• Ariadne,
  • Eleonora
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


«Var tikt pārdoti krietni zem tirgus vērtības», - brīdina Saeimas deputāts

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
EKSKLUZĪVI! 17:16, 16.02.2023


No dzērājšoferiem atsavinātajiem auto jāceļo uz Ukrainu, vienlaikus reorganizējot esošo auto pārdošanas kārtību.Ka jau tika ziņots, atbildīgas ministrijas gatavo likuma grozījumus par dzērājšoferiem konfiscēto automašīnu nodošanu Ukrainas armijas vajadzībām. Vienlaikus jādomā par esošo konfiscēto auto pārdošanas kārtības maiņu.

Saeimas deputāts Andris Kulbergs skaidro, ka šobrīd valsts ieguvums no atsavināto transportlīdzekļu pārdošanas ir minimāls un pārdošanas procesa sistēma ir necaurspīdīga.

"Līdzšinējā praksē transportlīdzekļu pārdošanu organizēja VID, veicot nevis izsoli, bet gan cenu aptauju. Cenu aptaujā komisija izvēlas finansiāli izdevīgāko piedāvājumu, t. i., manta tiek pārdota pircējam, kurš piedāvā augstāko cenu. Cenu aptaujā nav noteikta, piemēram, minimālā vērtība, līdz ar to tās dalībnieki var uzvarēt arī tad, ja piedāvā cenu, kas ir par 1 eiro lielāka.

Tātad - transportlīdzekļi var tikt pārdoti krietni zem tirgus vērtības, piemēram, automašīnas tirgus cena var būt 10 000 eiro, bet pircējs cenu aptaujā to var iegādāties par dažiem simtiem vai tūkstošiem. Veicot cenu aptauju, citiem dalībniekiem nav iespējams iegūt informāciju par kādu cenu konkrētais transportlīdzeklis ir pārdots un tas, protams, caurspīdīguma neesamības dēļ rada riskus un dalībnieku neuzticēšanos cenu aptaujas komisijai," skaidro A.Kulbergs.

Līdzās nepieciešamībai pilnveidot esošo kārtību, A. Kulbergs uzsver, ka jāatbalsta priekšlikums no dzērājšoferiem atvasinātos spēkratus nodot Ukrainai, vienlaikus sekojot līdzi auto tehniskajam stāvoklim.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīgas Dzemdību nams zem sitiena? Ko piedāvā ministrs?

Veselības ministrija (VM) ir vērsusies pie Rīgas pašvaldības, aicinot pašvaldību būtiski mainīt traumatoloģijas pacientu aprūpi Rīgā un apšaubot "Rīgas Dzemdību nama" atbilstību mūsdienu prasībām.

Sabiedrība Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis

Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis, bet valsts austrumu daļā braukšanu uz grants ceļiem apgrūtina apledojums, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Martā sāks izmaksāt atjaunotās piemaksas pie pensijas

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) jau martā sāks izmaksāt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām tiem iedzīvotājiem, kuriem vecuma vai invaliditātes pensija tika piešķirta laika posmā no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim.

Sabiedrība Ieslodzījumu vietu pārvaldē brīva ap sestdaļa darbavietu

Ieslodzījumu vietu pārvaldē (IeVP) pašlaik ir 430 brīvas vakances, kuras ir grūti aizpildīt, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē informēja IeVP priekšnieks Dmitrijs Kaļins.

Lasiet arī

Kriminālziņas Apsūdz policisti par braukšanu 4,3 promiļu reibumā

Prokuratūra nodevusi Zemgales rajona tiesai krimināllietu, kurā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes darbiniece apsūdzēta par braukšanu ļoti stiprā alkohola reibumā.

Kriminālziņas Limbažu novadā autovadītājs pie stūres sēdies 4,54 promiļu reibumā

Limbažu novadā policija apturējusi kādu autovadītāju, kurš pie stūres bija sēdies 4,54 promiļu lielā alkohola reibumā.

Kriminālziņas Svētdien uz Latvijas ceļiem apturēti 14 šoferi reibumā

Aizvadītajā diennaktī Valsts policija uz Latvijas ceļiem apturējusi 13 transportlīdzekļu vadītājus alkohola reibumā un vienu, kurš pie stūres bija sēdies narkotisko vielu iespaidā, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Sabiedrība Valsts svētku dienā uz Latvijas ceļiem apturēti 20 dzērājšoferi

Aizvadītajā diennaktī Valsts policija uz Latvijas ceļiem apturējusi 20 transportlīdzekļu vadītājus alkohola reibumā, no kuriem 13 alkohola koncentrācija organismā pārsniedza pusotru promili, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.