• Egita,
  • Emīls,
  • Monvīds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Plāno palielināt transporta pabalsta apmēru personām ar invaliditāti

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:55, 01.04.2023


Labklājības ministrija (LM) no 1.jūlija personām ar invaliditāti plāno palielināt transporta pabalsta apmēru no līdzšinējiem 79,68 eiro līdz 105 eiro par pilnu sešu mēnešu periodu, teikts ministrijas izstrādātajā noteikumu projektā.LM norāda, ka šobrīd ir novērojams būtisks degvielas cenu pieaugums, dzīves dārdzības pieaugums kopumā, kas negatīvi ietekmē personu ar invaliditāti, kurām ir būtiski gaitas traucējumi, patstāvīgu pārvietošanos, ņemot vērā, ka personas ar invaliditāti kopumā ir viena no tām sabiedrības grupām, kuras ir pakļautas augstākam nabadzības un sociālās atstumtības riskam un papildu līdzekļu novirzīšana transporta izdevumu segšanai ne vienmēr ir iespējama, it īpaši, ja vienīgais ienākumu avots ir ar invaliditāti saistītie pabalsti vai pensija.

Šobrīd transporta pabalsta apmērs par katru pilnu sešu mēnešu periodu ir 79,68 eiro. Līdz ar grozījumiem transporta pabalsta palielinājums būtu 25,32 eiro par pilnu sešu mēnešu periodu.

Noteikumu projekts paredz, ka paaugstinātais transporta pabalsta apmērs stāsies spēkā no šī gada 1.jūlija.

Vienlaikus LM aicina ņemt vērā, ka transporta pabalsta izmaksas mēneši katrai personai atšķiras, tāpat kā izmaksas periodi. Tādējādi, nosakot, ka no 1.jūlija transporta pabalsta izmaksa ir 105 eiro par pilnu sešu mēnešu periodu, transporta pabalsta izmaksa jaunajā apmērā pēc noteikumu projektā spēkā stāšanās dienas ir jānodrošina visiem pabalsta saņēmējiem, neatkarīgi no tā, par kādu sešu mēnešu periodu pabalsts tiek izmaksāt. Tas nepieciešams, lai neveidotos risks, ka 2023.gadā kāds varētu nesaņemt transporta pabalstu jau paaugstinātā apmērā, ja periods, par kuru transporta pabalsts tiek izmaksāts, sakās pirms spēkā stājies regulējums par transporta pabalsta paaugstināšanu.

Paredzēts, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra laikposmā no šī gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam nodrošina pabalsta izmaksu tādā apmērā, kādu to nosaka normatīvais regulējums līdz 2023.gada 30.jūnijam - 79,68 eiro, bet jau no 1.jūlija līdz 31.decembrim tā, kā to nosaka jaunie grozījumi - 105 eiro, skaidro LM.

2024.gadā transporta pabalsts tiks izmaksāts atkal janvārī un jūlijā, personai izmaksājot katrā no izmaksām 105 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Brīvdienās palaikam līs, vietām - stipri

Svētku brīvdienās laikapstākļus Latvijā noteiks ciklons, tādēļ debesis bieži būs apmākušās un ir gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Pēcpusdienā Pierīgā jārēķinās ar palēninātu satiksmi

Piektdienas pēcpusdienā autobraucējiem Pierīgā ir jārēķinās ar palēninātu satiksmi, brīdina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Diasporas bērniem palīdzēs atcerēties dzimto valodu (+VIDEO)

Kursos var iziet arī nepilsoņi, norāda Sabiedrības integrācijas fonds.

Sabiedrība Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus

Šodien Rīgā, Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Lasiet arī

Sabiedrība Reorganizēs vai likvidēs 54 pašvaldību dibinātas izglītības iestādes!

Lēmumu par izglītības iestāžu dibināšanu, reorganizāciju vai slēgšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Par savu lēmumu pašvaldības informē IZM, iesniedzot dokumentus un lūdzot ministrijai šo lēmumu saskaņot.

Interesanti fakti Latvijā turpina samazināties Jāņu skaits

Šonedēļ vārda dienu atzīmēs 44 994 Jāņi, kas ir par 1057 šī vārda īpašniekiem mazāk nekā pērn, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati.

Veselība Statistika: aptuveni 20% no Latvijas cilvēkiem cieš no hroniskām sāpēm (+VIDEO)

Atteikšanās no fiziskām aktivitātēm un to ierobežošana paaugstina risku.

Ekonomika Vidzemes iedzīvotāji saņems padomus energoefektīvu ēku veidošanā (+VIDEO)

Mitrums, pelējums, plaisas sienās, ūdens krāšanās pagrabstāvos un bēniņos, nevienmērīga iekštelpu temperatūra apkures sezonas laikā - ir tipiskākās problēmas.