• Imgarde,
  • Irmgarde
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


VISC informēs par aktualitātēm Krievijas pilsoņu valodas pārbaudēs un gatavošanos eksāmenu sesijai skolēniem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 01:26, 03.02.2023

Šodien plkst.9.30 Valsts izglītības satura centrs (VISC) informēs par galvenajām aktualitātēm, kas saistītas ar valsts valodas prasmes pārbaudes nodrošināšanu Krievijas pilsoņiem, VISC reorganizāciju un gatavošanos 2022./2023.mācību gada valsts pārbaudes darbiem un vienotās eksaminācijas IT sistēmas ieviešanai.

Kā informēja VISC, preses konference norisināsies Izglītības un zinātnes ministrijas informācijas centrā "Zinātava" plkst.9.30. Preses konferencē piedalīsies VISC vadītāja Liene Voroņenko, kā arī Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vadītājs Kaspars Špūle un AS "RIX Technologies" projektu vadītājs Ritvars Prikulis.

VISC atgādina, ka 2023.gada 24.janvārī Ministru kabinetā tika apstiprināti grozījumi noteikumos par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudēm. Tie nosaka kārtību, kādā nepieciešams kārtot valsts valodas prasmes pārbaudi tiem Krievijas pilsoņiem, kuriem Imigrācijas likuma noteiktajā kārtībā līdz 2023.gada 1.septembrim jāiesniedz valsts valodas prasmi apliecinošs dokuments pastāvīgās uzturēšanās atļaujas Latvijā saņemšanai.

Lai nodrošinātu valsts valodas prasmes pārbaudes norisi visiem interesentiem, ir izstrādāta atsevišķa kārtība, kā un kad pretendenti reģistrēsies pārbaudījumam. Šobrīd plānots, ka kopējais kārtotāju skaits, lai nodrošinātu pārbaudes Krievijas pilsoņiem Imigrācijas likuma noteiktajā termiņā, ir 17 865 cilvēki. Lai nodrošinātu iespēju nokārtot valsts valodas prasmes pārbaudes visiem interesentiem, 1.februārī ir sākts reģistrēšanās process, kas turpināsies līdz 24.martam, savukārt pārbaudes plānotas no 11.aprīļa līdz 31.jūlijam Rīgā, Daugavpilī un Liepājā. VISC ir atsācis reģistrāciju valsts valodas prasmes pārbaudei arī regulārajiem kārtotājiem.

Savukārt lai nodrošinātu visu VISC funkciju īstenošanu un sniegtu atbalstu izglītības iestādēm un pedagogiem, ir veiktas būtiskas izmaiņas VISC struktūrā. Galvenās izmaiņas saistītas ar visu VISC īstenoto projektu integrāciju, projektu rezultātu pārnesi un ilgtspējīgas attīstības redzējumu, kas ir ļoti nozīmīgs un nepieciešams solis sadarbības stiprināšanai starp dažādiem izglītības sektoriem, īpaši pievēršot uzmanību tam, ka jautājumi, ar kuriem dažādas speciālistu un ekspertu grupas darbojas, ir savstarpēji saistīti.

Ir svarīgi novērst būtiskākos šķēršļus jaunā satura ieviešanai un virzībai, kā arī izglītības attīstībai kopumā. Kā atzīst VISC vadītāja Liene Voroņenko, jau pēdējos gadus, strādājot ciešā sadarbībā ar lielāko daļu no Latvijas skolām, VISC darbības lielākais izaicinājums ir nepieciešamībā sniegt pilnvērtīgu atbalstu pedagogiem, mācību procesa nodrošināšanā ar kvalitatīviem resursiem, īpaši ņemot vērā, ka kritiski svarīgs ir laiks, ko pedagogs var veltīt savam darbam ar skolēnu. Šobrīd ir jāturpina pilnveidotā mācību satura ieviešana, jāstiprina sistēmiska pieeja un vēl ciešāk jāsadarbojas ar nozari visos līmeņos. Svarīga ir atgriezeniskās saites nodrošināšana un regulāra diskusiju uzturēšana ar iesaistītajām pusēm.

Tikmēr, lai nodrošinātu pakāpenisku pāreju uz valsts pārbaudījumu kārtošanu elektroniskā vidē un mazinātu riskus, kas saistīti ar jaunās eksaminācijas IT sistēmas ieviešanu, šobrīd noslēdzies izvērtējuma posms pēc pirmo izmēģinājuma eksāmenu norises jaunajā Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā novembrī un decembrī, kad vidusskolēni tika aicināti piedalīties izmēģinājuma pārbaudījumu norisēs angļu valodā un latviešu valodā.

Atsaucoties uz skolēnu un pedagogu aptaujas rezultātiem, secināts, ka galvenie uzlabojumi saistīti ar sistēmas funkcionalitāti - gan ar sistēmas lietotāju pieslēgšanos un darba uzsākšanu sistēmā, gan jautājumu izvietojuma optimizāciju, atbilžu saglabāšanu, pārskata labošanu, kā arī izglītības iestāžu infrastruktūras pilnveidi. Minētie uzlabojumi tiks ieviesti pakāpeniski līdz attiecīgo eksāmenu sākumam.

Gatavošanās valsts pārbaudes darbiem ir laikietilpīgs un ļoti nozīmīgs posms mācību gada noslēgumā. IZM kopā ar VISC ir pieņēmusi lēmumu, ka šajā mācību gadā tiešsaistē notiks trīs augstākā mācību satura līmeņa pārbaudījumi (Programmēšana II, Kultūra un māksla II, Ģeorgrāfija II), ja to izmēģinājuma eksāmeni būs notikuši atbilstoši pārbaudījumu norises plānotajam procesam. Šajos mācību kursos februārī tiks organizēti izmēģinājuma darbi.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Aicina Kariņu nekavējotes aktualizēt jautājumu par pulksteņu griešanas atcelšanu

Saeimas frakcija "Progresīvie" aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) nekavējoties aktualizēt Eiropas Savienības Padomē jautājumu par sezonālās laika maiņas atcelšanu, informēja partijā.

Sabiedrība Sestdien ugunsgrēkos Latvijā cietuši divi cilvēki

Aprīļa pirmajā dienā Latvijā reģistrēti 22 ugunsgrēki, kuros cietuši cietuši divi cilvēki, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Sabiedrība Augšdaugavas novadā ūdens līmenis turpina celties par 30 centimetriem diennaktī

Augšdaugavas novadā ūdens līmenis patlaban turpina celties par 30 centimetriem diennaktī, informēja novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe.

Sabiedrība Latvijas valsts ceļi informē, kur svētdienas rītā apledo autoceļi

Svētdienas rītā Cēsu apkārtnē braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem apgrūtina apledojums, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Lasiet arī

Pasaule Krievi Kostjantiņivkas apšaudē svētdien esot noslepkavojuši 6 cilvēkus (+VIDEO)

Krievu iebrucēji svētdien apšaudījuši Doneckas apgabala pilsētu Kostjantiņivku, nogalinot vismaz sešus cilvēkus, paziņojis Doneckas apgabala kara administrācijas vadītājs Pavlo Kirilenko.

Kriminālziņas Noskaidroti Jēkabpilī uz ielas atrastā zēna tuvinieki

Policija ir noskaidrojusi tuviniekus apmēram trīs gadus vecajam zēnam, kurš svētdienas rītā Jēkabpilī tika atrasts uz ielas, iespējams, būdams apmaldījies.

Pasaule Parīzē notiek referendums par elektrisko skrejriteņu nomas aizliegumu

Parīzē svētdien notiek referendums, lai izlemtu, vai aizliegt Francijas galvaspilsētā elektrisko skrejriteņu nomu.

Sports Porziņģis nepiedalīsies Wizards mačā ar Knicks. Bet Covid-19 tas nav!

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis ar Covid-19 nesaistītas saslimšanas dēļ nepiedalīsies Vašingtonas "Wizards" svētdienas mačā, liecina Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) savainoto spēlētāju sarakstā publicētā informācija.