• Alberts,
  • Madis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Apsver iespēju samazināt maksu par ģimenes ārsta apmeklējumu visiem pensionāriem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:36, 10.02.2020


Veselības ministrija (VM) apsver iespēju samazināt līdzmaksājumu par ģimenes ārsta apmeklējumu arī pensionāriem, kas jaunāki par 65 gadiem, tikšanās laikā ar Latvijas Pensionāru federāciju (LPF) pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).


Foto: LETA

Šogad pensionēšanās vecums ir 63 gadi un deviņi mēneši. No šī gada pensionāri no 65 gadu vecuma par ģimenes ārsta apmeklējumu maksā vienu eiro līdzšinējo 1,42 eiro vietā. Savukārt pārējiem iedzīvotājiem, tostarp ap 47 700 pensionāru, līdzmaksājums ir palielināts līdz diviem eiro.

Pēc ministres paustā, patlaban notiek aprēķini par pārējo pensijas vecumu sasniegušo iedzīvotāju iekļaušanu tajā iedzīvotāju grupā, kuriem līdzmaksājums par ģimenes ārsta apmeklējumu ir samazināts.

Tikšanās laikā ministre iepazīstināja seniorus ar turpmākajām VM prioritātēm. Viņa klāstīja, ka izmaiņas saistībā ar kompensējamo medikamentu izrakstīšanas kārtību, kas no 1.aprīļa noteiks par pienākumu ārstniecības personām izrakstīt lētāko kompensējamo medikamentu ar aktīvo vielu, samazinās pacientu līdzmaksājumus līdz pat aptuveni 20%.

Vaicāta par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanu medikamentiem, ministre sacīja, ka "tā ir tikai viena daļa stāsta un ne tā noteicošā".

Vienlaikus turpinās arī darbs pie farmācijas nozares revīzijas, viņa uzsvēra. Patlaban VM gaida atbildi no lieltirgotavu pārstāvjiem, pēc kā turpināsies ministrijas sarunas ar nozari, lai nonāktu pie kompromisa varianta, kuru ministre prezentēs valdībai.

"Mēs piedāvājām viņiem savu variantu," teica Viņķele. Tomēr lieltirgotavu pārstāvji nepiekrita VM modelim, jo tas mazinātu lieltirgotavu kopējo peļņu par aptuveni desmit līdz 12 miljoniem eiro gadā, norādīja ministre. Rezultātā VM patlaban gaida pamatojumus no lieltirgotavām par to, kādēļ lieltirgotavas nevar strādāt pēc tādām pašām izmaksām kā pārējās Baltijas valstīs.

Vienlaikus tiek apsvērts, kā atbalstīt aptiekas, kas atrodas mazapdzīvotās vietās. Pēc ministres paustā, šis atbalsts varētu arī realizēties dotācijas veidā. Patlaban arī tiek spriests par mobilo aptieku izveidošanu vai pasta pakalpojumu iesaistīšanu medikamentu nodrošināšanai iedzīvotājiem reģionos.

Tāpat ministre stāstīja, ka vairākas reģionālās slimnīcas pieredzēs pienākumu maiņu. Pēc politiķes teiktā, jaunā slimnīcu līmeņu reforma nozīmēs, ka reģionālajām slimnīcām konkrētos gadījumos būs jāatsakās no speciālistu nodrošinātajiem diennakts režīma pakalpojumiem un primāri jānodrošina ambulatorā vai dienas stacionāra pakalpojumi.

Vienlaikus, lai nodrošinātu arī turpmāku pakalpojumu pieejamību reģionos dzīvojošajiem, iecerēts nodrošināt transportu sadarbībā ar ārstniecības iestādēm vai pašvaldībām. Ministre klāstīja, ka tādā veidā būtu iespējams arī ieekonomēt finansiālos līdzekļus.

Kā vēstīts, sarunā piedalījās arī labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV). LPF priekšsēdētāja Aija Barča iepriekš klāstīja, ka LPF ir sagatavoti vairāki priekšlikumi, kuri pirmdien tiks prezentēti ministriju pārstāvjiem.

"Nākamās tikšanās mērķis būs vienoties par kopīgiem soļiem un pārspriest ministrijas prioritātes," sacīja Barča.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Vidzeme prasa lauku tualešu reģistrāciju līdz augustam (+VIDEO)

Noteikumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām, kuru īpašumā vai valdījumā ir decentralizētās kanalizācijas sistēmas.

Sabiedrība Lāce: Loginas atkāpšanās no amata bija viņas pašas lēmums

Kultūras ministre Agnese Logina (P) lēmumu par atkāpšanos pieņēmusi pati, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" teica partijas "Progresīvie" virzītā ministres amata kandidāte Agnese Lāce, komentējot izskanējušo informāciju, ka lēmums par Loginas atkāpšanos neesot bijis viņas pašas.

Sabiedrība Otrdien daudzviet īslaicīgi līs un vietām dārdēs pērkons

Otrdien daudzviet Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus, vietām līs intensīvi un pērkona pavadībā, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Valsts policijas koledža meklē pasniedzējus

Valsts policija izsludinājusi konkursu uz vairākām pasniedzēju amata vietām, liecina sludinājumi oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Lasiet arī

Sabiedrība Skandāls: Rēzeknes mērs Bartaševičs vēlas atņemt pilsētai sociālos darbiniekus

Maz ticams, ka pret pensionāru vitālajām interesēm vērstas darbības var palīdzēt jaunās partijas popularitātei.

Sabiedrība Senioru Saeima: Steidzami jāievieš pasākumi nabadzības risku novēršanai

Gados vecāku cilvēku interešu aizstāvībai būtisks ir kvalitatīvs senioru nevalstisko organizāciju (NVO) un valsts pārvaldes dialogs, tai skaitā arī par tādām senioriem vitāli svarīgām tēmām kā nabadzības risku mazināšana, sociālā atbalsta pasākumu klāsta paplašināšana un empātijas trūkums valsts institūcijās, šādu vērtējumu pauda biedrības "Latvijas senioru kopienu apvienība" (LSKA) struktūrvienība "Senioru Saeima".

Sabiedrība Cēsu novadā vientuļie pensionāri var pieteikties palīdzībai ceļu tīrīšanai ziemā

Cēsu novadā vientuļie pensionāri un personas ar invaliditāti var pieteikties pašvaldības palīdzībai privāto ceļu tīrīšanai ziemā.

Sabiedrība Pensijas šogad plānots indeksēt 1.septembrī

Lai kompensētu augošo inflāciju un energoresursu cenu paaugstināšanos, šogad plānots pensijas indeksēt agrāk - 1.septembrī -, aģentūru LETA informēja labklājības ministra padomnieks komunikācijas jautājumos Oskars Priede.