• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Aptauja: 45% Latvijas iedzīvotāju šovasar plāno doties atvaļinājumā uz ārzemēm

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:42, 13.06.2022

Iedzīvotāju skaits, kas vasarā vēlas apmeklēt ārvalstis, salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir dubultojies, sasniedzot 45%, liecina risku apdrošinātāja "If P&C Insurance" ("If") Latvijas filiāles veiktās aptaujas dati.


Avots: LETA

Ja pagājušajā vasarā 19% atvaļinājumu pavadīja ārvalstīs, tad šovasar to plāno darīt gandrīz puse respondentu jeb 45%.

Savukārt 30% iedzīvotāju dod priekšroku iekšzemes tūrismam. Aptaujas veikšanas laikā tikai 17% iedzīvotāju vēl nebija pieņēmuši lēmumu, vai šajā vasarā dosies brīvdienās ārpus Latvijas.

Kā norāda "If" privātīpašuma produktu vadītājs Endijs Melecis, būtiski pieaug cilvēku interese par ceļošanu. Lai gan pēdējos divos gados pandēmijas dēļ daudzi saskārās ar atceltiem brīvdienu plāniem, šobrīd ceļotāji ir atgriezušies gandrīz pirmspandēmijas apjomos.

Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs atvaļinājuma laikā vēlas apmeklēt kaimiņvalstis. Turklāt 8% cilvēku plāno ceļojumus ārpus Eiropas Savienības.

Gandrīz trešdaļa jeb 27% ceļotāju brīvdienu laikā vēlas pavadīt laiku pludmalē. Savukārt 29% respondentu vēlas apmeklēt pilsētas un to dažādās apskates vietas. 18% respondentu norādījuši, ka plāno doties atvaļinājumā, lai izbaudītu pārgājienus dabā.

Aptaujas dati liecina, ka visaktīvāk ceļojumus šovasar plāno 18-24 gadus veci jaunieši (33%) un pieaugušie vecumā no 55 līdz 65 gadiem (30%). Savukārt lielākā daļa jeb 62% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 35 līdz 44 gadiem vēl nav noteikuši savus vasaras plānus.

Salīdzinājumā ar citu Baltijas valstu iedzīvotājiem aptauja liecina, ka lietuviešus daudz vairāk nekā citus interesē iekšzemes tūrisms. Igaunijas un Latvijas iedzīvotāji (45%) pretēji Lietuvas iedzīvotājiem (36%) vairāk plāno atvaļinājumus pavadīt ārpus savas valsts robežām.

"If" veiktajā aptaujā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā piedalījās nedaudz vairāk nekā 1000 cilvēku no katras valsts.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība AT skatīs divu policistu krimināllietu par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu no ārzemnieka
Rīga, 30.nov., LETA. Augstākā tiesa (AT) šodien rakstveida procesā skatīs krimināllietu, kurā par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu no ārzemnieka apsūdzēti divi policisti, liecina ieraksts tiesu kalendārā.
Sabiedrība Turpinās iztiesāt krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu
Rīga, 30.nov., LETA. Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.11 turpinās skatīt krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu pretēji Eiropas noteiktajām sankcijām, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Sabiedrība Notiks Jaunsardzes 30 gadu jubilejas svinības
Rīga, 30.nov., LETA. Par godu Jaunsardzes kustības pastāvēšanas 30. gadadienai, trešdien Jaunsardzes centrs rīko jubilejas svinīgo pasākumu, aģentūru LETA informēja centrs.
Sabiedrība EP uzklausīs kandidātus Eiropas Robežu apsardzes aģentūras izpilddirektora amatam
Rīga, 30.nov., LETA. Eiropas Parlamenta (EP) Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja šodien uzklausīs trīs kandidātus Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras ("Frontex") izpilddirektora amatam, aģentūru LETA iepriekš informēja EP deputāts Ivars Ijabs (AP).

Lasiet arī

Pasaule No vēl 7 valstīm, tostarp Latvijas, varēs ieceļot Anglijā bez karantīnas

Anglijā no svētdienas bez Covid-19 karantīnas ievērošanas varēs ierasties ceļotāji no vēl septiņām valstīm, tostarp Latvijas, trešdien paziņoja Lielbritānijas valdība.

Sabiedrība No Krievijas un Baltkrievijas ieceļojušajām personām uz robežas būs jāveic tests

Turpmāk Latvijā no Krievijas un Baltkrievijas ieceļojušajām personām, nespējot uzrādīt dokumentus par vakcināciju pret Covid-19 vai testa apliecinājumu, turpat robežšķērsošanas vietā būs jāveic tests un pozitīva rezultāta gadījumā būs jādodas izolācijā.

Sabiedrība Pētījums: Labvēlīgākais laiks Latvijas apceļošanai - maijs

Labvēlīgākais laiks Latvijas apceļošanai - maijs, secināts Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) pētījumā.