Jau ziņots, ka, gatavojoties tikšanās reizei, LLĢĀA ir aktualizējusi un uzskaitījusi prioritāros jautājumus, kam būtu jārod risinājumi, lai nodrošinātu pieejamu un visaptverošu primāro veselības aprūpi nākamajā gadā.
Lai turpmāk realizētu pieejamu uz pacientu orientētu ilgtermiņa veselības aprūpi visā valsts teritorijā, LLĢĀA ieskatā nepieciešams veikt darbības un panākt politisko atbalstu aktivitātēm atbilstoši "Informatīvajam ziņojumam par primārās veselības aprūpes stiprināšanu", kas ietverot būtiskākās PVA vajadzības pakalpojumu nodrošināšanā tuvākajā nākotnē, kā arī panākt finansējumu atbilstoši PVA budžeta pieprasījumam nākamajiem gadiem.
LLĢĀA uzskata, ka nepieciešams rast finansējumu papildu darbinieka saglabāšanai, kas nodrošinātu prakses kapacitāti realizēt profilaktisko darbu- vakcināciju, onkoloģisko slimību skrīninga programmu uzraudzību, hronisko pacientu aprūpes pilnveidi, mazinātu birokrātiskā un administratīvā sloga ietekmi ārstniecības personām, uzlabotu saziņas iespēju ar praksi un radītu praksei iespējas iesaistīties dažādu mērķa programmu realizēšanā.
Papildus nepieciešams rast abpusēji pieņemamu kompromisu par primārās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas un apmaksas līguma grozījumiem. Ģimenes ārstu asociācijas nav piekritušas nākamā gada grozījumiem līgumos ar Nacionālo veselības dienestu, kur iekļautas izmaiņas, par ko iesaistītās puses diskutējušas iepriekš un vienojušās par citu saturu. Izmaiņas ietver sevī ģimenes ārstiem nepieņemamus nosacījumus darba organizācijā, attālināto konsultāciju nodrošinājumā un citos jautājumos.
LLĢĀA aicina izstrādāt un realizēt atbalsta mehānismu ģimenes ārstu praksēm neatkarīgi no uzņēmējdarbības formas pieaugošo prakses uzturēšanas izmaksu dēļ, kas saistīti ar energoresursu cenu pieaugumu.
Papildus esot nepieciešams nodrošināt atalgojuma pieaugumu 2023.gadā atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajā apmērā PVA nodarbinātajiem, kas būtu būtisks priekšnosacījums PVA komandas saglabāšanā.
LLĢĀA aicina izstrādāt un ieviest ilgtermiņa finansiālu atbalsta sistēmu valsts reģionos nodarbinātajiem ģimenes ārstiem, kas veidotu trīs reizes lielāku atalgojumu valsts attālākajos punktos nodarbinātajiem ar mērķi mazināt sociālo un profesionālo izolāciju, reducēt finansiālos zaudējumus un veicinātu primārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju darbību visā valsts teritorijā, tādējādi nodrošinot vienlīdzīgu pakalpojumu pieejamību valsts iedzīvotājiem.
Tāpat LLĢĀA aicina turpināt darbu sakārtojot kompensējamo medikamentu sistēmu, mazinot birokrātiskos šķēršļus medikamentu pieejamībā, īpaši prioritārajās jomās- sirds asinsvadu saslimšanu, vielmaiņas slimību un psihiskās veselības jomās.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri