• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Krievija ir un paliks nozīmīgākais un tiešākais drauds sabiedroto drošībai

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
VS.LV 16:22, 11.06.2024


NATO Austrumu flanga valstu (B9) samitā apstiprināts priekšsēdētāju - Latvijas, Polijas un Rumānijas prezidentu - paziņojums.


Prezidenta preses dienesta foto

11.jūnijā Rīgā pirmo reizi notiek NATO Austrumu flanga valstu jeb tā dēvētais Bukarestes devītnieka (B9) samits. Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča vadībā īsi pirms NATO samita Vašingtonā tiek koordinētas nostājas NATO Austrumu flanga drošībai un kolektīvajai aizsardzībai, kā arī ilgtermiņa atbalstam Ukrainai būtiskos jautājumos. Samits Rīgā notiek pēc Valsts prezidenta iniciatīvas. Ņemot vērā NATO jaunāko dalībvalstu Somijas un Zviedrijas stratēģisko lomu reģiona drošībā, pēc E. Rinkēviča ierosinājuma samitā piedalās arī Somijas prezidents un Zviedrijas premjerministrs

Valsts prezidents kopā ar NATO ģenerālsekretāru, Bulgārijas, Čehijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas un Somijas prezidentiem, Zviedrijas premjerministru, kā arī Slovākijas un Ungārijas pārstāvjiem apspriež NATO reģionālo aizsardzības plānu efektīvu ieviešanu un alianses aizsardzības spēju stiprināšanu, kas izriet no NATO samitu Madridē un Viļņā lēmumiem. Sanāksmes dalībnieki arī diskutē par Vašingtonas samita potenciālajiem lēmumiem, lai veicinātu Ukrainas un NATO bruņoto spēku savietojamību un tuvinātu Ukrainas dalību NATO.

NATO Austrumu flanga valstu (B9) samitā apstiprināts priekšsēdētāju - Latvijas, Polijas un Rumānijas prezidentu - paziņojums.

"Krievija ir un paliks nozīmīgākais un tiešākais drauds sabiedroto drošībai. Mēs strādāsim pie visaptverošas stratēģijas, lai pretstāvētu, iegrožotu un pretdarbotos Krievijai, tostarp ierobežojot Krievijas spēju atjaunot savu militāro spēku un tās spēju radīt draudus. Mēs turpināsim neatlaidīgi strādāt, lai uzturētu starptautisko spiedienu pret Krieviju, tostarp ar sankcijām un citiem pasākumiem tik ilgi, kamēr Krievija turpina savu naidīgo politiku un
rīcību, arī klaji pārkāpjot starptautiskās tiesības. Mēs paužam nopietnas bažas par Krievijas nesenajām ļaunprātīgajām hibrīdajām aktivitātēm
sabiedroto teritorijā, kas rada draudus sabiedroto drošībai. Šie incidenti ir daļa no arvien pieaugošās aktivitāšu kampaņas, ko Krievija turpina īstenot eiroatlantiskajā telpā, tostarp sabotāžas, vardarbības akti, kiber un elektroniskā iejaukšanās, provokācijas pie sabiedroto robežām, dezinformācijas kampaņas un citas hibrīdās operācijas. Mēs atbalstām un solidarizējamies ar skartajiem sabiedrotajiem. Mēs rīkosimies gan individuāli, gan kolektīvi, lai atbildētu uz šīm aktivitātēm, palielinātu mūsu noturību un turpinātu cieši koordinēties, lai nodrošinātu, ka alianse un sabiedrotie ir gatavi atturēt un aizsargāties pret hibrīdajām aktivitātēm vai uzbrukumiem.

Mēs nosodām Krievijas uzvedību un pieprasām, lai Krievija ievērotu savas starptautiskās saistības, kā to dara sabiedrotie.

Mēs tiekamies laikā, kad Krievija neizrāda nekādas pazīmes par atkāpšanos no nežēlīgā kara pret Ukrainu. Mēs atkārtoti apliecinām savu nelokāmo atbalstu neatkarīgai un suverēnai Ukrainai tās starptautiski atzītajās robežās. Spēcīga, neatkarīga un demokrātiska Ukraina ir vitāli svarīga eiroatlantiskās telpas stabilitātei. Mēs turpinām pieprasīt, lai Krievija nekavējoties pārtrauc agresijas karu un izved savus spēkus no Ukrainas teritorijas bez nosacījumiem.

Mēs arī nosodām visus tos, tostarp Baltkrieviju, kas aktīvi veicina Krievijas karadarbību un ļaunprātīgu hibrīdo ietekmēšanu, tostarp pret sabiedrotajiem. Mēs aicinām tos pārtraukt savu līdzdalību Krievijas agresijā un destabilizējošās aktivitātēs", - teikts paziņojumā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 535 660

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz pirmdienas rītam sasnieguši 535 660 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Pasaule Eiropadomē spriedīs par Ukrainas progresu ES pievienošanās procesā

Eiropadomē, kas 27.jūnijā un 28.jūnijā notiks Briselē, Beļģijā, paredzētas diskusijas par Ukrainas progresu Eiropas Savienības (ES) pievienošanās procesā, liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotais informatīvais ziņojums, kas pieejams Tiesību aktu portālā.

Pasaule Uzbrukumos Dagestānā nogalināti vismaz 15 policisti

Kaujinieku uzbrukumos Dagestānā Krievijas dienvidos svētdien nogalināti vismaz 15 policisti un vairākas civilpersonas, pirmdien izplatītajā videouzrunā paziņojis republikas galva Sergejs Meļikovs.

Pasaule Dagestānā uzbrukumos baznīcām, sinagogai un policistiem ir nogalinātie

Vairāki cilvēki svētdien nogalināti un ievainoti uzbrukumos divām baznīcām, sinagogai un policistiem Dagestānā, kas atrodas Krievijas Ziemeļkaukāzā, vēsta Krievijas mediji.

Lasiet arī

Sabiedrība Krievija turpina rupji pārkāpt Ukrainas suverenitāti

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministru kopīgs paziņojums par gaidāmajām Krievijas prezidenta vēlēšanām.

Sabiedrība Latvijas pasts sola attīstību, nevis nodaļu slēgšanu

VAS Latvijas Pasts šogad koncentrēsies uz augstvērtīgu pasta un finanšu pakalpojumu nodrošināšanu, lai saskaņā ar uzņēmuma attīstības plāniem palielinātu savu konkurētspēju. Nacionālā pasta operatora vīzija - būt par pirmo izvēli ikkatra iedzīvotāja sūtījumiem.