• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Lielajās augstskolās pret Covid-19 vakcinējušies ap 95% studentu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:21, 23.12.2021 1


Latvijas Universitātē (LU), Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) un Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) pret Covid-19 ir vakcinējušies ap 95% studentu, līdz ar to nodrošinot gan klātienes, gan attālinātās mācības.


Foto: LETA

LU pret Covid-19 ir vakcinējušies 96% studentu, savukārt no vairāk nekā 3000 darbiniekiem pašlaik bez Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta ir 54, kas ir mazāk nekā 2%. Daži no šiem darbiniekiem esot saņēmuši darba nespējas lapas, daži devušies atvaļinājumā, vēl daļai noteikta dīkstāve, aģentūru LETA informēja LU Komunikācijas un inovāciju departaments Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Saulīte.

Viņa informēja, ka lekcijas klātienē drīkst apmeklēt tikai studenti ar derīgu sertifikātu, savukārt nevakcinētie var piedalīties tikai attālinātajās nodarbībās. Nevakcinētie studenti tiek brīdināti, ja draud kāds mācību parāds, izmaiņas studiju plānā vai reizēm pat akadēmiskais gads. Saulīte minēja, ka ir arī studenti, kas paņēmuši studiju pārtraukumu, bet tādu nav daudz.

"Studiju norises procesu nosaka katra fakultāte atsevišķi, jo situācija ik dienu var mainīties, ja, piemēram, tiek konstatēts kāds saslimušais un pārējiem kā kontaktpersonām "jāsēž mājās"," skaidroja Saulīte.

Līdzīgs skaits studentu un darbinieku, kas vakcinējušies pret Covid-19, ir arī RTU - attiecīgi 94% un 96%. Savukārt darbinieki, kuri nav vakcinējušies, atrodas dīkstāvē vai prombūtnē un darba pienākumus neveic.

RTU administratīvais direktors Juris Iljins norādīja, ka studiju un darba process tiek organizēts klātienē, īstenojot visus nepieciešamos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Personas, kurām ir klīniskās universitātes slimnīcas konsīlija lēmums par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku, kā arī vakcināciju uzsākušās personas studiju procesā piedalās tikai attālināti.

Iljins uzsvēra, ka, ņemot vērā studiju programmas specifiku, kā arī izvērtējot epidemioloģisko situāciju, katras fakultātes dekāns, RTU Rīgas Biznesa skolas un RTU reģionālo studiju un zinātnes centru direktori ir tiesīgi pieņemt lēmumu par studiju programmas kursa pilnīgu vai daļēju norisi attālināti, nodrošinot studiju kvalitātes līmeņa saglabāšanu.

Arī RSU ir vakcinējušies 96% darbinieku. Savukārt vislielākais pret Covid-19 vakcinēto studentu skaits ir medicīnas studiju programmās. RSU veselības studiju prorektors profesors Guntis Bahs norādīja, ka augstskola jau no pērnā pavasara īstenoja kolektīvo vakcināciju, kuras rezultātā visi studenti, kuriem ir saskare ar pacientiem, ir vakcinējušies.

RSU Sabiedrisko attiecību nodaļas mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa informēja, ka gan Medicīnas fakultātē, gan Zobārstniecības un Farmācijas fakultātē ir vakcinējušies 100% studentu, savukārt Rehabilitācijas fakultātē un Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātē attiecīgi 96% un 91%.

Tikmēr starp sociālo zinātņu studentiem ir mazāka vakcinācijas aptvere - vidēji 78%. Attiecīgi Komunikācijas fakultātē vakcinējušies 86% studentu, Eiropas studiju fakultātē - 81%, Juridiskajā fakultātē - 67%.

Studijas norisinās gan klātienē, gan attālināti, turklāt medicīnas studenti var slīpēt prasmes arī pandēmijas apstākļos, piemēram, praksi māszinībās piedāvājot iziet simulētā slimnīcā RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, informēja Bahs. Vienlaikus viņš piebilda, ka janvāra sākumā RSU telpās paredzēts noturēt izbraukuma balstvakcināciju kā studentiem, tā darbiniekiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rinkēvičs devis ieteikumus Gruzijas prezidentei

Gruzijai ir jādara viss iespējamais, lai izpildītu Eiropas Savienības (ES) rekomendācijas un saņemtu kandidātvalsts statusu, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš šodien Rīgas pilī tikās ar Gruzijas prezidenti Salomi Zurabišvili.

Sabiedrība Trešdien sāksies ūdens līmeņa atjaunošana Pļaviņu HES ūdenskrātuvē

Trešdien, 27.septembra pēcpusdienā Pļaviņu HES ūdenskrātuvē sāksies pakāpeniska ūdens līmeņa atjaunošana, jo ir pabeigti hidrotehnisko būvju atjaunošanas remontdarbi ūdenslīmeņa mainīgajā zonā, informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.

Sabiedrība Latvija piešķirs 100 000 eiro Marokas un Lībijas iedzīvotāju atbalstam

Latvija ar 100 000 eiro atbalstīs Marokas un Lībijas iedzīvotājus, kuri cietuši dabas izraisītajās katastrofās, otrdien lēma valdībā.

Sabiedrība Rīgā notiks vārda brīvībai un žurnālistu drošībai veltīta konference

Rīgā 5.okotbrī un 6.oktobrī notiks vārda brīvībai un žurnālistu drošībai veltīta konference, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Lasiet arī

Sabiedrība Atcels prasību par sertifikāta nepieciešamību izglītības darbiniekiem

No 1.jūlija tiks atcelta izglītības nozarei noteiktā prasība par darbinieku vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta nepieciešamību, šodien, veicot grozījumus Ministru kabineta noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", lēma valdība.

Sabiedrība Vakcinēties pret gripu bez maksas šosezon varēs ikviens

Šodien valdība lēma atbalstīt grozījumus, kas paredz, ka pretgripas vakcīnu būs iespējas saņemt par velti ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Sabiedrība Nākamnedēļ Latvijā būs iespēja pret Covid-19 vakcinēties ar "Nuvaxovid" vakcīnu

Nākamnedēļ iedzīvotājiem Latvijā būs iespēja pret Covid-19 vakcinēties ar Čehijas uzņēmumā "Novavax" ražotu vakcīnu "Nuvaxovid", kas Eiropas Savienībā tika reģistrēta 2021.gada decembrī, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļa.

COVID-19 "Moderna" sāk omikronam izstrādātās balstdevas izmēģinājumus

ASV farmācijas uzņēmums "Moderna" trešdien pavēstīja, ka sācis klīniskos izmēģinājumus Covid-19 vakcīnas balstdevai, kas izstrādāta tieši cīņai ar koronavīrusa omikrona paveidu.