• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Carnikavā vismaz 700 īpašumiem plānota adreses maiņa

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 14:49, 30.09.2022

Vismaz 700 īpašumiem Ādažu novada Carnikavā plānota adreses maiņa, aģentūru LETA informēja Ādažu novada pašvaldība.Kā vēsta pašvaldība, "adreses ir būtiski sakārtot ne tikai likumdošanas prasību dēļ, bet jo sevišķi pašu iedzīvotāju ērtībai, jo pēdējā laikā iedzīvotāji daudzviet pielāgo vasaras mājas pastāvīgai dzīvesvietai". Tāpēc jautājums par dzīvesvietas adreses sakārtošanu kļūst aktuāls, sākot ar pakalpojumu līgumu slēgšanu un beidzot ar preču piegādi uz mājām.

Vairākās bijušo dārzkopības sabiedrību teritorijās atrodas daudzi īpašumi, kur adreses plāksnes nav izvietotas vispār vai esošās adreses ar piesaisti ielai neatbilst faktiskajai situācijai un īpašumiem praktiski nav iespējams piekļūt no adresē minētās ielas. Tāpat ir vietas, kur īpašumu numerācija ielai nav secīga. Šie apstākļi apgrūtina mājokļa atrašanu gan palīdzības dienestiem, gan pastniekiem, piegādēm un tamlīdzīgi, tāpēc adreses nepieciešams sakārtot.

Pirmos adrešu maiņa skars Garciema īpašumus, kas atrodas Ābolu, Aveņu, Puķu, Mazā Dārza, Mazā Ceriņu, Mazā Ķiršu un Zemeņu, Kalnu un Kanāla ielās. Pašlaik prognozējamais īpašumu skaits Carnikavas pagastā, kuriem adrese būtu jāmaina, ir vismaz 700. Adreses maiņa nenotiks, ja tam būs objektīvi šķēršļi, piemēram, ja uzsākts detālplānojums. Adrešu sakārtošanu koordinēs pašvaldības nekustamo īpašumu speciālisti sadarbībā ar Ādažu novada būvvaldi un teritorijas plānotājiem, ka arī ar Valsts zemes dienesta Adrešu reģistra departamentu.

Ādažu novadā pagājušajā gadā tika pabeigta vērienīga adrešu maiņa - trīs gadu laikā tika sakārtotas aptuveni 1000 īpašumu adreses, izveidotas 60 jaunas ielas.

Īpašnieki, kuru īpašumiem mainīsies adrese, saņems individuālus paziņojumus pēc adreses maiņas uz deklarēto dzīvesvietu, bet daudzdzīvokļu mājās informācija par adreses maiņu tiks izvietota pie ieejas durvīm, vienlaikus ar atbildēm uz aktuālākajiem jautājumiem. Visu mainīto adrešu saraksts tiek publicēts pašvaldības tīmekļvietnē.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ar reģionālās nozīmes autobusiem deviņos mēnešos pārvadāts par 26,1% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem šogad deviņos mēnešos pārvadāti 15,89 miljoni pasažieru, kas ir par 26,1% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.

Sabiedrība Forumā 5G Techritory parakstīs memorandus par ūdeņraža, metapilsētas un mikroshēmu tehnoloģiju attīstīšanu Latvijā

Tehnoloģiju forumā 5G Techritory, kas no 29.novembra līdz 30 novembrim norisināsies Rīgā, iecerēts parakstīt sadarbības memorandus par ūdeņraža tehnoloģiju attīstību, metapilsētas izveidi un Latvijas iespējām piedalīties mikroshēmu ražošanā, intervijā aģentūrai LETA sacīja foruma programmas direktors Neils Kalniņš.

Sabiedrība Otrdien diskutēs par reliģisko brīvību un daudzveidību

Otrdien, 29.novembrī, plkst.10 kafejnīcā "Paviljons Ziedoņdārzs" norisināsies diskusija "Reliģiju un konfesiju dialogs Latvijā" par reliģiju daudzveidību un to nozīmi sabiedrībā, informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Zane Jēkabsone.

Sabiedrība Rīgas siltuma siltumenerģijas tarifs pieaugs par 7,8%

AS "Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifs no šodienas pieaugs par 7,8%, sasniedzot 183,86 eiro par megavatstundu (MWh), informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Lasiet arī

Sabiedrība Tavars: Jāmeklē risinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību

Turpinot darbu pie jaunās valdības deklarācijas projekta, jāmeklē rsinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka "Apvienotais saraksts" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sabiedrība Politologs: Šaubos, ka jaunā valdība būs ilglaicīga

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, politologs Juris Rozenvalds, šaubās, ka jaunā valdība būs ilglaicīga.

Sabiedrība Ar reģionālās nozīmes autobusiem deviņos mēnešos pārvadāts par 26,1% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem šogad deviņos mēnešos pārvadāti 15,89 miljoni pasažieru, kas ir par 26,1% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.