fīrmanis.
Vienlaikus viņš atzīmēja, ka patlaban grūti prognozēt, vai IUB lēmums atspoguļosies turpmākajos nozares iepirkumos, jo vēl joprojām tiek izsludināti iepirkumi, kuros parādās dažādi favorītisma elementi, ne tikai publiski skaļāk izskanējušais fakts par bāzes staciju skaitu.
Tāpat Fīrmanis norādīja, ka arī "Tele2" bija iebildumi par LVRTC izsludināto iepirkumu, ko savā vēstulē kompānija norādīja arī LVRTC.
"Tele2" iebildumi bija gan par selektīvi izvēlētiem kvalitātes kritērijiem, gan citiem favorītisma elementiem. Cita starpā Fīrmanis uzskaitīja, ka iepirkuma nolikums saturēja tādus vērtēšanas kritērijus, kuros pretendentu piedāvājums ir iepriekš paredzami vienāds vai par kuriem ir publiski pieejama informācija, tādējādi pretendentiem nav reālu iespēju ar savu piedāvājumu ietekmēt kopējo vērtējumu.
"Izvērtējot iepirkumu kritērijus un favorītisma elementus tajos, mēs lēmām tajā nepiedalīties, netērējot savus resursus," atzina kompānijas pārstāvis.
Jau vēstīts, ka IUB aizliedzis LVRTC bez grozījumu veikšanas turpināt iepirkuma procedūru un slēgt iepirkuma līgumu atklātā konkursā "Mobilo telefonu sarunas un pakalpojumi".
Tāpat IUB noteicis veikt izmaiņas konkursa nolikumā, par kurām sūdzību bija iesniegusi SIA "Bite Latvija".
Cita starpā kompānija iepirkumā apstrīdēja iekļautos vērtēšanas kritērijus par lielāko bāzes staciju skaitu kā izšķirošu faktoru mobilo sakaru pakalpojumu kvalitātes noteikšanā, kā arī mobilo sakaru operatoru sniegto pakalpojumu kvalitātes noteikšanu pēc novecojušiem, 2020.gadā veiktiem Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) mērījumiem.
Lēmums pieņemts 5.jūlijā.
Saskaņā ar Elektronisko iepirkumu sistēmā (EIS) publiskoto informāciju, LVRTC konkursu par mobilo telefonu sarunu un pakalpojumu nodrošināšanu izsludināja šā gada 27.aprīlī.
Paredzamā līgumcena - 80 000 eiro. Līgums ar uzvarējušo kandidātu tiktu slēgts uz trim gadiem.
Jau vēstīts, ka sūdzību Eiropas Komisijā (EK) par Eiropas Savienības (ES) tiesību normu neievērošanu mobilo sakaru publisko iepirkumu jomā Latvijā iesniedzis arī mobilo sakaru operators "Tele2". Kompānijā norāda, ka daudzos publiskajos iepirkumos vērtēšana ir neobjektīva, nav saistīta ar iepirkuma priekšmetu un rada nepamatotas priekšrocības vēsturiskajam operatoram, kas atrodas daļējā valsts īpašumā. Šādā situācijā citiem mobilo sakaru operatoriem tiek ierobežotas iespējas reāli un efektīvi konkurēt tirgū.
Jau vēstīts, ka sūdzību EK par sistemātisku ES tiesību normu pārkāpšanu publisko iepirkumu jomā Latvijā iesniedzis arī mobilo sakaru operators SIA "Bite Latvija".
"Bite Latvija" pauda uzskatu, ka valsts un pašvaldību iestāžu un kapitālsabiedrību mobilo sakaru publiskajos iepirkumos ilgstoši tiek ietverti neobjektīvi un tirgus konkurenci kropļojoši vērtēšanas kritēriji, dodot būtiskas priekšrocības vienam, daļēji valstij piederošam tirgus dalībniekam.
Vienlaikus Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji iepriekš norādīja, ka bāzes staciju skaits nav kritērijs, kas tiešā veidā nosaka augstāku elektronisko sakaru kvalitāti. Bāzes staciju skaits attiecas drīzāk uz pārklājumu. Ņemot vērā, ka dažkārt pastāv dažādas interpretācijas, kas ir bāzes stacija un vienā mobilajā vietnē var būt vairākas bāzes stacijas, pārklājuma analīzei precīzāk būtu izmantot mobilo vietņu skaitu nevis bāzes staciju skaitu.
Ja mobilajam operatoram ir visvairāk mobilo vietņu, tas varētu nodrošināt plašāku pārklājumu. Teorētiski operatoram ar vairākām bāzes stacijām var būt arī augstāka pakalpojumu kvalitāte, bet viennozīmīgi tas to negarantē, uzsvēra SPRK.
Tāpat SPRK norādīja, ka augstāka elektronisko sakaru pakalpojuma kvalitāte ir atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram, izmantotā radiofrekvenču spektra, no tā vai mobilais operators ir ieviesis metodes efektīvākai spektra izmantošanai, transporta tīkla kapacitātes, iedzīvotāju blīvuma konkrētajā teritorijā, galalietotāju paradumiem izmantojot liela daudzuma datus, jeb datu patēriņam konkrētā teritorijā, kā arī citiem faktoriem.
Saskaņā ar "Firmas.lv", "Tele2" apgrozījums 2022.gadā bija 165,803 miljoni eiro, kas ir par 8,9% vairāk nekā gadu iepriekš, kamēr uzņēmuma peļņa pieauga par 3,9% - līdz 33,106 miljoniem eiro. Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. "Tele2" vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas "Tele2 Sverige".
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri