Viņš apgalvoja, ka Jaunzemes rotācija nekādā veidā nav saistīta ar disciplinārlietu, kas ierosināta par vairāku vadošu VID darbinieku aizturēšanu aizdomās par dažādiem noziegumiem.
Patlaban FM Ēnu ekonomikas ierobežošanas koordinācijas departamenta direktora amats ir vakants. Atsaucoties uz Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteikto, ka valsts pārvalde jāorganizē efektīvi, Jarockis skaidro, ka tādēļ, lai tūlīt uzsāktu darbu pie ēnu ekonomikas ierobežošanas pasākumu praktiskas iedzīvināšanas un koordinācijas un nekavējoties nodrošinātu pilnvērtīgu departamenta darbu, Jaunzemi paredzēts pārcelt departamenta direktora amatā.
Jarockis norāda, ka Jaunzemes zināšanas un prasmes - 26 gadu darba pieredze valsts pārvaldē, nevalstiskajā sektorā un labas kompetences stratēģisku jautājumu risināšanā un koordinācijā - atbilst departamenta direktora amata pienākumu izpildei.
Arī Jaunzemes praktiskā darba pieredze VID, īstenojot atsevišķus ēnu ekonomikas ierobežošanas uzdevumus, esot atbilstoša departamenta direktora pienākumu veikšanai un varot būt lietderīga ēnu ekonomikas mazināšanas politikas pilnveidošanas jomā.
Saskaņā ar tiesību aktos noteikto kārtību, par informācija par pārcelšanu ir nosūtīta Jaunzemei, lai viņa par to varētu sniegt savu viedokli. Pēc atbildes saņemšanas tā tikšot izvērtēta, kam sekos lēmums par turpmāko rīcību. Lēmumu par ierēdņa pārcelšanu pieņem valdība.
Pamatojot Jaunzemes rotāciju, Jarockis arī klāsta, ka Latvijas tautsaimniecības izaugsmes veicināšanai nepieciešams ierobežot ēnu ekonomiku, un tam būtiska ir efektīva institūciju sadarbība. Valsts interesēs esot nekavējoties ķerties pie jaunā Ēnu ekonomikas plāna 2023.-2025.gadam izstrādes, kam savukārt esot vajadzīga plaša starpinstitūciju koordinācija un atbalsts plāna efektīvai pārraudzībai un īstenošanai.
Vienlaikus Jarockis piebilda, ka pēc Jaunzemes atstādināšanas no amata sāktās disciplinārlietas pabeigšanas termiņš ir pagarināts līdz 15.decembrim. Pagarinājums esot bijis nepieciešams, lai disciplinārlietas izmeklēšanas komisija varētu kvalitatīvi sagatavot lēmumu.
LETA jau rakstīja, ka finanšu ministrs ierosināja disciplinārlietu un VID ģenerāldirektori Jaunzemi atstādināji no amata. Rīkojums esot izdots gan uz dienesta pārbaudes ziņojuma pamata, gan reaģējot uz nesenajām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un VID Iekšējās drošības pārvaldes veiktajām vairāku VID darbinieku aizturēšanām, tostarp Nodokļu un muitas policijā.
Papildus finanšu ministrs ir uzdevis lemt par VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora Kaspara Podiņa atbildību un atstādināšanu uz pārbaudes laiku.
"Noziegumi, par kuriem šīs amatpersonas ir aizturētas, arī ir paši nopietnākie, kādus amatpersona vien var pieļaut. Šādā situācijā nav iedomājams, ka iestāde varētu izlikties, ka nekas nav noticis un turpināt mierīgi strādāt tālāk," uzsver Reirs.
Viņš uzskata, ka šādi noziegumi ir varējuši notikt tikai tāpēc, ka pastāv lieli trūkumi iekšējās kontroles mehānismos un uzraudzībā. Reira ieskatā, ir nepieciešama detalizēta izmeklēšana par to, kā kaut kas tāds iestādē ir iespējams, tāpēc viņš pieņēmis lēmumu atstādināt VID ģenerāldirektori.
Tāpat Reirs norādīja, ka VID ģenerāldirektore jau divas reizes ierēdņa novērtēšanā esot saņēmusi zemu novērtējumu.
Savukārt Jaunzeme norādījusi, ka viņai ir nulles tolerance pret korupciju.
"Es varu ieviest pretkorupcijas sistēmas dienestā, kas ļauj izskaitļot negodprātīgas darbības un pieķert vainīgos, pieņemt spēcīgu Iekšējās drošības pārvaldes vadītāju un stiprināt šo pārvaldi un īstenot dažādus citus pasākumus, bet es nevaru ietekmēt to, ka katru brīdi pasaulē piedzimst pa kādam noziedzīgam prātam," pauž Jaunzeme.
Viņa uzsver, ka negodprātīgu darbinieku izskaušana notiek un notiks, un šī problēma valsts pārvaldē diemžēl pastāv.
Tāpat Jaunzeme piebilst, ka tieši FM bija tā, kas lika VID vadītājai atjaunot darbā par negodprātīgu rīcību atbrīvotos muitniekus.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri