• Marija,
  • Marika,
  • Marina
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valdība lēmusi: Piešķirs 12 miljonu eiro Jēkabpils pretplūdu pasākumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:35, 27.06.2023


Jēkabpils pretplūdu pasākumiem tiks piesaistīti vairāk nekā 12 miljoni eiro, paredz šodien valdības pieņemtie noteikumi Eiropas Savienības kohēzijas programmas pasākuma "Nacionālas nozīmes plūdu un krasta erozijas pasākumi" pirmajai projektu iesniegumu atlases kārtai.


Foto: LETA

Pirmās atlases kārtas īstenošanai pieejamais kopējais finansējums plānots vismaz 12,7 miljoni eiro. No tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums plānots 10,8 miljoni eiro.

Kā skaidro Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, paredzēti neatliekami pasākumi Jēkabpils aizsargdambja stiprināšanā, kas jāveic līdz 2024.gadam.

Tostarp paredzēta aizsargdambja kreisā krasta pārbūve 5,2 kilometru garumā, aizsargdambja labā krasta pārbūve 1,2 kilometru garumā, papildu pretplūdu zaļās infrastruktūras izveide.

Kā ziņots, valdība iepriekš atbalstīja 898 613 eiro piešķiršanu Jēkabpils novadam aizvadītās ziemas plūdu radīto postījumu novēršanai.

Ministru kabineta rīkojums paredz piešķirt Jēkabpils novada pašvaldībai finansējumu, lai segtu daļu no izdevumiem par janvāra plūdu krīzes laikā jau paveiktajiem dambja avārijas stiprināšanas darbiem un primārajiem pasākumiem plūdu seku novēršanai, kā arī par plūdos cietušo pašvaldības infrastruktūras objektu atjaunošanu pašvaldības teritorijā.

Šī gada janvārī Daugavā pie Jēkabpils sakrājās vižņi un sākās plūdi. Plūdos cieta pilsētas aizsargdambis, kas atsevišķās vietās tika izskalots un bija steidzami jālabo. Taču pašvaldība draudošo krīzi novērsa.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Satversmes tiesā ierosināta lieta par Rēzeknes pašvaldības atlaišanu

Satversmes tiesā (ST) ierosināta lieta par Rēzeknes pašvaldības domes atlaišanas likuma un Pašvaldības domes vēlēšanu likuma normu atbilstību Satversmei.

Sabiedrība Rīgā atklāj ukraiņu bēgļiem pielāgoto ēku

Ukrainas iedzīvotājiem pielāgotā ēka Rīgā, Ūnijas ielā 49, būs atbalsts bēgļu sākotnējai izmitināšanai, šodien telpu atklāšanas pasākumā norādīja pašvaldības amatpersonas.

Sabiedrība Latvijā reģistrēto jaundzimušo skaits piecos mēnešos sarucis par 10,9%

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos reģistrēti 5309 jaundzimušie, kas ir par 10,9% jeb 648 jaundzimušajiem mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie provizoriskie dati.

Sabiedrība Ģimeņu stiprināšanai SIF atvēlēs 225 000 eiro (+VIDEO)

"Nepieciešama plašāka pilsoniskās sabiedrības iesaiste un NVO stiprināšana".

Lasiet arī

Sabiedrība Daugavā pie Zeļķu tilta ūdens līmenis kopumā cēlies par pieciem metriem

Daugavā pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, ūdens līmenis agrā ceturtdienas rītā sasniedzis 9,53 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Sabiedrība Sarkanais brīdinājums Daugavā pie Jēkabpils!

Plūdu draudi tuvāko dienu laikā saglabāsies.

Sabiedrība Drīzumā Daugavā iespējami plūdi: kas jāzina iedzīvotājiem (+VIDEO)

Ja applūstošās teritorijās tiek būvētas jaunas ēkas, vai tiek rekonstruētas esošās, visu risku uzņemas potenciālais īpašnieks.

Sabiedrība Ūdenslīmeņa maksimums vairākās upēs varētu iestāties tikai gada nogalē

Lai arī atsevišķos upju posmos notece jau stabilizējusies vai pazeminās, kopumā ūdenslīmeņa maksimums vairākās upēs iestāsies tikai gada nogalē, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).