• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


ES sniegs humāno palīdzību Afganistānai bada novēršanai

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 10:43, 11.06.2024


Eiropas Savienība (ES) sniegs humāno palīdzību Afganistānai, lai palīdzētu novērst badu, ņemot vērā humānās situācijas pasliktināšanos šajā valstī.


Foto: LETA

Palīdzības organzācijas Afganistānā saņems apmēram 125 miljonus eiro, lai novērstu bada risku, pirmdien paziņoja Eiropas Komisija Briselē.

Šī palīdzība tiks izmantota galvenokārt pārtikai, izmitināšanai, veselības aprūpei, ūdens un sanitārijas nodrošināšanai.

Vēl 11 miljoni eiro tiks nosūitīti uz Pakistānu afgāņu bēgļu vajadzībām un dabas katastrofu gadījumiem.

Vēl 10 miljoni eiro ir paredzēti humānās palīdzības organizācijām Irānā afgāņu bēgļu aprūpei.

Eiropas Komisija ir sniegusi humāno palīdzību Afganistānā kopš 1994.gada, un tās kopējais apjoms ir apmēram 1,8 miljardi eiro. Pagājušajā gadā sniegtās palīdzības apjoms bija nepilni 160 miljoni eiro.

Situācija Afganistānā tiek uzskatīta par vienu no lielākajām humānajām krīzēm pasaulē. Saskaņā ar Eiropas Komisijas datiem gandrīz 24 miljoni cilvēku šajā valstī ir atkarīgi no palīdzības. Vairāk nekā 15 miljonus cilvēku skar akūta pārtikas nedrošība.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 535 660

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz pirmdienas rītam sasnieguši 535 660 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Pasaule Eiropadomē spriedīs par Ukrainas progresu ES pievienošanās procesā

Eiropadomē, kas 27.jūnijā un 28.jūnijā notiks Briselē, Beļģijā, paredzētas diskusijas par Ukrainas progresu Eiropas Savienības (ES) pievienošanās procesā, liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotais informatīvais ziņojums, kas pieejams Tiesību aktu portālā.

Pasaule Uzbrukumos Dagestānā nogalināti vismaz 15 policisti

Kaujinieku uzbrukumos Dagestānā Krievijas dienvidos svētdien nogalināti vismaz 15 policisti un vairākas civilpersonas, pirmdien izplatītajā videouzrunā paziņojis republikas galva Sergejs Meļikovs.

Pasaule Dagestānā uzbrukumos baznīcām, sinagogai un policistiem ir nogalinātie

Vairāki cilvēki svētdien nogalināti un ievainoti uzbrukumos divām baznīcām, sinagogai un policistiem Dagestānā, kas atrodas Krievijas Ziemeļkaukāzā, vēsta Krievijas mediji.

Lasiet arī

Pasaule Pēc aizlieguma nodarbināt sievietes trīs ārvalstu NVO aptur darbu Afganistānā

Trīs ārvalstu palīdzības organizācijas svētdien paziņoja, ka aptur darbu Afganistānā, šādi reaģējot uz talibu noteikto aizliegumu ārzemju nevalstiskajām organizācijām (NVO) šajā valstī nodarbināt sievietes.

Pasaule Afganistānā zemestrīcē gājuši bojā vismaz 255 cilvēki

Zemestrīcē, kas naktī uz trešdienu skārusi vairākus Afganistānas pierobežas rajonus ar Pakistānu, gājuši bojā vismaz 255 cilvēki, bet 155 guvuši ievainojumus, ziņo valdības kontrolētā aģentūra "Bakhtar".

Pasaule Talibi brīdina ASV un ES par bēgļiem, ja sankcijas tiks turpinātas

Afganistānas pagaidu valdība, ko pēc varas sagrābšanas izveidojusi radikālo islāmistu kustība "Taliban", brīdinājusi ASV un Eiropas sūtņus, ka centieni vērst sankcijas pret talibu režīmu apdraud drošību un var izraisīt ekonomisko bēgļu vilni.

Pasaule Irāna atsākusi komerciālos lidojumus uz Afganistānu

Irāna trešdien atsākusi komerciālos lidojumus uz Afganistānu, vēsta mediji.