• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kariņš: visi noguruši no situācijas, bet nogurums nesamazinās saslimstību

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:53, 10.02.2021 3


Mēs visi esam noguruši no šīs situācijas, bet nogurums no Covid-19 pandēmijas nesamazinās saslimstību ar koronavīrusu, pēc attālinātās tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).


Foto: LETA

Viņš atzīmēja, ka vakar valdība pieņēma lēmumu par Stratēģiskās padomes izveidi, lai varētu atrast pēc iespējas labākos risinājumus, kā savaldīt pandēmiju. Kariņš uzsvēra, ka būtiski ir pieņemt tādus lēmumus, kas ļautu pēc iespējas ilgāk sadzīvot ar pandēmiju, jo tā tik drīz nebeigsies.

"Mums ir jāvirzās uz drošu modeli, lai droša būtu sadzīve, izglītība, tirdzniecība un pakalpojumi. Jautājums ir par to, kā to vislabāk organizēt, lai uz šādu modeli varētu pāriet," pauda premjers.

Viņš norādīja, ka Stratēģiskajā padomē darbosies atsevišķi valdības ministri, Saeimas komisiju pārstāvji, sociālie partneri, pilsoniskās sabiedrības pārstāvji, zinātnieki un citi. Priekšlikums par padomes izveidi ir bijis cieši saistīts ar domu, lai "izkāptu ārā no politiskās lemšanas", jo, kā atzīmēja Kariņš, katrs ministrs un ministrija pēc definīcijas domā tikai par savu nozari, bet nepieciešams skatīties plašāk uz procesiem sabiedrībā kopumā.

Valsts prezidents preses konferencē pauda atbalstu Stratēģiskās padomes izveidei. Viņa ieskatā padome varētu pārrunāt jautājumus, ko konkrēti darīt ar Covid-19 pandēmiju, ierobežojumiem un kādā veidā tie būtu optimizējami.

"Manuprāt, tas ir labs priekšlikums un tas varētu noņemt zināmu slodzi no Ministru kabineta, kas par šiem jautājumiem diskutē pats. Padomē būs eksperti, kas nav ministriju pārstāvji, un tas ir būtiski. Turklāt tā varētu sagatavot priekšlikumus, risinājumu piedāvājumus, iespējams, ar alternatīvām," sacīja Levits, uzsverot, ka padome noteikti uzlabos lēmumu pieņemšanas procesu Ministru kabinetā, kas nāks par labu visai sabiedrībai.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts pagaidām nespēj iegādāties iedzīvotājiem paredzētos respiratorus

Aizsardzības ministrija (AM) tikai pēc tehnisko specifikāciju saņemšanas no Veselības ministrijas (VM) varētu sākt iegādāties iedzīvotājiem paredzētos respiratorus, aģentūrai LETA apliecināja AM pārstāvis Kaspars Galkins.

Pasaule Dienvidkoreja plāno no novembra pakāpenisku atgriešanos normālā dzīvē

Dienvidkorejas prezidents Mūns Džēins pirmdien paziņojis par pakāpenisku atgriešanos normālā dzīvē no novembra.

Pasaule PVO: pandēmija var turpināties krietni 2022.gadā

Koronavīrusa pandēmija "var turpināties krietnu 2022.gada daļu", jo trūcīgās pasaules valstis pietiekamā daudzumā nesaņem Covid-19 vakcīnas, britu raidsabiedrībai BBC atzina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) vadītāja padomnieks Brūss Eilvords.

COVID-19 Gandrīz puse vāciešu atbalsta masku valkāšanu pēc pandēmijas

Gandrīz puse vāciešu arī pēc pandēmijas beigām vēlas turpināt valkāt maskas, lai pasargātu sevi no citām saslimšanām, liecina trešdien publicētie aptaujas rezultāti.