• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Igaunija uz divām dienām slēdz Narvas robežkontroles punktu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
VS.LV 15:00, 22.06.2024


Igaunijas Policijas un robežsardzes departaments sestdien un svētdien slēgs Narvas robežšķērsošanas punktu cilvēku plūsmai virzienā uz Krieviju, jo Krievijas robežsargu palēninātā darba dēļ izveidojušās garas rindas.Caur šo robežšķērsošanas vietu nedēļas nogalē nebūs iespējams atstāt Igauniju, bet atgriezties Igaunijā joprojām varēs.

Austrumu prefektūras robežsardzes pārvaldes priekšnieks Ēriks Purgels sacīja, ka Krievijas robežsargu ievērojami palēninātā darba dēļ ceturtdien un piektdien uz tilta pār robežupi Narvu veidojās lielas cilvēku rindas.

"Vakar un šodien robežšķērsotāju skaits ir bijis normāls, un [Igaunijas] Policijas un robežapsardzes departaments strādā normālā tempā, taču robežšķērsotājiem nākas ilgi gaidīt uz Narvas tilta, lai nokļūtu Krievijā," viņš sacīja.

Policijas un robežsardzes departaments norādīja, ka rindā gaidošo cilvēku skaits var sasniegt bīstamu robežu un apdraud sabiedrisko kārtību. Cilvēkiem var būt arī grūti atrast naktsmītnes Narvā, ja viņi nevarēs šķērsot robežu pirms tās slēgšanas plkst.23.

Šo faktoru dēļ Igaunijas Policijas un robežsardzes departaments nolēma nedēļas nogalē slēgt robežu šķērsošanai virzienā uz Krieviju.

"Diemžēl nekas neliecina par to, ka tuvākajā laikā Krievijas robežkontroles darbs uzlabosies. Šajā kontekstā nedēļas nogalē robežšķērsošanas punkts [virzienā uz Krieviju] paliks slēgts, un mēs iesakām cilvēkiem šķērsot robežu Igaunijas dienvidos. Mēs uzraudzīsim situāciju un pieņemsim lēmumu par turpmāko rīcību," piebilda Purgels.

Ierasties Igaunijā joprojām būs iespējams Narvas robežkontroles punkta darba laikā no pikst.7 līdz 23, izņemot svētdien no plkst.9.30 līdz 12.30, kad Narvā notiks Uzvaras dienas parāde. Pasākums norisināsies tiešā robežšķērsošanas vietas tuvumā.

Igaunijas iekšlietu ministrs Lauri Lēnemetss sacījis, ka nav informācijas par to, kāpēc Krievijas robežsargi pašlaik robežšķērsotāju kontroli veic tik lēni.

Igaunijas laikraksts "Postimees" ziņo, ka robežas Krievijas pusē pēdējās trīs dienās bijis redzams gaisa balons. Pēc Igaunijas robežsargi teiktā, domājams, ka tas aprīkots ar videokameru un izmantots situācijas novērošanai Narvas robežšķērsošanas vietas apkārtnē.

Robežšķērsošanas punkti Koidulā un Luhamā Igaunijas dienvidos strādā ierastā režīmā. Policijas un robežapsardzes departaments uzraudzīs situāciju abās vietās un norāda, ka situācija var ātri mainīties.

"Policijas un robežsardzes departaments aicina visus nebraukt uz Krieviju - mēs esam gatavi nepieciešamības gadījumā nekavējoties slēgt visas robežšķērsošanas vietas, un tādā gadījumā, nokļūt atpakaļ Igaunijā būs ārkārtīgi sarežģīti," piebilda Purgels.

Jau ziņots, ka Krievija februāra sākumā slēdza robežšķērsošanas punktu Ivangorodā autotransporta satiksmei, kā iemeslu minot rekonstrukciju, ko paredzēts turpināt līdz 2025.gada beigām. Tomēr kājāmgājēji joprojām var šķērsot robežu.

Savukārt Igaunijas robežšķērošanas punkts Narvā kopš maija nestrādā naktīs - no plkst.23 līdz 7.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Zelenskis: Krievijai jāpiedalās otrajā Ukrainas miera samitā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien paziņojis, ka Krievijai vajadzētu būt pārstāvētai otrajā Ukrainas miera samitā.

Pasaule Stoltenbergs iebilst pret ideju, ka Polija varētu notriekt Krievijas raķetes

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs iebilst pret ideju, ka Polija varētu notriekt Krievijas raķetes virs Ukrainas reģioniem, kas atrodas blakus Polijas robežai.

Pasaule Ukraiņu lidroboti izraisījuši ugunsgrēku rūpnīcā Krievijas rietumos

Ukrainas lidrobotu uzbrukuma rezultātā Krievijā izcēlies ugunsgrēks rūpnīcā Kurskas apgabalā, otrdien paziņojis apgabala gubernators.

Pasaule Latvija un Vācija kopīgi iepirks dronus Ukrainas atbalstam

Latvija un Vācija vienojušās par kopīgu dronu iepirkumu veikšanu Ukrainas atbalstam, informē Aizsardzības ministrija.

Lasiet arī

Sabiedrība Līdz oktobrim plāno pabeigt austrumu robežas militārās stiprināšanas pirmo kārtu

Aizsardzības resors līdz oktobrim plāno pabeigt pirmās kārtas realizāciju austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plānā, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Sabiedrība ĀM: robežas drošības stiprināšana ir nemainīgi augsta Latvijas prioritāte

Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Pelšs piektdien, tiekoties ar Ungārijas Eiropas Savienības lietu ministrijas parlamentāro sekretāru Barnu Pālu Žigmondu, apliecināja, ka austrumu robežas drošības stiprināšana ir nemainīgi augsta Latvijas prioritāte, informēja ĀM.

Kriminālziņas Robežsardze: Pašlaik tiek fiksēti intensīvāki robežas šķērsošanas mēģinājumi

Pašlaik tiek fiksēti intensīvāki robežas šķērsošanas mēģinājumi vienas dienas laikā, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" pavēstīja Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Sabiedrība Krievijas karš pret Ukrainu būtiski ietekmējis ES austrumu pierobežas reģionus

Krievijas pilna apmēra agresijas karš pret Ukrainu ir būtiski ietekmējis Eiropas Savienības (ES) austrumu pierobežas reģionus, secināts izvērtējumā par Krievijas agresijas kara ietekmi uz pierobežas reģioniem.