• Imgarde,
  • Irmgarde
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Dailes teātris šogad dotācijā no valsts saņems 3,4 miljonus eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:38, 12.03.2023

Dailes teātris šogad dotācijā no valsts saņems 3,4 miljonus eiro, liecina informācija teātra tīmekļvietnē.


Foto: LETA

Paredzēts, ka no šīs summas 120 000 eiro jāatvēl Valmieras drāmas teātra viesizrāžu nodrošināšanai, lai izrādītu 15 izrādes Lielajā zālē un 45 Mazajā zālē. Tāpat 66 281 eiro iezīmēts teātra priekšlaukuma uzturēšanas un apskaņošanas tehnikas iegādei.

Starp Kultūras ministriju un Dailes teātri noslēgtais līgums paredz, ka gada laikā teātris iestudēs 13 jauniestudējumus, divus iestudējumus, kas paredzēti bērnu un jauniešu auditorijai vecumā līdz 17 gadiem. Tāpat teātris ir apņēmies iestudēt divus latviešu autoru darbu iestudējumus un vienu jaundarbu. Savukārt plānotais izrāžu skaits gadā sasniegs 298 atzīmi.

Plānots, ka 2023.gadā Dailes teātri apmeklēs ne mazāk kā 108 389 interesenti. Tāpat teātris ir apņēmies sniegt piecas viesizrādes, kā arī ne mazāk kā četras izrādes ārvalstīs. Dailes teātris ieplānojis īstenot ne mazāk kā trīs starptautiskās sadarbības projektus.

Līgumā atzīmēts, ka Dailes teātra ieņēmumi 2023.gadā būs 3,4 miljoni eiro, ieskaitot ienākumus no biļešu tirdzniecības 2,9 miljonu eiro apmērā un neidentificētus pārējos ienākumus, kas veido 556 063 eiro. Teātra apmeklētājiem jārēķinās, ka šogad vidējā biļešu cena būs 26,97 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Grandiozas idejas par Uzvaras parka nākotni. Vicemērs ieskicē iespējamo

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks uzskata, ka Uzvaras parkam jāatgūst savu vēsturisko nozīmi par godu uzvarai pār bermontiešiem, kāds tas bija starpkaru periodā. Nākotnē šajā parkā varētu notikt daļa no valsts nozīmes pasākumiem un militārām parādēm valsts svētkos un atceres dienās, VS.lv informēja Rīgas domes Ārējas komunikācijas nodaļā.

Sabiedrība Aicina Kariņu nekavējotes aktualizēt jautājumu par pulksteņu griešanas atcelšanu

Saeimas frakcija "Progresīvie" aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) nekavējoties aktualizēt Eiropas Savienības Padomē jautājumu par sezonālās laika maiņas atcelšanu, informēja partijā.

Sabiedrība Sestdien ugunsgrēkos Latvijā cietuši divi cilvēki

Aprīļa pirmajā dienā Latvijā reģistrēti 22 ugunsgrēki, kuros cietuši cietuši divi cilvēki, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Sabiedrība Augšdaugavas novadā ūdens līmenis turpina celties par 30 centimetriem diennaktī

Augšdaugavas novadā ūdens līmenis patlaban turpina celties par 30 centimetriem diennaktī, informēja novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe.

Lasiet arī

Izklaide Gada laikā ievērojami samazinājies Latvijas teātru apmeklētāju skaits

Otrajā Covid-19 pandēmijas gadā ievērojami samazinājies Latvijas teātru apmeklētāju skaits, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) "Latvijas statistikas gadagrāmatas 2021" dati.

Izklaide Dailes teātris pārsūdzējis tiesas lēmumu par aktrises Rubules atjaunošanu darbā

VSIA "Dailes teātris" ir pārsūdzējis sev nelabvēlīgo Daugavpils tiesas spriedumu, ar kuru tika lemts atjaunot darbā bijušo Dailes teātra aktrisi Sarmīti Rubuli un piedzīt no teātra par labu aktrisei kompensāciju gandrīz 9000 eiro apmērā, noskaidroja aģentūra LETA.

Izklaide Nacionālā teātra izrādes šosezon varēs apmeklēt tikai vakcinētie

Latvijas Nacionālā teātra (LNT) izrādes jaunajā 103.sezonā klātienē varēs apmeklēt tikai pret Covid-19 vakcinēti vai šo slimību pārslimojuši cilvēki, intervijā Latvijas Radio pastāstīja teātra valdes loceklis Jānis Vimba.

Izklaide Kairišs šaubās, vai janvārī teātri varēs atsākt darbu

Ņemot vērā, ka situācija ar Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanu ievērojami neuzlabojas, Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairšs šaubās, vai janvārī teātri varēs atsākt darbu.