Čiekurkalna pievārtē, blakus dzelzceļa sliedēm, drīzumā sāksies dzīvojamā kompleksa būvniecība un vecā bruģa seguma rekonstrukcija, atzīmēja vs.lv korespondents.
Šis Rīgas vēsturiskais rajons 2023. gada sākumā tika atzīts par vienu no labākajiem galvaspilsētā - līdzās Mežciemam, Zolitūdei un Āgenskalnam. Taču Rīgas domes Attīstības komitejas aptaujā novērtēts nevis objektīvais pilsētas nomales infrastruktūras stāvoklis, bet gan subjektīvais “laimes līmenis”.
Laimīgs Čiekurkalnā var būt jauns cilvēks vai neliela ģimene, kas atradīs mitekli "studijā", kas veidota 19. gadsimta koka mājā. Šāds 1-istabas mājoklis maksās, neskaitot komunālos maksājumus, 180, 160 vai pat 150 eiro mēnesī, liecina dati no nekustamā īpašuma īres sludinājumu portāliem.
Pamatā mājokļi šajās ēkās tiek apsildīti ar malku, kas ļauj mainīt temperatūras režīmu pašreizējā ne pārāk aukstajā ziemā, kā arī netērēt pārmērīgi naudu apkurei. Cenšoties padarīt savas vecās koka mājas pievilcīgākas, to īpašnieki veic ārējo apdari ar svaigiem dēļiem. Līdztekus tam vs.lv novēroja aktīvus iekšdarbus pirms un pēc Pirmā pasaules kara celtajās mūra ēkās, kas atrodas Čekurkalna šķērsielās.
Dzelzceļa sliežu šķērsošanas problēma arī ir pavirzījusies uz priekšu. Valsts akciju sabiedrība "Latvijas dzelzceļš" (LDz) 2023. gada janvārī uzsāka diskusiju ar čiekurkalniešiem par pazemes gājēju un velosipēdistu tuneļa būvniecību pie tagadējās Čiekurkalna dzelzceļa stacijas, kas atklāta 1889. gadā.
Voldemārs Burkevics (teksts un foto)