• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Norvēģija oficiāli atzīst Palestīnas valsti

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 10:32, 28.05.2024


Norvēģija ar otrdienu oficiāli atzīst neatkarīgu Palestīnas valsti, un vēlāk otrdien analoģisku soli spers arī Spānija un Īrija.


Foto: Reuters

"Norvēģijas lēmums atzīt Palestīnu kā valsti stāsies spēkā 2024.gada 28.maijā," teikts Norvēģijas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

"Dažas citas līdzīgi domājošas Eiropas valstis šajā pat dienā arī oficiāli atzīs Palestīnu," norādīja ministrija.

Par lēmumu atzīt Palestīnas valsti trīs Eiropas valstu līderi pavēstīja vienlaicīgi pagājušajā nedēļā, paužot pārliecību, ka tādējādi tiks vairotas izredzes uz mieru.

"Atzīstot Palestīnas valsti, mēs atbalstām arābu miera plānu, ko svarīgākie reģiona spēlētāji turpinājuši attīstīt pēc 7.oktobra," sacīja Norvēģijas ārlietu ministrs Espens Barts Eide.

"Šis kopīgais lēmums atspoguļo mūsu trīs valstu apņēmību panākt fundamentālu paradigmas maiņu," trīs valstu ārlietu ministru kopīgajā preses konferencē pirmdien sacīja Īrijas ārlietu ministrs Maikls Mārtins.

"Mēs esam atzinuši gan Izraēlas valsti, gan Palestīnas valsti tieši tāpēc, ka mēs gribam redzēt nākotni ar normalizētām attiecībām abu tautu starpā," sacīja ministrs.

"Izraēliešu un palestīniešu konflikta divu valstu atrisinājums paredz neatkarīgu palestīniešu valsti, kas miermīlīgi pastāv līdzās Izraēlai. [Izraēlas premjerministrs Benjamins] Netanjahu ir pret divu valstu atrisinājumu, tāpat kā pret ir [palestīniešu radikālais grupējums] "Hamās"," norādīja Mārtins.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ES valstis aicina ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā

Astoņu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri vēstulē bloka augstākajam pārstāvim ārlietās un drošības politikā aicinājuši ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā.

Pasaule Kanāda piegādās Ukrainai raķetes un munīciju

Kanāda piegādās Ukrainai raķetes, munīciju vieglajiem ieročiem un tālvadības ieroču stacijas "Nanuk", ceturtdien Briselē paziņojis Kanādas aizsardzības ministrs Bils Blērs.

Pasaule Pēc ASV jaunajām sankcijām Maskavas birža aptur dolāru un eiro tirdzniecību

Maskavas akciju birža ceturtdien apturējusi ASV dolāru un eiro tirdzniecību pēc tam, kad Savienotās Valstis trešdien paziņoja par jaunām sankcijām Krievijai par karu Ukrainā.

Pasaule Bloomberg: Krievija cenšas ietekmēt ASV vēlēšanas

Aizvien vairāk ASV pretinieku ar Krieviju vadībā cenšas ietekmēt novembrī gaidāmās prezidenta vēlēšanas, izmantojot nolīgtas komercsabiedrības un mākslīgā intelekta tehnoloģijas, raksta aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz ASV amatpersonām.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvija plāno veikt iemaksu palestīniešu bēgļiem

Latvija plāno veikt iemaksu 17 000 eiro apmērā ANO Palīdzības un darba aģentūrā palestīniešu bēgļiem (UNRWA), aģentūrai LETA apstiprināja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāre Diāna Eglīte.

Pasaule Latvija atbalsta Palestīnas valstiskuma nostiprināšanu divu valstu sarunu ceļā

Latvija primāri atbalsta abu pušu sarunas kā labāko ceļu uz divu valstu risinājumu un Palestīnas valstiskuma nostiprināšanu, norādīja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāre Diāna Eglīte, atbildot uz jautājumu, vai Latvija plāno atzīt Palestīnu kā valsti.

Pasaule Premjers: Norvēģija ir gatava atzīt palestīniešu valsti

Norvēģija ir gatava atzīt palestīniešu valsti kopā ar citām valstīm, piektdien sacīja Norvēģijas premjerministrs Jūnass Gārs Stēre, uzņemot Spānijas kolēģi Pedro Sančesu, kas cenšas vairot atbalstu šādam solim.

Pasaule Ministrs: Īrija atzīs Palestīnas valsti

Īrija tuvākajā laikā atzīs Palestīnas valsti, otrdien Dublinā pavēstīja Īrijas ārlietu ministrs Maikls Mārtins.