• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Juridiskā komisija neatbalsta ministru biedrus un jauno ministriju. Kas tālāk?

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:05, 24.11.2022

Saeimas Juridiskā komisijas vairākums šodien neatbalstīja likumu grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā un Ministru kabineta iekārtas likumā ministru biedru un jaunas ministrijas ieviešanai.


Avots: LETA

Vienlaikus Saeimas Kārtības rullis paredz iespēju, ka likumprojekta iesniedzēji - topošās koalīcijas deputāti - var komisijā noraidīto likumprojektu lūgt tomēr iekļaut izskatīšanai Saeimas sēdē. Koalīcijas deputātiem nav vairākuma Juridiskajā komisijā, bet ir vairākums Saeimā.

Uz iespēju likumprojektu autoriem lūgt skatīt likumprojektus parlamentā norādīja Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (JV). Aģentūrai LETA šādu iespēju pieļāva arī viens no likumprojekta virzītājiem, deputāts Māris Kučinskis (AS).

Vēl nav droši zināms, kad par grozījumiem varētu turpināt lemt Saeima. Kā viena no iespējām izskanējusi parlamenta sēdi sasaukt šodien dienas otrajā pusē. Tas gan būtu atkarīgs arī no tā, vai līdz tam būs saņemts atbilstoši Kārtības rullim nepieciešamais finanšu ministra atzinums.

Šodien komisijas sēdē par likumprojektiem balsoja pieci koalīcijas deputāti, bet pret bija seši opozīcijas deputāti.

Komisijas sēdē grozījumu nepieciešamību pamatoja deputāts Kučinskis. Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis uzsvēra, ka no sava kā ierēdņa skatījuma redz, ka ministru biedru ieviešana palīdzēs risināt esošās problēmas.

Deputāts Atis Švinka (P) uzsvēra, ka Klimata un enerģētikas ministrijai būtu jāuztic atbildība arī pār vides jomu. Deputāte Daiga Mieriņa (ZZS) norādīja, ka Valsts kanceleja neesot sniegusi pietiekamu informāciju, minot tikai vienu skaitli - ap 100 000 eiro - par jaunā ministra posteņa izmaksām. Politiķe pauda, ka atbilstoši pieredzei darbā pašvaldībā bez skaidras informācijas par izmaksām viņa šādus lēmumus savā novadā nevarētu pieņemt.

Atbalstu grozījumiem pauda Valsts prezidenta kancelejas pārstāvis. Savukārt Saeimas Juridiskā biroja pārstāvis Gatis Melnūdris cita starpā vaicāja, vai ir izdiskutēta iespēja ministru biedru veidošanas vietā paplašināt parlamentāro sekretāru funkcijas.

Kā ziņots, likumā paredzēts noteikt, ka ministra biedrs pārzina atsevišķas nozares un politikas jomas un ka ministra biedram būs padomdevēja tiesības valdības sēdēs. Ministru biedrus iecels Ministru prezidents, tajā skaitā, premjers to varēs darīt pēc attiecīgās jomas ministra priekšlikuma.

Tāpat izskatīšanai komisijās nodoti grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā, kas paredz izveidot jaunu - klimata un enerģētikas ministra - amatu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pirmdiena būs mākoņaina, bet kur Latvijā joprojām arī snigs?

Pirmdiena būs mākoņaina, nelielai snigšanai saglabājoties vien valsts austrumos, liecina meteorologu prognozes.

Sabiedrība Precizē kārtību, kādā Saulkrastu novadā bez vecāku gādības palikušam bērnam piešķir mājokļa pabalstu

Precizēta kārtība, kādā Saulkrastu novadā bez vecāku gādības palikušam bērnam piešķir mājokļa pabalstu, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrība Daudzviet Latvijā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu

Šorīt Latvijā daudzviet autoceļi ir sniegoti un apledo, apgrūtinot braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Sabiedrība Lauku tūrisma asociācija: Viesmīlības nozarei Latvijā jākonkurē arī ar publisko sektoru

Viesmīlības nozarei Latvijā jākonkurē arī ar publisko sektoru, kamēr citviet Baltijā šādas problēmas neesot, intervijā atzina Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.

Lasiet arī

Ekonomika Minimālo ienākumu sliekšņus turpmāk plāno parskatīt katru gadu

Labklājības ministrija plāno no 2023.gada un turpmāk katru gadu pārskatīt minimālo ienākumu sliekšņus, informēja LM valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite.

Sports Angļu uzbrucējs Stērlings steidzami atgriezies mājās. Kas noticis?

Anglijas futbola izlases uzbrucējs Rahīms Stērlings ģimenes apstākļu dēļ atstājis valstsvienību un atgriezies Lielbritānijā.

Kriminālziņas Notikusi traģēdija Krāslavas novadā - svētdien gājis bojā cilvēks

Krāslavas novadā svētdien gājis bojā ledū ielūzis cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).