• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Vai augošā dzīves dārdzība vairo korupcijas riskus? Atbild KNAB

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:34, 26.09.2022

Lai arī strauji pieaug dzīves dārdzība, patlaban nav indikāciju, ka būtu auguši arī amatpersonu korupcijas riski, šādu vērtējumu sniedza Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).Pēc KNAB sniegtās informācijas, birojs aktīvi seko līdzi norisēm un procesiem sabiedrībā, kā arī visa veida publiski pieejamai informācijai, kas skar valsts amatpersonas un to darbības.

KNAB ieskatā, neatkarīgi no pārmaiņām sabiedrībā, kas potenciāli var mainīt sabiedrības ikdienas paradumus, korupcijas riski pastāv valsts institūcijās un pašvaldībās, jo tajās tiek pieņemti lēmumi, notiek rīcība ar publiskas personas mantu, finanšu līdzekļiem vai ierobežotas pieejamības informāciju un citas darbības.

Finanšu resursu vai cita atbalsta pārdales gadījumos arī pastāv korupcijas riski, taču nevar viennozīmīgi apgalvot par to pieaugumu, atzīmē birojs.

Šādu risku pieauguma iespējamība ir jāvērtē kontekstā ar institūciju spējām identificēt un mazināt šos riskus. KNAB ieskatā, ir būtiski savlaicīgi pirms ikviena jauna procesa ieviešanas identificēt un novērtēt korupcijas riskus, kā arī, pamatojoties uz risku novērtējumu, paredzēt identificēto korupcijas risku mazinošus pasākumus.

Lai mazinātu korupcijas riskus, publisko personu institūciju vadītājiem ir nepieciešams pievērst pastiprinātu vērību efektīvas iekšējās pretkorupcijas kontroles sistēmas ieviešanai un uzturēšanai. Tāpat ne mazāk svarīgs un efektīvs preventīvais pasākums korupcijas risku novēršanā ir darbinieku izglītošana par pretkorupcijas jautājumiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Politologs: Šaubos, ka jaunā valdība būs ilglaicīga

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, politologs Juris Rozenvalds, šaubās, ka jaunā valdība būs ilglaicīga.

Sabiedrība Ar reģionālās nozīmes autobusiem deviņos mēnešos pārvadāts par 26,1% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem šogad deviņos mēnešos pārvadāti 15,89 miljoni pasažieru, kas ir par 26,1% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.

Sabiedrība Forumā 5G Techritory parakstīs memorandus par ūdeņraža, metapilsētas un mikroshēmu tehnoloģiju attīstīšanu Latvijā

Tehnoloģiju forumā 5G Techritory, kas no 29.novembra līdz 30 novembrim norisināsies Rīgā, iecerēts parakstīt sadarbības memorandus par ūdeņraža tehnoloģiju attīstību, metapilsētas izveidi un Latvijas iespējām piedalīties mikroshēmu ražošanā, intervijā aģentūrai LETA sacīja foruma programmas direktors Neils Kalniņš.

Sabiedrība Otrdien diskutēs par reliģisko brīvību un daudzveidību

Otrdien, 29.novembrī, plkst.10 kafejnīcā "Paviljons Ziedoņdārzs" norisināsies diskusija "Reliģiju un konfesiju dialogs Latvijā" par reliģiju daudzveidību un to nozīmi sabiedrībā, informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Zane Jēkabsone.

Lasiet arī

Sabiedrība Kāpēc Latvija kļūst par trešās pasaules valsti? 5 mīti par Latvijas ekonomiku

Ar katru dienu Latvijas iedzīvotāji kļūst arvien nabadzīgāki. Mūs aicina taupīt, ciešāk pievilkt jostas, skaidrojot notiekošo ar visai dažādiem iemesliem. Bet vai tie ir patiesie iemesli? Vai arī tie ir tikai mīti? Un kādas ir prognozes tuvākajai nākotnei?

Pasaule ISW: Krievi zina, ka nespēs liegt Ukraiņiem šķērsot Dņepru

Krievi zina, ka nespēs liegt Ukrainas bruņotajiem spēkiem šķērsot Dņepru, vēsta ASV Kara studiju institūts (ISW).

Sabiedrība Tavars: Jāmeklē risinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību

Turpinot darbu pie jaunās valdības deklarācijas projekta, jāmeklē rsinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka "Apvienotais saraksts" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.