• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Paceļot elektrības pārvades tarifus mazināsies Latvijas ekonomikas konkurētspēja

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 09:19, 22.11.2022

Jaunie elektrības pārvades tarifi varētu mazināt Latvijas ekonomikas konkurētspēju, šādu vērtējumu intervijā LTV "Rīta panorāmai" pauda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP), kura partija gan nav pārvēlēta jaunajā Saeimā, līdz ar to ministra amats viņam drīzumā būs jāpamet.Ministrs izcēla, ka plānots celt ne vien "Sadales tīkla", bet arī "Augstsprieguma tīkla" elektrības pārvades tarifu, kas plānots viens no augstākajiem reģionā, tādējādi mazinot ekonomikas konkurētspēju.

Šie soļi izskatās nepārdomāti, pauda Plešs un atzīmēja, ka jaunie tarifi "neiet kopā" ar Latvijas virzību uz zaļā kursa mērķiem.

Plešs šajā situācijā sagaidītu aktīvāku rīcību no Ekonomikas ministrijas puses, kā arī šim jautājumam esot jābūt jaunās valdības darbakārtībā.

Līdzīgu noraidošu attieksmi pret piedāvātajiem tarifiem pauda arī Latvijas Pašvaldību savienība priekšsēdētājs Gints Kaminskis, kura pārstāvētā organizācija plānojot tikties un runāt ar uzņēmumiem par tarifu piedāvājumu.

Kā ziņots, elektroenerģijas sadales sistēmas operators "Sadales tīkls" plāno palielināt elektroenerģijas sadales tarifu par vidēji 75%, pavēstīja kompānijā.

Kompānijas pārstāvji uzsver, ka konkrētas tarifa izmaiņas būs atkarīgas no pieslēguma veida un patēriņa apmēra. Tostarp mājsaimniecībām ar apmēram 100 kilovatstundu patēriņu mēnesī tarifa pieaugums, ieskaitot sadales tarifā iekļauto pārvades tarifa maksu, būs 6-8 eiro apmērā. Būtiski lielāks tarifa pieaugums plānots, piemēram, pieslēgumiem ar trim fāzēm.

"Sadales tīkls" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons apgalvo, ka "Sadales tīkla" izmaksas pieaugušas par 183 miljoniem eiro - primāri pārvades tarifa un elektroenerģijas cenas pieauguma dēļ. Uzņēmums vairs nespējot izmaksu pieaugumu akumulēt un pirmo pusgadu ir noslēdzis ar zaudējumiem.

Savukārt atjaunojamās enerģijas ražotāja SIA "Evecon" valdes loceklis Gatis Lazda pavēstīja, ka "Sadales tīkla" plānotais tarifu sadārdzinājums palielinās izdevumus visām Latvijas mājsaimniecībām, kuras plāno saules paneļu uzstādīšanu. Lazda uzsver, ka īpaši tas ir vērsts pret energoefektīvām mājsaimniecībām, kurām elektroenerģijas pieslēguma un piegādes izmaksas palielināsies līdz pat septiņām reizēm.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pirmdiena būs mākoņaina, bet kur Latvijā joprojām arī snigs?

Pirmdiena būs mākoņaina, nelielai snigšanai saglabājoties vien valsts austrumos, liecina meteorologu prognozes.

Sabiedrība Precizē kārtību, kādā Saulkrastu novadā bez vecāku gādības palikušam bērnam piešķir mājokļa pabalstu

Precizēta kārtība, kādā Saulkrastu novadā bez vecāku gādības palikušam bērnam piešķir mājokļa pabalstu, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrība Daudzviet Latvijā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu

Šorīt Latvijā daudzviet autoceļi ir sniegoti un apledo, apgrūtinot braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Sabiedrība Lauku tūrisma asociācija: Viesmīlības nozarei Latvijā jākonkurē arī ar publisko sektoru

Viesmīlības nozarei Latvijā jākonkurē arī ar publisko sektoru, kamēr citviet Baltijā šādas problēmas neesot, intervijā atzina Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.

Lasiet arī

Kriminālziņas Notikusi traģēdija Krāslavas novadā - svētdien gājis bojā cilvēks

Krāslavas novadā svētdien gājis bojā ledū ielūzis cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Izklaide Kā viņa to panāk!? Kardašjanai Vests maksās KOSMISKUS alimentus

Jau 2022. gada martā bija zināms, ka realitātes šovu zvaigznes Kimas Kardašjanas un repera Kanje Vesta laulība ir oficiāli šķirta. Tomēr pāris ilgstoši nespēja vienoties jautājumos par bērniem. Pagājušajā nedēļā beidzot ir nokārtoti pēdējie dokumenti.

Sabiedrība NA topošās valdības deklarācijas projektā vēlas labot vēl 35 punktus

Nacionālā apvienība (NA) topošās Krišjāņa Kariņa (JV) valdības deklarācijas projekta jaunākajā versijā vēlas koriģēt vēl 35 punktus, intervijā Latvijas Radio pastāstīja NA Saeimas deputāts Uģis Mitrevics.