• Rauls,
  • Rodrigo
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kučinskis: nav zināms, kas Lukašenko ienāks prātā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 12:35, 02.01.2022 1


Latvijas dienesti ir atbilstoši sagatavojošies robežas ar Baltkrieviju aizsardzībā, reizē vēl nepieciešams uzbūvēt žogu robežas apsardzībai, aģentūrai LETA atzina Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS).


Foto: LETA

Vaicāts par to, vai pastāv iespēja, ka pavasarī, uzlabojoties laika apstākļiem, Latvijai varētu būt jāsaskaras ar Lukašenko režīma jauniem mēģinājumus iespiest mūsu valstī šoreiz vēl vairāk - simtiem vai dažus tūkstošus - cilvēku no citām valstīm, Kučinskis vērsa uzmanību, ka Baltkrievijā pastāv diktatūra, kur lēmumi var tikt pieņemti vienpersoniski un nav zināms, kas tās līderim ienāks prātā.

Reizē NDK vadītājs vērsa uzmanību, ka līdzšinējie mēģinājumi iespiest cilvēkus Latvijā, Lietuvā un Polijā ir radījuši nesalīdzināmi lielākas problēmas pašā Baltkrievijā, kur ciemi ir pilni ar ārvalstu iedzīvotājiem un kas Baltkrievijai prasa naudas tēriņus un citus resursus. Salīdzinājumā ar apstākļiem, kādos imigrantiem jādzīvo Baltkrievijā, Latvijas patvērumu meklētāju izmitināšanas centrs "Mucenieki" vērtējams kā "paradīze", piebilda NDK vadītājs.

Pašlaik nav informācijas, ka kaimiņvalsts režīms gaidītu siltāku laiku, lai vēl vairāk pastiprinātu ārvalstnieku centienus iekļūt Latvijā, atzīmēja Kučinskis. Politiķis arī norādīja, ka Lukašenko režīms centās veikt spiedienu pret Eiropas Savienību (ES), lai kaut ko iegūtu, bet neieguva nekādu pretimnākšanu.

Pozitīvi vērtējams, ka kopīgās mācībās, arī sagatavojot nepieciešamo tehnisko aprīkojumu un rīcības plānu, atbildīgie dienesti, arī zemessargi un robežsargi ir sagatavojušies robežas apsardzībai. Taču atpaliek pašas robežas fiziskā nostiprināšana, tāpēc svarīgi uzbūvēt žogu uz robežas, pauda Kučinskis.

Politiķis norādīja, ka esam gatavi arī tam, ja situācija eskalētos lielākā apmērā, bet tas jau būtu plašāks pret ES vērsts hibrīdkara stāvoklis, kurā varētu saņemt lielāku palīdzību no ES. Kučinskis arī uzsvēra sadarbības ar Igauniju, Lietuvu un Poliju nozīmi situācijas risināšanā.

Jau vēstīts, ka papildus jau uzbūvētajiem 37 kilometriem pagaidu žoga plānots izvietot vēl 22,8 kilometrus pagaidu žoga, paralēli strādājot pie robežas pastāvīgās infrastruktūras izbūves.

Tāpat vēl jāizbūvē Latvijas un Baltkrievijas valsts robežas josla 172,9 kilometru garumā, tai skaitā pastāvīgais žogs 134 kilometru garumā.

Kā ziņots, kopš 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti ap 4000 cilvēku.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ nav liegta valsts robežas šķērsošana ap 100 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti nepilni 500 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja no 11.augusta līdz 10.novembrim, bet vēlāk tā pagarināta līdz 10.februārim.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš šā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ventspils piedāvā mājokli speciālistiem, kas pārceļas uz pilsētu (+VIDEO)

Valstspilsēta Kurzemē vēlas dažādot savu saimniecisko dzīvi.

Sabiedrība Efektīvas M&E sistēmas ieviešana ilgtspējīgai izaugsmei

Kultūras biedrība "Alternatīvā realitāte" ir strikti orientēta uz ilgtspējas veicināšanu un organizatoriskās kapacitātes palielināšanu. Aktīvo Iedzīvotāju Fonda līdzfinansēts Kapacitātes projekts "Solis uz nākotni" ir galvenais solis ceļā uz mūsu stratēģisko mērķu sasniegšanu.

Sabiedrība RAKUS teritorijā pabeigts RSU studiju komplekss

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) teritorijā ir pabeigts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju komplekss.

Sabiedrība Pedagogu darba samaksai vēl šogad varētu prasīt papildu 1,7 miljonus eiro

Lai nodrošinātu pedagogu darba samaksu, kopējais aprēķinātais finansējums mērķdotācijām pašvaldībām par 1 698 454 eiro pārsniedz apstiprināto budžetu, un šī summa vēl šogad būtu jāpiešķir papildus, izriet no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotā rīkojuma projekta.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgā atzīmēs gadadienu kopš viltotajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām

Baltkrievu kopiena Latvijā šodien plkst.19 rīkos gājienu no Nacionālās bibliotēkas līdz Brīvības piemineklim, atzīmējot trešo "gadadienu kopš viltotajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām" un vardarbīgās protestu apspiešanas, informēja biedrībā "FreeBelarus".

Sabiedrība Nedroša kaimiņvalsts: Latvijā tiks apspriesta situācija Baltkrievijā (+VIDEO)

Baltkrievijas Valsts robežas komiteja ir paziņojusi, ka arī 2023.gadā Latvijas valstspiederīgajiem sauszemes robežas šķērsošanas punktos tiks atļauta ieceļošana Baltkrievijā bez vīzas.

Pasaule Caur Lietuvu uz Baltkrieviju tranzītā tiek piegādātas zivis miljoniem eiro

Neskatoties uz saspīlētajām Lietuvas un Baltkrievijas attiecībām, Baltkrievijas uzņēmuma "Santa Bremor" meitasuzņēmums "Santa Trade" piedzīvo uzplaukumu, jo caur Lietuvu uz Baltkrieviju piegādā saldētas zivis miljoniem eiro vērtībā, liecina Lietuvas sabiedriskās raidorganizācijas LRT un tās ārvalstu partneru pētījums.

Sabiedrība Robežsardze: Baltkrievijas dienesti iesaistās Latvijas infrastruktūras bojāšanā

Baltkrievijas dienesti nesamazina savas aktivitātes, piektdien LTV raidījumā "Rīta panorāma" teica Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.