• Meta,
  • Sniedze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Eiropas Savienības mitrājos medībās aizliegta svina skrošu izmantošana

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 17:00, 15.02.2023


Izlemts, ka svina skrošu munīcijas izmantošana mitrājos visās 27 Eiropas Savienības valstīs, kā arī Islandē, Norvēģijā un Lihtenšteinā ir aizliegta. Aplēsts, ka tādējādi ik gadu no smagas saindēšanās un no nāves tiks izglābts aptuveni viens miljons ūdensputnu. Tā portālam VS.lv ziņo Latvijas Ornitoloģijas biedrība."Neraugoties uz svina lietošanas aizliegumu krāsās, baterijās, zīmuļos un praktiski visur citur jau vairākus gadu desmitus, vēl aizvien ar svinu bija ļauts indēt mūsu kopīgo vidi, pat tad, ja pastāv citas alternatīvas. Ar svina skrošu izmantošanas aizliegumu Eiropas Savienība ir atrisinājusi būtisku šīs problēmas daļu. Mēs aicinām Eiropas Savienības dalībvalstis nodrošināt šī aizlieguma īstenošanu," uzsver "BirdLife Europe" Eiropas Savienības dabas politikas vecākā speciāliste Barbara Herrero.

Svina skrotis mednieki līdz šim ir izmantojuši ūdensputnu un citu mazu dzīvnieku medīšanai mitrājos un citviet. Svina skrotis ir īpaši bīstamas ūdensputniem, kuri tās apēd sajaucot ar smiltīm. Putni norij sīkus akmentiņus, lai tie palīdzētu pārstrādāt barību putna kuņģī. Svina skrošu aizliegums turpmāk samazinās arī sekundāro saindēšanos plēsējiem un maitēdājiem, kuri barības ķēdes ceļā arī ir pakļauti saindēšanās riskam, ēdot ar svina skrotīm piesārņotu medījumu. Svins ir bīstams ne tikai dzīvniekiem, bet tas rada bīstamību arī cilvēku, īpaši bērnu veselībai.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Automašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām

No šodienas līdz 1.martam automašīnām un autobusiem, kuru pilna masa nav lielāka par 3500 kilogramiem, obligāti jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, paredz Ceļu satiksmes noteikumi.

Sabiedrība Sākoties decembrim, Latviju klāj līdz 30 centimetriem dziļš sniegs

Decembra pirmajā rītā valsts centrālo un austrumu daļu klāj līdz 30 centimetriem (cm) bieza sniega kārta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Sabiedrība Piesakoties brīvprātīgi VAD, iespējams saņemt lielāku atalgojumu

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (AS) atgādina, ka, piesakoties brīvprātīgi Valsts aizsardzības dienestā (VAD), iespējams izvēlēties, kur dienēt.

Sabiedrība Austrumu slimnīcas infektologi aicina reizi gadā veikt HIV testu

Atzīmējot HIV/AIDS dienu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) infektologi aicina ikvienu veikt vienkāršu asins analīzi, lai būtu iespēja pārliecināties, ka neesat inficēts ar imūndeficīta vīrusu, aģentūru LETA informēja slimnīcā.

Lasiet arī

Sabiedrība Līdaku nārsta platības uzlabošanai Burtnieku ezerā izpļauti ūdensaugi

Lai uzlabotu līdaku nārsta platību, Burtnieku ezerā izpļauti ūdensaugi.

Sabiedrība Rudens Putnu dienu pasākumi notiks arī Ķemeros, Salacgrīvā, Kolkā un Līgatnē

Rudens Putnu dienu pasākumi notiks arī Ķemeros, Salacgrīvā, Kolkā un Līgatnē, informē Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Ķemeru Nacionālā parka dabas centrs.

Sabiedrība Kampaņā mudinās sabiedrību atbrīvoties pareizi no cigarešu izsmēķiem

Nākamnedēļ ceturtdien, 28.septembrī, SIA "Zaļā josta" kopā ar Rīgas domes un Vides izglītības fonda pārstāvjiem atklās kampaņu, kuras mērķis ir informēt sabiedrību par pareizu rīcību, izmetot cigarešu izsmēķus un tādējādi mazinot zemē nomesto izsmēķu apjomu.