Ja 2020.gada rudenī rindā gaidīja 2852 personas vai ģimenes, tad šī gada decembra sākumā rindā bija reģistrētas 1988 ģimenes.
Kā norāda Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja Selīna Vancāne (PP), mājokļu pieejamība esot problemātiska gan valstī, gan Rīgā.
Mājokļu izmaksas iedzīvotājiem esot nemainīgi augstas, turklāt dzīvojamais sektors strauji novecojot un radot papildu izmaksas.
Lielākais samazinājums esot rindā uz pašvaldības īres dzīvokļiem, kur rinda sarukusi par 33%, savukārt uz sociālajiem dzīvokļiem - par 26%.
Rīgas pašvaldībai piederošo dzīvojamo fondu veido aptuveni 12 000 dzīvokļu, kas tiek izmantoti palīdzības sniegšanai mājokļa jomā. No tiem aptuveni 2000 ir sociālie dzīvokļi, bet pārējie - pašvaldības īres dzīvokļi.
Šogad Rīgas domes Mājokļu un vides departaments izremontējis 60 brīvos dzīvokļus, tiek remontēti vēl 52. Pamatojoties uz Rīgas domes Dzīvojamo telpu izīrēšanas komisijas lēmumiem, 2022.gadā izīrētas 322 dzīvojamās telpas, no tām 178 bija sociālie dzīvokļi.
Patlaban pabeigta sociālo grupu kopdzīvojamo māju pārbūves projektu izstrāde Prūšu ielā 25A un Dolomīta ielā 1, turpinās saskaņošana projektam Lielupes ielā 1 k-10.
Jau vēstīts, ka, lai veicinātu daudzveidīgu un kvalitatīvu mājokļu pieejamību Rīgā, pašvaldība līdz nākamā gada beigām izstrādās jaunas mājokļu politikas pamatnostādnes.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri