• Meta,
  • Sniedze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā novēro sociālo problēmu un vardarbības pieaugumu ģimenēs ar bērniem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 12:12, 06.04.2021


Šī gada sākumā, salīdzinājumā ar 2020.gada nogali, Rīgas Sociālajā dienestā ir būtiski palielinājies ziņojumu skaits par vardarbības gadījumiem, aģentūru LETA informēja pilsētas domes Labklājības departamentā.


Foto: LETA

Sociālā dienesta statistika liecina, ka pagājušā gada pēdējos trīs mēnešos tika saņemti 275 ziņojumi, bet šī gada trijos mēnešos saņemti 374 ziņojumi, no tiem 87 gadījumos konflikti notikuši bērna klātbūtnē.

Tāpat pieaudzis citu institūciju un sabiedrības sniegtās informācijas vai saņemto signālu skaits par bērnu tiesību pārkāpumiem un aizdomām par bērnu tiesību pārkāpumiem, lūdzot pārbaudīt un izvērtēt situāciju ģimenēs.

Šogad Rīgas Sociālajā dienestā reģistrēts 531 gadījums, kad sociālie darbinieki veica darbības sociālās situācijas izvērtēšanai un saņemtās informācijas pārbaudīšanai. Pirmajos trīs mēnešos reģistrēti 209 jauni sociālie gadījumi darbā ar ģimenēm un bērniem. Tas nozīmē, ka ģimenei nepieciešams piesaistīt sociālos pakalpojumus un speciālistus atbalsta sniegšanai, skaidroja dienestā.

Tāpat iestāde novērojusi, ka pandēmijas laikā pieaug problemātika ģimenēs - apreibinošo vielu lietošana, psiholoģiskas problēmas gan bērniem, gan pieaugušajiem, bezdarbs, vardarbība.

"Šobrīd saasinās ne tikai esošo klientu sociālās problēmas, bet arī pieaug jaunu gadījumu skaits. Vardarbības riski un vardarbības gadījumi pieaug arī ģimenēs, kurās līdz šim tas nebija novērots. Diemžēl pieaug arī bērnu suicīdu mēģinājumi gan kā psiholoģiska diskomforta sekas, gan kā pusaudžu vēlme izcelties vienaudžu vidū," informēja dienestā.

Tāpat ir pieaudzis pieprasījums pēc psihologu pakalpojumiem. To lūdz ne tikai sociālā riska ģimenes, bet arī funkcionējošas ģimenes, kuras iepriekš nav nokļuvušas sociālā darbinieka redzeslokā. Visbiežāk šī palīdzība ir nepieciešama, jo vecākiem ir grūtības disciplinēt pusaudžus, bērniem ir depresija vai ir bijuši pašnāvības mēģinājumi, nepieciešams sniegt atbalstu, jo vecāki neprot atrast kontaktu ar bērnu, bērni ir apātiski, noslēgušies sevī.

Sociālie darbinieki daudz biežāk iesaistās arī atbalsta sniegšanā bērniem attālinātā mācību procesa realizēšanā. Līdz ar to būtiska loma ir institūciju sadarbībai, informācijas apmaiņai un kopīgu risinājumu meklēšanai, lai sniegtu atbalstu bērniem, kuriem ir problēmas mācīties attālināti, uzskata Sociālajā dienestā. Iestāde arī norāda, ka šis ir izaicinājumu pilns laiks ikvienam, arī sociālajiem darbiniekiem, sniedzot palīdzību un atbalstu ģimenēm, taču sociālie darbinieki pielāgojas jaunajiem apstākļiem un turpina profesionāli strādāt.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Automašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām

No šodienas līdz 1.martam automašīnām un autobusiem, kuru pilna masa nav lielāka par 3500 kilogramiem, obligāti jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, paredz Ceļu satiksmes noteikumi.

Sabiedrība Sākoties decembrim, Latviju klāj līdz 30 centimetriem dziļš sniegs

Decembra pirmajā rītā valsts centrālo un austrumu daļu klāj līdz 30 centimetriem (cm) bieza sniega kārta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Sabiedrība Piesakoties brīvprātīgi VAD, iespējams saņemt lielāku atalgojumu

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (AS) atgādina, ka, piesakoties brīvprātīgi Valsts aizsardzības dienestā (VAD), iespējams izvēlēties, kur dienēt.

Sabiedrība Austrumu slimnīcas infektologi aicina reizi gadā veikt HIV testu

Atzīmējot HIV/AIDS dienu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) infektologi aicina ikvienu veikt vienkāršu asins analīzi, lai būtu iespēja pārliecināties, ka neesat inficēts ar imūndeficīta vīrusu, aģentūru LETA informēja slimnīcā.

Lasiet arī

Kriminālziņas Kaislības Ventspilī: vīrietis draudēja nogalināt cilvēkus

Likumsargi pabeiguši izmeklēšanu pret ventspilnieku par draudiem nogalināt cilvēkus.

Sabiedrība Latvijā izveidots anonīms uzticības tālrunis pedofiliem

Līdz mēneša beigām Latvijā darbosies jauns pilotprojekts - anonīma tālruņa līnija, kas paredzēta, lai sniegtu konfidenciālu palīdzību personām, kuras nomāc seksuālas domas un tieksme nepilngadīgām personām.

Sabiedrība Policija pabeigusi izmeklēt četras lietas par seksuālu vardarbību pret bērniem

Valsts policija Kurzemē oktobrī prokuratūrai nosūtījusi četras krimināllietas, kurās virkne personu, tostarp cietušo radinieki, tiek turēti aizdomās par seksuālu vardarbību pret bērniem.

Sabiedrība LM: «‎Ģimenes un ar dzimumu saistīta vardarbība joprojām ir klātesoša» (+VIDEO)

Dažādās Latvijas vietās norisināsies sarunu darbnīcas par cieņpilnu attiecību veidošanu.