Piektdien, 28.aprīlī, iniciatīvas "Misija nulle" hartu parakstīs SIA "Baltic Signs", SIA "Baltic Signs Europe", SIA "Botc Training", SIA "Bucher Municipal", SIA "Buts", SIA "Caljan", AS "DelfinGroup", VAS "Elektroniskie sakari", SIA "Havi Logistics", SIA "Kronus", Labklājības ministrija, Latvijas Universitāte, SIA "Lautus", SIA "Mācību centrs Liepa", SIA "MK Safe", "Moller Auto", SIA "Nutrameg" un SIA "Partneri DS".
Tāpat hartu parakstīs AS "Pasažieru vilciens", SIA "Preses serviss", AS "Ramirent Baltic" Rīgas filiāle, "Reitan Convenience Latvia", SIA "Rīgas meži", SIA "Safety First", SIA "Scania Latvia", SIA "Starptautiskā kosmetoloģijas koledža", SIA "Trodo" un SIA "Vidzemes slimnīca".
Pirms gada 28.aprīlī sāktā sociālā iniciatīva "Misija nulle" šobrīd apvieno 50 darba devēju Latvijā no dažādām nozarēm - ražošanas, metālapstrādes, būvniecības, enerģētikas, loģistikas, dažādu pakalpojumu, mazumtirdzniecības, atkritumu apsaimniekošanas, izglītības, finanšu un citām, kā arī darba devējus pārstāvošas organizācijas un valsts pārvaldes iestādes.
Kopā šie darba devēji ikdienā veido ietekmi uz teju 34 000 darbinieku, kas ir aptuveni 4% no Latvijā nodarbinātajiem.
Pirms svinīgās jauno dalībnieku uzņemšanas "Misijas nulle" dalībnieka VAS "Valsts nekustamie īpašumi" telpās norisināsies iniciatīvas pavasara forums par cilvēka psihisko veselību, to ietekmējošiem faktoriem darba vietās un tās saistību ar nelaimes gadījumiem.
Iniciatīvas "Misija nulle" ierosinātāja būvmateriālu ražotāja "Schwenk Latvija" valdes locekle, Personāla un administrācijas direktore Linda Šedlere uzsver, ka Latvija nemainīgi gadu no gada atrodas to Eiropas Savienības dalībvalstu topā, kurās ir visaugstākais darbavietā un citu ārējo faktoru ietekmē dzīvību zaudējušo cilvēku skaits. Kompetento nozaru ministriju un institūciju, atbildīgu uzņēmumu centieni šo problēmu risināt un situāciju uzlabot joprojām ir nepietiekami.
Lai panāktu pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā, kura pieņem un ciena drošas uzvedības vadītas sociālās normas, nepieciešams spēcīgs grūdiens, lai ietekmētu lielākās sociāli aktīvās Latvijas sabiedrības daļas uztveri un domāšanu, skaidro Šedlere.
Viņa norāda, ka drošība nav jāuzskata par pašsaprotamu, tā tiek aktīvi veidota, kopā sadarbojoties. Darba devēji ir un var kļūt par pārmaiņu veidotājiem šīs problēmas risināšanā, ieviešot atbildīgu darba praksi un stiprinot spēcīgu drošības kultūru uzņēmumos. Darba devēji kā sociālie partneri var pozitīvi iedarboties uz darbiniekiem, kuri kā sabiedrības locekļi var kļūt par drošības kultūras vēstnešiem savās kopienās.
"Misija nulle" veicina darba devēju, darbinieku, atbildīgo institūciju un organizāciju sadarbību un izrietoši sabiedrības izpratnes maiņu, lai Latvijā veselības un drošības kultūru stiprinātu un uzlabotu. Iniciatīvas ilgtermiņa mērķis ir izaugt līdz kustībai, kas apvieno darba devējus, kuri nodarbina vismaz 50% jeb aptuveni 400 000 strādājošo Latvijā, un savām aktivitātēm caurviju īsteno hartā nostiprinātos principus.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri