• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņā iekļauts kokaīna karalis no Latvijas

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 12:33, 28.09.2022

Šodien Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkls (ENFAST) ar Eiropas Savienības tiesībaizsardzības aģentūras ("Europol") atbalstu sācis 2022. gada Eiropas Savienībā meklētāko noziedznieku kampaņu, kurā iekļauts kokaīna realizētājs no Latvijas Romāns Ivančuks.


Publicitātes foto.

Šā gada kampaņas epicentrā ir organizēto noziedzīgo grupu vadītāji un galvenie līdzdalībnieki. Sarakstā iekļauto noziedznieku vidū ir noziedzīgo grupējumu vadoņi, kuri izdarījuši slepkavības, nonāvējot nevainīgus cilvēkus; narkotiku tirgotāji; cilvēku tirgotāji; vardarbīgi noziedznieki, kas izdara slepkavības vai citas noziedzīgas darbības viņu vārdā veic noziedzīgs grupējums, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Tāpat ietvertas personas, kas tiek meklētas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un piesavināšanos. Līdzīgi kā biznesa vidē, noziedzīgā tīkla kodolu veido vadītāji un zemāka līmeņa organizatori. Šo kodolu aptver virkne dalībnieku, kas noziedzīgajā shēmā pilda atbalsta funkciju, vēršoties pie noziedzniekiem, kam šajos tīklos ir galvenās lomas.

"Nekas nevar būt vienkāršāks Eiropas Savienības iedzīvotājiem par dalību šajā kampaņā - viena neliela darbība no jūsu puses, un bīstams noziedznieks tiek aizturēts un viņam tiek uzrādīta apsūdzība, pasargājot potenciālos cietušos. Ielūkojieties vietnē un palīdziet mums viņus atrast," norādījusi "Europol" izpilddirektore Katrīna de Bolle.

1979. gadā dzimušais Ivančuks ir izsludināts starptautiskajā meklēšanā kopš 2022. gada marta saistībā ar to, ka viņš atzīts par aizdomās turēto 2019. gadā Latvijā uzsāktā kriminālprocesā par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu realizācijas nolūkā un realizāciju lielā apmērā, kas izdarīta personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Maksimālais brīvības atņemšanas soda ilgums par minēto noziedzīgo nodarījumu ir 15 gadi.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka Ivančuks saistīts ar kokaīna iegādi Lietuvas teritorijā un realizāciju Latvijā.

Ivančukam kriminālprocesā ir piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums, no kā viņš visu šo laiku ir izvairījies. Šobrīd Romāna Ivančuka atrašanās vieta nav zināma.

ENFAST un "Europol" aicina Eiropas Savienības iedzīvotājus apmeklēt mājaslapu "https://eumostwanted.eu/" un aplūkot noziedznieku fotogrāfijas, lai pārliecinātos, vai atpazīstat kādu no viņiem.

Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņai ir ievērojami panākumi. Šī mājaslapa tika izveidota 2016. gadā, un kopš tā laika šajā tīmekļa vietnē ir ievietoti 335 noziedznieku profili. No tiem ir aizturēti 120 noziedznieki, turklāt 43 gadījumos aizturēšana ir tiešā veidā saistīta ar to, ka noziedznieku fotogrāfijas bija ievietotas tīmekļa vietnē. Kopš pagājušā gada kampaņas sākuma 2021. gada decembrī ir veiktas 10 aizturēšanas operācijas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ar reģionālās nozīmes autobusiem deviņos mēnešos pārvadāts par 26,1% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem šogad deviņos mēnešos pārvadāti 15,89 miljoni pasažieru, kas ir par 26,1% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.

Sabiedrība Forumā 5G Techritory parakstīs memorandus par ūdeņraža, metapilsētas un mikroshēmu tehnoloģiju attīstīšanu Latvijā

Tehnoloģiju forumā 5G Techritory, kas no 29.novembra līdz 30 novembrim norisināsies Rīgā, iecerēts parakstīt sadarbības memorandus par ūdeņraža tehnoloģiju attīstību, metapilsētas izveidi un Latvijas iespējām piedalīties mikroshēmu ražošanā, intervijā aģentūrai LETA sacīja foruma programmas direktors Neils Kalniņš.

Sabiedrība Otrdien diskutēs par reliģisko brīvību un daudzveidību

Otrdien, 29.novembrī, plkst.10 kafejnīcā "Paviljons Ziedoņdārzs" norisināsies diskusija "Reliģiju un konfesiju dialogs Latvijā" par reliģiju daudzveidību un to nozīmi sabiedrībā, informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Zane Jēkabsone.

Sabiedrība Rīgas siltuma siltumenerģijas tarifs pieaugs par 7,8%

AS "Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifs no šodienas pieaugs par 7,8%, sasniedzot 183,86 eiro par megavatstundu (MWh), informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Lasiet arī

Sabiedrība Tavars: Jāmeklē risinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību

Turpinot darbu pie jaunās valdības deklarācijas projekta, jāmeklē rsinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka "Apvienotais saraksts" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sabiedrība Politologs: Šaubos, ka jaunā valdība būs ilglaicīga

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, politologs Juris Rozenvalds, šaubās, ka jaunā valdība būs ilglaicīga.

Sabiedrība Ar reģionālās nozīmes autobusiem deviņos mēnešos pārvadāts par 26,1% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem šogad deviņos mēnešos pārvadāti 15,89 miljoni pasažieru, kas ir par 26,1% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.